Skocz do zawartości

Problem z instalacją Windowsa XP


mark1a

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

Posiadam dość starego laptopa firmy ASUS model to Z92rSeries. Problem polega na tym że zgubiłem płytki recovery do tego laptopa, ale kiedyś zgrałem zawartość wszystkich płyt na drugiego laptopa. Chciałbym zainstalować system z pendrive, lecz nie wiem jak do tego się zabrać. Zaznaczam że to jest windows XP PE. Próbowałem różnych sposobów, ale wszystko na nic.

Z góry dziękuję za pomoc.

Odnośnik do komentarza
Pomoc jest darmowa, ale proszę rozważ przekazanie dotacji na utrzymanie serwisu: klik.

Na spodzie laptopa masz klucz do Windowsa? Skoro masz sterowniki to proponuję zainstalować czysty Windows XP. Masz przegrane dane z Win 7 ? Mam pomysł,ale nie wiem,czy odpali,pamiętaj,że Windows 7 może już nie uruchomić się:

1.Zobacz,ile miejsca zajmują pliki do Recovery

2.Wejdź w Start>Panel sterowania>Narzędzia administracyjne>Zarządzanie komputerem>W lewej kolumnie jest Zarządzanie dyskami

3.Odejmij z jakiejś partycji tyle miejsca,ile zajmuje Recovery+200 MB,tak dla zapasu.

4.Stwórz partycję podstawową>Przegraj zawartość obu płytek na tą partycję.

5.Pobierz GParted,wypal na płytce>Jak już wykryje wszystkie partycje,poszukaj partycji,przy której pisze boot>Manage Flags>odznacz boot>OK>znajdź partycję z plikami do Recovery>Manage flags>zaznacz boot>OK>wyjdź z GParted

6.Uruchom normalnie komputer,jak odpali program Recovery to postępuj zgodnie z poleceniami,jeżeli nie odpali to wejdź w GParted i odwróć zmiany,czyli zabierz flagę od plików Recovery i przyznaj flagę boot dla partycji z plikami rozruchowymi(nie partycja z Win 7).

7. Zgłoś się tu i powiedz czy Recovery działa.

Odnośnik do komentarza
  • 3 tygodnie później...

Witam! Po wykonaniu powyższych czynności komputer nie chce zainstalować żadnego windowsa na dysku twardym. Komputer podczas instalacji windowsa poinformował mnie że za chwilę uruchomi się ponownie. Uruchomić uruchomił się ponownie lecz nie chce uruchomić systemu xp. Wszystkie dane na dysku twardym co były przed instalacją windowsa xp są nadal lecz nie mogę nawet usunąć ich podłączając dysk do innego komputera.

Próbowałem instalować ubuntu i też lipa. Podłączałem do swego komputera dysk twardy kolegi to wszystko chodzi jak powinno. A jak swój podłącze to ani rusz, nie mogę sformatować go nawet. A ostatnim razem to po podłączeniu do innego komputera wyświetla sie komunikat "sformatuj dysk" i po chwili znika z managera urządzeń. Nie wiem co jest, proszę o szybką pomoc. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...

Nie mogę nic usunąć ani zapisać na dysku. Jak podłączę dysk przez usb do komputera i uruchomie linuxa live cd to mogę przeglądać co jest na dysku. Dysk jest w formacie ntfs. Pod windowsem tego nie mogę robić bo nie mogę wejść na dysk, windows rozpoznaje dysk lecz nie zna jego pojemności ,itp. A jak próbuje coś z dysku usunąć przez linuxa to pokazuje mi komunikat że nie mam uprawnień do wykonania tej czynności. Podczas próby instalacji windowsa xp instalator daje komunikat że nie może sformatować dysku bo nie ma uprawnień...

Za każdym razem gdy podłącze dysk do komputera w biosie model dysku jest zawsze inny. Nie wiem dlaczego tak się dzieje. Przypominam że problem z dyskiem pojawił się tuż po nieudanej instalacji windowsa xp w chwili gdy komputer poinformował że sie uruchomi ponownie i po uruchomieniu nie chce sie załadować żaden system.

Jak mogę naprawić MBR ? I jak ustawić aby byla aktywna ?

Z góry dziękuję za pomoc.

 

Bios mam na ustawieniach domyślnych i normalnie działa dysk z innego komputera.

Odnośnik do komentarza

Trochę trudno Ci pomóc ze względu na brak CD-ROM-u, większość narzędzi jest na CD i trzeba przerabiać na pena.

Pierwszą rzeczą jaką musisz zdobyć to np. OTL Live CD, jest gdzieś na forum ale na CD i trzeba przerobić, chodzi o bootowalną płytę z Windowsem,

Z poziomu takiego systemu mógłbyś zapuścić skanowanie checkdiskiem, mogłoby to naprawić system plików na dysku.

Drugą rzeczą jaką trzeba zdobyć to Hiren's Boot CD, oczywiście na pena, tam są różne programy narzędziowe i diagnostyczne, m.in Paragn Partition Manager Serwer (nie wiem czy dokładnie pamiętam nazwę ale jakoś tak), osobiście przeważnie z niego korzystam, przy pomocy tego programu można zrobić wiele operacji na dyskach i partycjach. Jak będę miał czas to wrzucę tą płytę przerobioną na pena, na jakiś serwer.

 

Edit:

Tutaj masz tego OTL-a.

http://www.fixitpc.p...jacych-windows/

Jak przerobić na pena mnie nie pytaj bo za bardzo nie wiem.

 

Edit 2:

Linux widzi partycję jako NTFS, a Windows widzi ją jako RAW i dla tego nie może określić jej wielkości, jest tu uszkodzony system plików.

Edytowane przez marcinkowski
Odnośnik do komentarza

Do OTL-a dałem link wcześniej, tu masz link do Hiren's Boot CD.

http://www.google.pl/url?sa=t&rct=j&q=hiren's%20boot%20cd&source=web&cd=1&cad=rja&ved=0CCsQFjAA&url=http%3A%2F%2Fwww.instalki.pl%2Fprogramy%2Fdownload%2FWindows%2Fnarzedzia_inne%2FHirens_BootCD.html&ei=DdQzUaO0KZDItAbG1oHYCA&usg=AFQjCNF7sQBlcIAeBiVOf0EIsZ3bCdM2Eg

Na płycie z HB CD powinno być coś takiego jak ERDCommander, jest to coś podobnego do OTL-a, możesz również spróbować.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...