Skocz do zawartości

Problemy z paskiem zadań w Win7 32-bit


mooman

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

komputer z którym są problemy był jakiś czas temu formatowany, zmieniony został system operacyjny (z Win Vista 32bit na Win 7 32bit), potem przez jakiś miesiąc funkcjonował poprawnie.

2 dni temu zaczęły się problemy.

 

Najpierw pasek zadań odmówił posłuszeństwa. Otóż, jeżeli są otwarte dwa okna danego programu (np. dwie różne strony w Operze) nie możliwe jest aby otworzyć którąkolwiek z nich. Po kliknięciu ikony Opery na pasku zadań pojawia się jedynie na ułamek sekundy miniatura z podglądem obydwu okien ( w której powinno się wybrać to które nas interesuje), po najechaniu na ikonę - miniatura pokazuje się, można przejechać na interesujące nas okno i wyświetla się ono na całym obszarze roboczym, znika jednak po zjechaniu kursorem spoza miniatury lub po kliknięciu gdziekolwiek.

Trzeba więc jakimś sposobem zamknąć wszystkie okna poza interesującym i dopiero odpalić je przez kliknięcie na ikonie

Nie da się także przechodzić do innych programów przy pomocy kombinacji Alt+Tab (tak samo- wyświetla się tylko na ułamek sekundy okno z widocznymi miniaturami działających programów)

Chodzi tu o proste programy tj. OpenWord i Opera - żadnych pamięciożernych programów, edytorów grafiki czy innych

 

Po tym próbowaliśmy użyć opcji przywracania systemu, co zaowocowało tym, że pulpit w ogóle się nie wyświetlał. Widoczny był jedynie kursor na czarnym tle. Ta dolegliwość minęła jednak sama - tzn. zrobiliśmy d wa czy trzy restarty i pulpit się pojawił, jednak bez tapety.

Ustawiliśmy inną tapetę, ale też znikła. Teraz ustawiłem kolejną i trzyma się. Przetrwała już kilka restartów i nie wiem od czego zależy czy zniknie czy nie.

 

Nie da się włączyć antywirusa - Avast - program chodzi ale informuje, że są wyłączone wszystkie osłony. Przy próbie włączenia osłon wyskakuje błąd programu i okno Avasta otwiera się na nowo informując, że nie ma ochrony antywirusowej.

 

Komputer (laptop) ma kilka klawiszy funkcyjnych. Nie da się z nich aktualnie korzystać ( zaraz po przywracaniu systemu jeszcze działały). Komputer w ogóle na nie nie reaguje.

 

Nie ma dźwięku - suwak głośności jest opuszczony na minimum. Po podciągnięciu suwaka na maksa w górę słychać dźwięk systemowy mówiący o tym jak bardzo jest głośno a następnie widać jak suwak się płynnie opuszcza na dno.

 

nie udało mi się zrobić loga z Gmer. Po wciśnięciu przycisku skan widać, że proces skanowania się rozpoczął i że sprawdzane są kolejne pliki, jednak w pewnym momencie pojawia się bluescreen i system się restartuje. Nie udało się także zrobić skanu programem Root Repeal pojawiają się błędy systemu:

--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

20:17:12: FOPS - DeviceIoControl Error! Error Code = 0xc0000024 Extended Info (0x000000dc)

20:17:12: DeviceIoControl Error! Error Code = 0x1e7

20:17:12: FOPS - DeviceIoControl Error! Error Code = 0xc0000024 Extended Info (0x000000dc)

--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

 

Podaję więc jedynie logi z OTL:

OTL.txt : http://pokazywarka.pl/a82pv0-2/

Extras.txt: http://pokazywarka.pl/vqqpmz/

 

Mam nadzieję, że opisałem wszystko jak należy. Bardzo proszę o możliwie szybką pomoc.

 

 

Logi nie wykazują infekcji, temat zmienia dział //Landuss

Odnośnik do komentarza
Pomoc jest darmowa, ale proszę rozważ przekazanie dotacji na utrzymanie serwisu: klik.

jeżeli miałeś bluescreena to sys powinien utworzyc plik minidump, w c:\windows\minidump.

wrzuc go gdzies to zobaczymy co pokazywal. sprawdz tez pamięci, jak masz dwie kości to wyjmij jedna i poprzekładaj we wszystkie sloty, jak nic nie pomoże to zrób tak samo z drugą.

Sprawdz w menedżerze urządzeń czy masz jakieś wykrzykniki. co to za laptop? oryginalnie miał viste, tak?

Odnośnik do komentarza

Co sam ostatnio zauwazylem to W7 jest bardzo czuly na pamieci, niektórzy mowia ze Xp jest bardziej czuly na pamieci. Jednak ja mialem przypadek ze w7 potrafil nie wstac po 2 restarcie systemu, pojawialy sie bledy podczas instalacji. Sprawdzilem pamieci jedna kosc z sic! 4 byla wadliwa. problem ustal, jedyne co moge doradzic to jak korzysta sie z ready boost, to lepiej przed odpieciem wylaczyc ta funkcje na urzadzeniu przed zrezygnowaniem z tej technologi :)

Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...

pod ten adres wrzucilem plik .dmp, nie wiedzialem jak go otworzyc wiec rzucilem tak

http://wyslijto.pl/plik/piumrm5nol

 

laptop to HP Pavilion dv6000, oryginalnie mial Viste x86 basic, po formacie zainstalowalismy 7 x86, wersja studencka

przy pamieciach sie szczerze mowiac boje grzebac, nigdy tego nie robilem, ale jezeli to moze pomoc to zrobie to jutro

 

sorry ze nie odpisywalem teraz dlugo ale nie moglem siedziec przy tym kompie, juz od dluzszego czasu

generalnie to ani mu sie nie poprawilo ani nie polepszylo od mojego ostatniego wpisu, ciagle to samo

zainstalowalem dzis tylko Avasta na nowo, zaktualizowal sie i nie znalazl zadnego nie chcianego oprogramowania

 

@wujekGREG: nic nie zrozumialem co do mnie napisales :)

Edytowane przez picasso
16.02.2011 - Temat zostaje zamknięty. Wygasła jego żywotność ustalona zasadami. //picasso
Odnośnik do komentarza
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...