Skocz do zawartości

2 karty graficzne? Przełączanie?


avertos

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Chyba normalnie sie zaraz zabije.

Mam laptopa za którego dałem troche kasy.

Jest to:

Laptop SATELLITE P750-11N

 

Więcej info pod:

http://www.toshiba.p...llite-p750-11n/

 

 

Laptop dokładnie jak widać ma procesor i5, ogólnie spoko ale karta graficzna, no własnie.

Wszędzie w grach pokazuje mi że mam zintegrowaną karte intela.

Mimo ze w menadżerze urządzeń pokazuje mi ze mam tutaj NVIDIAŸ GeForceŸ GT 540M .

 

Jak to więc możliwe że przez prawie pół roku użytkowałem tego laptopa do gier i nie wiedziałem że mam tutaj tą karte graficzną? Ba... nawet sie zastanawialem czemu mi tak slabo gry ciagnie ten laptop i tak malo fps.

 

Zdjecie z menadzera

kThHYk0.jpg

 

 

 

Odpalilem sobie dzisiaj przecietna gierke jak na tego laptopa, Path of Exile, wchodze w opcje a tam co? Moja geforce 540m? NIE. Zintegrowana karta od intela, w gre nawet ledwo co sie gra bo niedosc ze malo fps to nawet sie zacina. Btw gralem na rozdzielczosci 1024..

 

 

Ktoś mi możę to wyjasnić? Nie wiem moze jakos moge te karty przelaczać czy coś no normalnie nie moge sobie teraz uswiadomic tego ze przze pol roku korzystalem z integrowanej karty i sie dziwilem czemu mi gry sie przycinaja.

Edytowane przez DawidS28
Ale komentarze o tym, jaki to jesteś zamożny i ile dałeś za laptopa możesz sobie darować. Zwłaszcza takie przesiąknięte epitetami.
Odnośnik do komentarza
Pomoc jest darmowa, ale proszę rozważ przekazanie dotacji na utrzymanie serwisu: klik.

Albo prawym na grę,którą chcesz włączyć i powinno być w opcjach,za pomocą której karty chcesz uruchomić.

Niestety nie mam takiego czegoś, gra jest w fazach beta więc pewnie nie ma wspomagania dla tej grafiki a szkoda.. W opcjach Nvidi też nie mam mozliwoci wyboru karty gt 540m.

 

Żadnych eksperymentów. Integrę wyłączasz w BIOS i tyle.

Sęk w tym że jak nie gram to nie potrzebnie zeby w tle dzialal ten geforce 540m.. mniej bateri zezre gdy jestem na integrze. Jednak gdy gram w gry chcialbym zeby ta karta gt 540 byla zawsze wlaczona a tutaj mam tylko mozlwosc jak znalazlem zeby ustawic karty graficzne pod gry, a akurat pod ta gre Path of Exile nie mam takiej mozliwosci, tylko integra przy tej grze jest mozliwa

Odnośnik do komentarza

A PPM -> Rozdzielczość ekranu -> Ustawienia zaawansowane? Czy tam nie pokażą się dwie karty z możliwością wyboru?

 

Niestety nie, gdy tam wchodze widze tylko karte zintegrowana intela.

No cóż trudno, jak widac specjalnie tak stworzono laptopa zeby byl bardziej ekonomiczny i dlatego grafika gt 540m odpala sie tylko gdy uzytkujemy gry. Co ma troche sens, lecz liczylem na jakies male urządzonko - które bedzie przełączać grafike.

Pozostaje mi czekac az nvidia zacznie wspierac ta gre w ktora chce pograc.

Odnośnik do komentarza

Znalazłem coś w Google na ten temat:

Jak jakaś gra odpala się na intelu, a chcesz żeby to GeForce był używany lub Intel sobie po prostu nie radzi to wchodzisz do Panelu sterowania NVIDIA i w Zarządzanie ustawieniami 3D wybierz zakładkę Ustawienia programu teraz kliknij dodaj wskaż plik exe danej gry i wybierz z listy niżej Karta NVIDIA o dużej wydajności i potem ZASTOSUJ.

Zobacz,czy to pomogło.

Odnośnik do komentarza

Znalazłem coś w Google na ten temat:

 

Zobacz,czy to pomogło.

 

Nie mam niestety mozliwosci wyboru kart graficznych pod tą gre akurat, a to dziwne bo pod wszystkie inne moge ustawic jaka karta ma sie odpalac:

 

tutaj mam tak jakby na szaro opcje do tej gry:

O to screen:

op3i7wy.jpg

 

Sprobuje zaktualizowac recznie sterowniki do nvidi, bo mam z 2011 roku, czy to pomoze?

Czy musze odinstalowac poprzednia wersje sterownikow?

Pobralem najnowsze sterowniki lecz o dziwo nigdzie nie mam folderu z NVIDI:

Instalator probuje zainstalowac sterowniki w :

C:\NVIDIA\DisplayDriver\310.90\Win8_WinVista_Win7_64\Intern

 

lecz ja nawet nie mam takiego folderu, chce zeby te sterowniki sie zainstalowaly tam gdzie juz mam sterowniki te stare ale jak widac ich nie mam :o?

Odnośnik do komentarza

To jest tylko katalog domyślny do rozpakowania plików. Później startuje instalator.

Po instalacji możesz usunąć ten folder.

 

Czyli nie musze nic odinstalowywac przed zainstlaowaniem tych nowych sterownikow?

Kiedys ktos mowil ze zawsze trzeba stare wywalic przed wgraniem nowym, tylko nie wiem czy to dotyczylo sterownikow od karty graficznej, po prostu pytam bo nie chce nic zepsuc

Odnośnik do komentarza

Przepraszam, że się wtrącę, ale czy po kliknięciu PPM na skrót do programu w menu kontekstowym nie pojawia się opcja pt. "Uruchom z procesorem graficznym"? Ja także mam Path of Exile a mogłam spokojnie wybrać żeby mi na Geforce GT555m śmigało:)

 

Zostań moją żoną! Nie żartuje.. :D

Normalnie nie wierzę, dzięki wielkie za pomoc, uczcie się od kobiet!

Odnośnik do komentarza
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...