Skocz do zawartości

Windows + inne - Laptop ACER v711G...


Glothus

Rekomendowane odpowiedzi

Zacznę od specyfikacji mojego laptopa:

33450062620262858073.png

 

 

 

PROBLEM:

Stało się to tak. Jak wyżej pisze mam system Windows 7 64-bit. Po wyłączeniu komputera podczas zamykania nadszedł akurat tego dnia czas na aktualizacje. Niestety nie zauważyłem, że listwa zasilająca jest wyłączona i laptop w pewnym momencie instalacji - wyłączył się, a że już było późno poszedłem spać i podłączonego go zostawiłem. Rano włączając komputer po zalogowaniu widzę już błąd:

 

 

76750117133473223987.png

Przybliżając kursor do ikony dźwięku widnieje komunikat: (sam dół obrazka)

 

A za to w menadzerze urządzeń mam o to taki błąd:

20349941892248504386.png

 

 

I tutaj jest mój główny problem. Nie mam dźwięku w laptopie. Kamerka to już tam dla mnie mniejszy problem, bo nie jest mi szczególnie potrzebna. Sterowniki są najnowsze.

Próbowałem odinstalowania i wgrania sterowników z płytki załączonej przez producenta (ACERA) do laptopa, co nie pomogło. Również próbowałem z orginalną stroną producenta co również nie dało skutków.

 

Kolejnym problemem jest instalacja SP1 dla WIN7.

Próbowałem "uaktualnić" system przez orginalną płytę windowsa, ale aby kontynuować instalację należy mieć zainstalowany SP1. Próbowałem zainstalować lecz po ponownym uruchomieniu komputera jest błąd, konkretniej, gdy dochodzi do 10% konfiguracji zostaje ona przerwana i widnieje napis "Niepowodzenie podczas konfiguracji Service Pack 1" (Przynajmniej coś w teń deseń).

 

 

Teraz bardzo bym prosił o jakieś rady, gdyż laptopa zakupiłem dopiero około 3,5 tygodnia temu a już są problemy. Z góry wszystkim dziękuję ;)

Odnośnik do komentarza
Pomoc jest darmowa, ale proszę rozważ przekazanie dotacji na utrzymanie serwisu: klik.

co do sterowników to kliknij na nie prawy->właściwości po czym przejdz do zakładki szczegóły, z listy rozwiń pozycję indetyfikator sprzętu, kliknij lewym na 1 link i wciśnij ctrl+c.

 

teraz wejdz tutaj: http://devid.info

wklep tam id i pobierz najnowsza wersje sterowników, po czym ją zainstaluj, wyjmij wszystkie wpięte jack'i i po restarcie je podłącz

powinno działać.

Odnośnik do komentarza
Po wyłączeniu komputera podczas zamykania nadszedł akurat tego dnia czas na aktualizacje. Niestety nie zauważyłem, że listwa zasilająca jest wyłączona i laptop w pewnym momencie instalacji - wyłączył się, a że już było późno poszedłem spać i podłączonego go zostawiłem. Rano włączając komputer po zalogowaniu widzę już błąd:

 

(...)

 

Kolejnym problemem jest instalacja SP1 dla WIN7.

Próbowałem zainstalować lecz po ponownym uruchomieniu komputera jest błąd, konkretniej, gdy dochodzi do 10% konfiguracji zostaje ona przerwana i widnieje napis "Niepowodzenie podczas konfiguracji Service Pack 1" (Przynajmniej coś w teń deseń).

 

Brutalnie przerwane aktualizacje w trakcie instalacji, więc wykonaj sprawdzanie plików za pomocą komendy sfc /scannow: KLIK. Po tym skopiuj na Pulpit cały folder C:\Windows\Logs\CBS, spakuj do ZIP i daj na jakiś na hosting, podaj tu link do paczki. Zastrzegam: nie obiecuję szybkiej analizy.

 

 

 

PS. Temat założyłeś pierwotnie w złym dziale (diagnostyki infekcji) i przeniosłam do Windows. Poza tym, nie twórz bezużytecznych postów podbijających. Ktoś będzie miał coś do powiedzenia, samodzielnie się wypowie. Wszystkie tego typu wtręty usunęłam.

 

 

.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...