Skocz do zawartości

Avast i COMODO


Rekomendowane odpowiedzi

Mam pytanie do obeznanych w temacie:

Chciałbym doinstalować do Avasta i Sandboxie firewalla COMODO,czy trzeba w Avaście zmieniać jakieś ustawienia?

Nigdy nie miałem firewalla oprócz windowsowego,dlatego nie wiem,czy trzeba coś zmieniać w ustawieniach Avasta.

I mam jeszcze jedne pytanie: jak jest z prywatnością COMODO,czy nie ma jakiegoś przesyłania prywatnych informacji do producenta COMODO?

 

Proszę o pomoc :)

Odnośnik do komentarza
Pomoc jest darmowa, ale proszę rozważ przekazanie dotacji na utrzymanie serwisu: klik.

Nic nie powinieneś zmieniać teoretycznie , jedynie może się odezwać FW Comodo, czy przepuścić połączenia Avasta , pewnie przy aktualizacjach sygnatur, choć to nie jest pewne ,że się pojawią takie komunikaty.. Dawniej była afera,że Comodo sprzedaje swoje certyfikaty firmom o niezbyt dobrej reputacji i ,że z prywatnością nie jest za dobrze. Teraz coś ucichło . W sumie teraz to każdy szpieguje, google przez Gmiala, facebook itd, itd . Nie ma 100% anonimowości, nawet przez VPNy typu Cyber Ghost np.;)

Odnośnik do komentarza

Chodziło mi o to,czy w Avaście nie będą się dublować jakieś opcje,żeby COMODO i Avast się nie gryzły.Nie miałem firewalla,więc będę miał co testować :) . A co do prywatności to wiem,wszystko w mniejszym bądż większym stopniu szpieguje użytkownika.

Jeszcze mam pytanie: czy mógłbyś polecić jakiś inny firewall,najlepiej darmowy i w polskiej wersji?

Odnośnik do komentarza

Nie powinny, teraz Comodo bardziej specjalizuje się w pakiecie Internet Security, nie wiem czy teraz firewall nie jest wyłącznie zaimplikowany w pakiet czy można zainstalować go osobno bez modułu AV i piaskownicy , nie siedzę za bardzo teraz w Comodo więc nie jestem. pewien. Dawniej pamiętam stare wersje Comodo Firewall wersja 2x co można było osobno zainstalować, osobny twór . Musiałbyś sprawdzić jak teraz jest w wersji 6 x

Najlepsze Firewalle czy to z Hipsem czy bez Hipsa są w języku angielskim. Np. PrivateFirewall( Free). Za to spolszczony jest Online Armor( Free/płatna) . Również posiada HIPSA.

Outpost Firewall Pro, też jest spolszczony z dodatkiem Hipsa.( płatna)

Z firewalli samych bez dodatków bardzo dobry jest Look N Stop( płatny), lecz nie jest w języku polskim. Dobry był/jest Sygate Personal Firewall, lecz jest nie rozwijany od dawna, i nie po polsku, ale swoje zadania firewalla wykonuje. . Sunbelt Firewall, jest po polsku, ale parę lat też nie rozwijany.

 

Najwięcej firewalli jest z dodatkiem Hipsa, jeszcze Jeticho, ZoneAlarm , do wyboru do koloru. One z tego co pamiętam nie są po Polsku. Jest jeszcze Pc Tools( darmowy) Firewall, też posiada Hipsa i akurat on jest po polsku i jest dobry:)

Odnośnik do komentarza

Dużo tych firewalli do wyboru :) .

Co to jest HIPS? Monitor zachowań?

Z tego co wiem to COMODO Firewall jest w oddzielnej instalce.

Wypróbuję Online Armor i COMODO,czytałem na jego forum o tej aferze z certyfikacjami,informacje na forum uspokoiły mnie.

Te wszystkie zapory w polskiej wersji są w wersji 64-bit? Mam Windowsa 7 Home Premium x64 i nie wiem,czy będą pasować.

Odnośnik do komentarza

Online Armor:

Unless you have a rather outdated PC from the late 90s, the answer is most likely yes, assuming that you’re using Windows XP, Vista, 7 or 8 - with the latest service pack installed. From Win 7 onwards all features are fully functional on x64 systems too. While running, Emsisoft Online Armor uses about 20 MB of your RAM. If your PC has at least 1 GB of RAM, this will be perfect.

 

Comodo obsługuje też systemy 64 bitowe. Tak samo Outpost.

 

Tak, monitor zachowań:)

Odnośnik do komentarza

Nie,dziękuję :) . Wystarczy mi to co oferuje Avast,nie potrzebuję płatnego antywirusa.

A o to:

Inne propozycję również zobaczę,oczywiście jak będę miał wolny czas

To chodziło mi o firewalla,a nie o propozycję antywirusa,jesli masz jakąś propozycje antywirusa darmowego to jestem otwarty na propozycje.

Odnośnik do komentarza

Bo mam taki kaprys, bo mam gest, bo używam Bitdefender Internet Security 2013, bo wydawało mi się, że warto promować forumowych orłów takich jak Ty, bo jeszcze chwila i rozmyślę się... :lol:

Nie "go", tylko je - "licencje". Ja lubię Bitdefendera a Bitdefender lubi mnie. Dostałem niedowiarku trzy licki na swoją skrzynkę pocztową.

Nie wierzysz - proszę: http://www.imagebanana.com/code/xnvharni/20130206_204034.png Jeszcze jakieś pytania? Jeśli tak, to już ostatnie, ale tylko na PW.

Odnośnik do komentarza
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...