Skocz do zawartości

AVG 2011 - Problem łączności w AVG Surf Shield


Rekomendowane odpowiedzi

Może nie trzeba tworzyć nowego tematu bo problem jest błahy (być może), jako że ze mnie spec od oprogramowania AV jest żaden, a są tu spece od tego co się zowią a jakże, jest problem do rozwiązania (oczekuję poważnych propozycji z pominięciem: przeinstaluj program, sformatuj dysk, wyrzuć komputer kup konsolę tudzież innych "poważnych inaczej" propozycji) sądzę że jest możliwość naprawy tego stanu rzeczy, nie wiem może przez naprawę jakiegoś wpisu w rejestrze czy coś. Tymczasem do rzeczy, jest sobie darmowy AVG 2011 (całkiem świeży) w którym to stan AVG Surf Shield jest "wyszażony", po kliknięciu w ten przycisk jest informacja: "Czekaj. Właśnie sprawdzamy tę witrynę sieci Web..." i tak cały czas (sam AV działa bez problemu) wszystko w panelu jest po włączane, pięknie "świecą" te zielone "ptaszki" przy każdym module. Myślę, że pytanie do was speców z forum,

którego "imienia wymawiać nie wolno" wg niektórych tutejszych forumowiczów
to pytanie to pestka i rychło znajdziecie lekarstwo. Odpowiem na każde pytanie związane z problemem, (osobiste wycieczki kierować na PW) screeny wkleić jak najbardziej mogę gdyby co.

 

Odnośnik do komentarza
Pomoc jest darmowa, ale proszę rozważ przekazanie dotacji na utrzymanie serwisu: klik.

Drogi Marku W...ponieważ zacytowałeś fragment mojej wypowiedzi i drugie ponieważ - nie jest to Twoja pierwsza wycieczka pod moim adresem - pozwalam sobie na odpowiedź, aczkolwiek sądzę, że odezwie się pewnie również ktoś inny (nie mam nikogo specjalnie na myśli).

Po pierwsze

(...)jako że ze mnie spec od oprogramowania AV jest żaden, a są tu spece od tego co się zowią a jakże, jest problem do rozwiązania (oczekuję poważnych propozycji z pominięciem: przeinstaluj program (...)

...miło, że się do tego przyznajesz, bo czasem odnosiłem wrażenie, że jest zupełnie przeciwnie, niemniej muszę Cię rozczarować - przeinstalowanie programu czasem bywa jedynym rozsądnym i możliwym wyjściem i jeśli zależy Ci na programie, kto wie czy nie będziesz musiał tak zrobić

Tymczasem do rzeczy, jest sobie darmowy AVG 2011 (całkiem świeży)...

No właśnie...ta wersja jest nawet bardzo świeża i chyba niewielu ze "speców" - jak ich nazywasz - ten program sobie zainstalowało. Coś tam w programie autorzy dołożyli, coś tam zmienili, ale w sumie choć teraz to program funkcjonalnością dorównujący liderowi popularności - Avastovi - to jednak nie cieszy się opinią skutecznego softu i jakoś szczególnie interesującego. Od tych, co program u siebie na próbę zainstalowali wiadomo na pewno, że jest przyciężkawy, zasobożerny i uruchamia sporo (więcej niż inne) równoczesnych procesów. Na rozgryzienie, co w programie piszczy, gdzie ma jakie luki i błędy potrzeba trochę czasu, więc albo uzbroisz się w cierpliwość, albo poszukasz rozwiązania sam np. analizując poszczególne procesy w jakimś menadżerze procesów...możliwe, że restartowanie pojedynczych procesów (a jest ich nawet do 9 na raz) pomoże rozwiązać Twój problem.

Na marginesie...masz rację, że to pytanie jest tu nie na miejscu, a wiedząc że jesteś tego świadomy, Twoja wypowiedź wygląda na zwykłą prowokację. (temat zmienił miejsce) Osobistych wycieczek nie będę kierował na PW, ponieważ już na wcześniejsze nie miałem zamiaru odpowiadać.

--------------------------

Edit...a może sprawdź ustawienia zapory, bo skoro to może być osobny proces, to sam program za niego odpowiedzialny może nie mieć po prostu dostępu do sieci.

Odnośnik do komentarza

A czy po wpisaniu jakiejś frazy w wyszukiwarce, przy adresach stron sa jakieś oznaczenia od AVG? W starszych wersjach były zielone ptaszki. Oznaczały bezpieczne strony, żołte mniej bezpieczne a czerwone strasznie niebezpieczne :lol:

Poza tym na oficjalnej stronie AVG stoi ze ta funkcja w wersji free jest niedostepna. Albo ja kulawo patrzę (bardzo mozliwe) KLIK

Co do niedoróbek programu....zapewne są. Uzywałem trzy lata tego programu, miałem podobny przypadek z tym dodatkiem i wtedy pomogła reinstalacja.

Odnośnik do komentarza

Wygląda na to Marku,że znalazłeś nowo odkrytego buga:) Program jest świeżo po premierze ,na dp umieszczony 28.09.2010 więc można spotkać takie kwiatki. Nic Ci nie pozostało jak zgłosić problem do supportu i poczekać aż załatają buga przy następnej aktualizacji buildu programu. Ciężko wręcz nie możliwością jest,aby program świeżo po wydaniu na wszystkich cfg. komputerów sprawował się bez zarzutu, tak samo. Dlatego nie opłaca się od razu instalować programy równo z premierą licząc ,że nie ma prawa nic się stać. Chyba,że instalują go użytkownicy którzy nie zwracają na to uwagi i czekają na nową wersje. Warto odczekać trochę czasu,aż dopracuje producent program niż wyrzucać go bo ma trochę nie wykrytych błędów podczas beta testów. Tak samo było z Kasperskym, Comodo i innymi:) Zgłoś problem na forum Avg lub emialowo do supportu , to będzie najlepsze rozwiązanie.

Odnośnik do komentarza

Cóż panowie z forum,

którego "imienia wymawiać nie wolno" wg niektórych tutejszych forumowiczów
(spodobało mi się to zdanie) bez urazy ale oblaliście kolejny egzamin tak, więc otwarcie można stwierdzić, że o ile moja wiedza od strony "technicznej" działania programów AV jest 0 to wasza jest podobna, no może taka 0, rozwiązanie jest prozaicznie proste wystarczyło z powrotem włączyć instalujący się dodatek do przeglądarki firefox (AVG Safe Search) a funkcja działa jak należy, żaden z was (czyli dwóch specmenów) chyba nie ma o tym pojęcia, że takie coś jest. Jako żywo liczę się z tym, że będą teraz leciały gromy, a dyskusja się nieco "ożywi".

Sam uważam, że temat jest do zamknięcia.

Odnośnik do komentarza
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...