Skocz do zawartości

Komputer włącza się tylko w trybie awaryjnym


SirSparrov

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, otóż mam pewien problem - ja już w głowie mam pustkę co to może być :huh: Na dysku zainstalowałem nowy system Windows XP SP3, wszystko ładnie się zainstalowało, żadnych błędów a tu nie może uruchomić się windows, dalej myśląc że jakieś błędy są włączyłem Konsolę Odzyskiwania i polecenie chkdsk - wykrył tam jakiś błąd i go naprawił, więc jest teraz czysty, ale dalej się nie uruchamia normalnie tylko mogę go uruchomić w trybie awaryjnym, więc będąc w tym trybie włączyłem naprawę dysku domyślną i sprawdziłem "msconfig" czy wszystko gra. Domyślna naprawa dysku też wszystko ok i nadal nie mogę odpalić windowsa normalnie, Pomoże ktoś??? Ja już nie mam pomysłów :mellow:

Odnośnik do komentarza
Pomoc jest darmowa, ale proszę rozważ przekazanie dotacji na utrzymanie serwisu: klik.

Otóż tak, bandrzal komunikatu błędu żadnego nie miałem aż do dziś się pojawił :thumbsup: Komunikat błędu (niebieski ekran) to STOP: 0x00000024 czyli błąd oznaczający problem ze sterownikiem ntfs.sys , diox logów narazie nie zrobie dlatego że nie mam nigdzie OTL na płytce a nagrać teraz nie mam dostępu gdzie a dysk jest czysty tam gdzie mam problem, więc narazie odpada. Więc może ktoś doradzi co dam dalej robić???

Odnośnik do komentarza

Mówisz,że komputer działa tylko w trybie awaryjnym,logi z OTL możesz zrobić w trybie awaryjnym. Masz tą Konsolę Odzyskiwania z instalką Windowsa? Jeśli tak to spróbuj tego:

1.Wejdź w Konsolę Odzyskiwania,jak już bedziesz mógł pisać polecenia to wpisz w kolejności:

cd \windows\system32\drivers

ren ntfs.sys ntfs.old

Potem wpisz:

copy cd:\i386\ntfs.sys dysk:\windows\system32\drivers

gdzie cd to płyta z Windowsem,a dysk to partycja z Windowsem.

Następnie wpisz exit i spróbuj wejść do Windowsa w Trybie normalnym.

Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...