Skocz do zawartości

Jak "wykastrować" karte graficzną w laptopie? Jak mam to zrobić?


wilczur

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, nie wiem czy wybrałem odpowiednie miejsce ale mam nadzieję że ktoś będzie umiał mi coś doradzić.

 

Cała rzecz polega na tym że chciałbym odciążyć lub zminimalizować użycie karty graficznej w laptopie. Powód?

 

Po reballingu lub reflow kart graficznych w laptopach, chociażby HP seria dv6 dv9 i innych w których na potęgę występuje problem z uszkadzającymi się kartami graficznymi w wyniku temperatury lub innych problemów, po jakimś czasie od naprawy jest duże ryzyko że problem powróci ponownie, a naprawa tego kilka złotówek jednak kosztuje.

 

Poszukuję sposobu aby po wykonanej naprawie laptopa utemperować kartę graficzna tak aby nie można było na danym laptopie już grać w gry, żeby karta ponownie nie dostawała dużych obciążeń i temperatur związanych z wytężoną pracą.

 

Karta poprostu miała by wyświetlać pulpit i pozwalać na oglądanie filmów wideo, na nic więcej.

 

Nie wiem czy w miarę jasno określiłem to co chciałbym osiągnąć, choć mam nadzieję że znalazł by się ktoś kto mógłby mi coś doradzić w tym zagadnieniu.

 

Wszelkie rady i sugestie mogące pomów bardzo mile widziane.

Odnośnik do komentarza
Pomoc jest darmowa, ale proszę rozważ przekazanie dotacji na utrzymanie serwisu: klik.

Reballing ma w zasadzie wyeliminować problem, pod warunkiem że jest dobrze wykonany, nie wyeliminuje to grzania się karty od tego jest układ chłodzący. Reballing ma na celu poprawienie przylutowania całego układu do płyty, coś w tym rodzaju, jeże płyty są szybko i na odwal produkowane w Chinach takie układy mają kiepskie połączenia i z czasem to wyłazi, dobrze zrobiony reballing ma na celu dokładne i prawidłowe połączenie.

Natomiast to że się przegrzewa jest kwestią odprowadzania ciepła przez układ chłodzący, jest on wspólny dla procesora i grafiki i może się nie wyrabiać.

Filmy również mogą nieźle obciążać grafikę więc nie jest to najlepszy pomysł. Jeżeli laptop ma problemy z chłodzeniem należy go używać na przyzwoitej podstawce chłodzącej, często czyścić, co jakiś czas wymienić pastę pod radiatorami.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...