Skocz do zawartości

Uszkodzony Windows Installer?


Rekomendowane odpowiedzi

Witam, mam pewien program z usuwaniem i instalowaniem niektórych programów czy gier, gdy chce usunąć lub zainstalować jakiś program (np. Libre Office, VirtualBox, Gadu-Gadu, Grę Ace Of Spades) pokazuje komunikat "Nie udało się uzyskać dostępu do lokalizacji sieciowej" a niektóre programy żądają instalatora tego programu/gry by usunąć go.

Ten problem nastał mi gdzieś w połowie grudnia 2012.

Temat o tym samym problemie napisałem też tu: http://answers.microsoft.com/pl-pl/windows/forum/windows_7-windows_programs/wielki-problem-z-usuwaniem-program%C3%B3wgier/95578f95-e3f2-47fa-be5a-b91a1bd9ff24

ale żaden z podanych rozwiązań tych osób mi nie pomógł :( a ponownej instalacji systemu nie chce mieć..

nawet już samej płyty z Windows 7 Nie mam..

 

Komunikat przy instalacji Libre Office:

mzowud.jpg

 

Komunikat Przy odinstalowywaniu "Java 7 Update 13":

aayzfu.jpg

 

Proszę o pomoc.

Odnośnik do komentarza
Pomoc jest darmowa, ale proszę rozważ przekazanie dotacji na utrzymanie serwisu: klik.

skoro wykonywałeś comende sfc /scannow, to teraz potrzebny jest log

 

Start > polecenie uruchom > wpisz cmd

 

w oknie konsoli wklej findstr /c:"[sR]" %windir%\logs\cbs\cbs.log >sfc.txt & start notepad sfc.txt

 

klik enter

 

przedstaw raport

 

Daj też logi z OTL bo nic nie wiadomo o systemie

https://www.fixitpc.pl/topic/61-diagnostyka-ogolne-raporty-systemowe/#1

Odnośnik do komentarza

W zasadzie powinniśmy zakończyć rozmowę, bo system jest nie oryginalny

 

C:\Windows\System32\hale.exe

 

Odinstaluj ten wariacki aktywator, czy jak się to tam nazywa.

Odinstaluj też Kaspersky i ponów komendę, którą podałem.

 

 

1. Jak to system nie jest oryginalny? ja mam oryginała od samego początku.

2. Przeszukiwałem cały folder system32 i nie znalazłem żadnego pliku Hale.exe

3. Gdy instalowałem Windows przy instalacji wpisałem klucz który jest oryginalny i nie używałem żadnych aktywatorów :angry:

 

PS. płytę oryginalną do instalacji win 7 pożyczałem od kolegi, na tyle pudełka był klucz. <_<

 

@diox

Powtarzam że nie używałem żadnych aktywatorów System mam oryginalny!!!

 

a jeśli chodzi o chew7 to jakiś koleś na forum minecraft.pl napisał że to jest instalator paczki serwerowej do servera bukkit minecraft, uruchomiłem go i mi pokazało mi się okienko z jakimiś marchewkami.

Odnośnik do komentarza

Czy ja powiedziałem,że masz nieoryginalny system?

Nie powiedziałem tego,ale zobacz to,cytat picasso:

Należy się tu komentarz na temat aktora głównego:

 

[2011-07-01 20:11:45 | 267,930,566 | ---- | M] () -- C:\Windows\SysNative\cwlog.dtl

[2011-06-27 13:29:11 | 000,419,840 | ---- | M] (Microsoft Corporation) -- C:\Windows\SysNative\systemcpl.dll

[2011-06-27 13:29:10 | 001,008,128 | ---- | M] (Microsoft Corporation) -- C:\Windows\SysNative\user32.dll

[2011-06-27 13:29:10 | 000,142,336 | ---- | M] (Microsoft Corporation) -- C:\Windows\SysNative\sppwmi.dll

[2011-06-27 13:29:10 | 000,015,360 | ---- | M] (Microsoft Corporation) -- C:\Windows\SysNative\slwga.dll

[2011-06-27 13:28:44 | 000,389,632 | ---- | M] (Microsoft Corporation) -- C:\Windows\SysNative\winlogon.exe

[2011-06-27 13:28:44 | 000,107,946 | ---- | M] () -- C:\Windows\SysNative\slmgr.vbs

[2011-06-27 13:28:44 | 000,002,048 | ---- | M] () -- C:\Windows\SysNative\winver.exe

[2011-06-27 13:28:43 | 002,169,856 | -HS- | M] () -- C:\Windows\SysNative\hale.exe

[2011-06-27 13:25:18 | 000,237,979 | RHS- | M] () -- C:\HSWAQ

[2011-06-27 13:25:18 | 000,000,020 | RHS- | M] () -- C:\win7.ld

 

Ten hale.exe, inne widoczne tu ukryte pliki boot oraz patchowane pliki systemu pochodzą z cracka aktywacji Windows 7

Tam jest plik hale o takich właściwościach:

2011-06-27 13:28:43 | 002,169,856 | -HS- | M] () -- C:\Windows\SysNative\hale.exe

A u ciebie takie:

[2012-04-09 10:44:17 | 002,169,856 | -HS- | C] () -- C:\Windows\System32\hale.exe

Widzisz,że jest tu plik aktywatora Chew7Hale,może ktoś zainstalował go bez twojej wiedzy?

Jak pisałem,aby odinstalować go,trzeba pobrać jego instalator,powinna być opcja deinstalacji.

 

EDIT: Zainstalowałeś go w takim razie nieświadomie,w takim razie zrób to co napisałem powyżej.

Edytowane przez diox
Odnośnik do komentarza
Przeszukiwałem cały folder system32 i nie znalazłem żadnego pliku Hale.exe

 

Spokojnie powoli. Plik jest ukryty. Musisz sobie właczyć pokazywanie ukrytych plików. Spójrz to wpis z loga OTL

 

[2012-04-09 10:44:17 | 002,169,856 | -HS- | C] () -- C:\Windows\System32\hale.exe

 

Plik ma atrybut H - co znaczy że jest ukryty.

 

 

3. Gdy instalowałem Windows przy instalacji wpisałem klucz który jest oryginalny i nie używałem żadnych aktywatorów :angry:

 

PS. płytę oryginalną do instalacji win 7 pożyczałem od kolegi, na tyle pudełka był klucz.

 

 

 

 

Chcesz powiedzieć że kumpel dał Ci wspaniałomyślnie legalny system za free? Jeśli tak, należy takiego kumpla szanować. Ciekaw jetem jednego - gdzie Twój koleś zakupił system? I na jakiej licencji?

Plik hale.exe nie istnieje na oryginalnym systemie. Wiem co mówię a opieram się jedynie na logach. Data wejścia pliku w system, czy to nie jest czas instalacji tego "legalnego" Windowsa?

Odnośnik do komentarza

To dziwne, bo na różnych stronach:

http://processchecke...e/hale.exe.html

http://systemexplore...e/file/hale-exe

dotyczących przeglądu plików (czy jak to nazwać) piszą, że jest to plik od aktywatora Chew7. Usuń go w trybie natychmiastowym, aktywatory tego typu zazwyczaj mają opcje dezinstalacji.

 

I żeby nie było, znalazłem to po MD5 pliku (https://www.google.p...83E7FC47CB4AD12) :)

 

Kolejne: screenshot tegoż "narzędzia do legalizacji (tia..)" http://tinyurl.com/avweby8

Podobno, jeżeli jest zainstalowane, to w miejscu opcji "Install" jest "Uninstall". Spróbuj może "pobrać" (mówię łagodnie), i sprawdzić, czy taka opcja istnieje. // robisz to na wlasna odpowiedzialnosc

Odnośnik do komentarza

Lisek34,sam to napisałem w poprzednich postach:

Tam jest plik hale o takich właściwościach:

2011-06-27 13:28:43 | 002,169,856 | -HS- | M] () -- C:\Windows\SysNative\hale.exe

A u ciebie takie:

[2012-04-09 10:44:17 | 002,169,856 | -HS- | C] () -- C:\Windows\System32\hale.exe

Widzisz,że jest tu plik aktywatora Chew7Hale

.
Odnośnik do komentarza

Generalnie na forach dotyczących pomocy nie pomaga się "piratom", ale... jeżęli chcesz się wyzbyć narzędzia i nie być piratem to o to instrukcje :)

 

1. Open 'Task Manager' and switch to 'Large Icon' or 'Classic' view.

2. Click on "Administrative Tools' and open 'Task Scheduler'.

3. Browse to Microsoft > Windows > PMS

4. Highlight 'PMS' and 'ResetDTL' from the middle pane, then, right-click on the highlighted are and choose 'Disable' or 'Delete'.

5. Close 'Task Scheduler' and open Task Manager.

6. Switch to the processes tab and if cmd.exe is running, terminate it!

 

Jakiż ja jestem zmienny. Jeszcze jedno narzędzie - UnChew

 

(link usunięty - skrypt szkodliwie wpływa) (kopia strony z Google) (przed uzyciem skorzystaj z Punktu Przywracania Systemu)

 

Wszystko to, co jest napisane w wątku, wklej do notatnika i zapisz jako .bat. Następnie uruchom i powodzenia życzę....

Odnośnik do komentarza

Generalnie na forach dotyczących pomocy nie pomaga się piratom, ale... znalazłem instrukcje krok po kroku, jak usunąć gumę.

 

1. Open 'Task Manager' and switch to 'Large Icon' or 'Classic' view.

2. Click on "Administrative Tools' and open 'Task Scheduler'.

3. Browse to Microsoft > Windows > PMS

4. Highlight 'PMS' and 'ResetDTL' from the middle pane, then, right-click on the highlighted are and choose 'Disable' or 'Delete'.

5. Close 'Task Scheduler' and open Task Manager.

6. Switch to the processes tab and if cmd.exe is running, terminate it!

 

Człowieku, czy ty czytałeś powyższe posty? :angry:

Odnośnik do komentarza

Lisek34,przeczytaj to:

a jeśli chodzi o chew7 to jakiś koleś na forum minecraft.pl napisał że to jest instalator paczki serwerowej do servera bukkit minecraft, uruchomiłem go i mi pokazało mi się okienko z jakimiś marchewkami.

Skąd StarterX4 miał wiedzieć,że to crack,należało najpierw przeczytać cały temat,a nie od razu pisać,że jest piratem.

Odnośnik do komentarza

StarterX4

 

1. Post 3 i komenda nie wykonana, bo nie otrzymałeś instrukcji uruchomienia cmd na odpowiednich uprawnieniach, a to jest wymagane, by ekstraktować dane wprost z CBS.LOG (sfera ograniczona). Zbyt niskie uprawnienia widoczne już na obrazku per se, nagłówek nie ma słowa "Administrator". To ma być Start > w polu szukania cmd > z prawokliku Uruchom jako Administrator > dopiero wtedy wklejasz komendę filtrowania.

 

 

2. O aktywatorze:

 

a jeśli chodzi o chew7 to jakiś koleś na forum minecraft.pl napisał że to jest instalator paczki serwerowej do servera bukkit minecraft, uruchomiłem go i mi pokazało mi się okienko z jakimiś marchewkami.

 

To co ja mam dalej robić??? usunąć ten plik?? czekać aż sam zniknie za rok? -.-

 

Ten aktywator należy usunąć tym samym aktywatorem, tzn. ponowne uruchomienie tego samego pliku podaje opozycyjną opcję Uninstall. Z tym, że nieco wątpię czy ten aktywator rzeczywiście jest czynny, bo nie ma podstawowej rzeczy: wpisu w starcie. Hale jako luźny plik na dysku nie ma znaczenia. Wg OTL nie ma wpisu w starcie, to jeszcze został jako możliwość Harmonogram zadań, którego OTL nie skanuje. Podaj log z Autoruns.

 

Mam też wątpliwości czy to były jedyne kombinacje z legalnością, bo jest tu także innogatunkowy wpis w pliku HOSTS charakterystyczny dla mataczenia, plik HOSTS modyfikowany w innym czasie niż utworzenie hale.exe na dysku:

 

O1 HOSTS File: ([2012-04-27 19:01:40 | 000,000,864 | ---- | M]) - C:\Windows\System32\drivers\etc\hosts

O1 - Hosts: 127.0.0.1 validation.sls.microsoft.com

 

 

3. To wszystko co wyżej moim zdaniem nie ma związku z błędami Instalatora Windows:

 

mam pewien program z usuwaniem i instalowaniem niektórych programów czy gier, gdy chce usunąć lub zainstalować jakiś program (np. Libre Office, VirtualBox, Gadu-Gadu, Grę Ace Of Spades) pokazuje komunikat "Nie udało się uzyskać dostępu do lokalizacji sieciowej" a niektóre programy żądają instalatora tego programu/gry by usunąć go.

 

Bardzo różne programy i dwukierunkowość (instalacja deinstalacja) sugerują jakieś wspólne ustawienie. Wstępnie podaj mi skan na ustawienia specjalnych ścieżek. Uruchom SystemLook i w oknie wklej:

 

:reg
HKEY_CURRENT_USER\Software\Microsoft\Windows\CurrentVersion\Explorer\Shell Folders
HKEY_CURRENT_USER\Software\Microsoft\Windows\CurrentVersion\Explorer\User Shell Folders
HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Microsoft\Windows\CurrentVersion\Explorer\Shell Folders
HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Microsoft\Windows\CurrentVersion\Explorer\User Shell Folders

 

Klik w Look.

 

 

 

.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...