Skocz do zawartości

BSOD 0x00F4 i problem z odzyskaniem systemu z WinRE


naberus

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

Mam następujący problem po "nieoczekiwanym" wysypaniu się WIN7

 

Trochę danych:

System: WIN 7 ULTIMTE 64bits PL z atualizacjami do 30.09.2010

Hardware: Fizycznie 3xHDD SATA plus 1xDVD SATA

 

 

Przyczyna problemu:

Po wykonaniu czyszczenia rejsetrów oraz kompaktowaniu, po restracie maszyny pojawia się notoryczny BSOD 0x00F4

 

PIC1

 

Długo nie myśląc restart maszyny F5 później F8 i TRYB AWARYJNY. Niestety również przywitał mnie BSOD 0x00F4

Poczytałem trochę na temat BSOD F4 - generalnie mówi się o problemie z kontrolerem SATA - AHCI. Rozwiązanie wypięcie pozostałych dysków i start maszyny tylko z dyskiem systemowym.

Niestety pomimo zastosowania się do zaleceń samego Microsoft'u nici z uruchomienia systemu.

 

Myślę sobie, mam stworzone punkty przywracania systemu. Więc odpalam WinRE wykonuję diagnozę plus automatyczną naprawę i... otrzymuję zwrot o krytycznym błędzie podczas próby naprawy

 

PIC 2

 

Hmm więc zostaje manualnie wskazać punkt przywracania, co też czynię. Wszystko ładnie cacy, wybieram najbliższy punkt przywracania.

 

PIC 3

 

Kolejne okno, i ku mojemu zaskoczeniu... brakuje znacznika przy dysku systemowym "PTASZKA" abym mógł wykonać kolejny krok.

Obok tabeli z wyborem dysków istnieje tylko informacja iż muszę włączyć ochronę systemu na tym dysku. Jak mam ją włączyć no bo chyba nie poprzez WinRE. A do systemu nijak nie mogę się dobrać...

 

Na tym kroku utknąłem

 

PIC 4

 

Czy robię coś źle, czy system sfiksował. Na pewno na dysku znajdują się punkty przywracania, MBR wydaje się OK system startuje.

Próby naprawy przy użyciu WinRE bezpośrednio znajdującym się na HDD jak i na DVD instalacyjnym WIN7 kończą się na oknie z wyborem dysku.

 

Moim skromnym zdaniem podczas czyszczenia i kompaktowania rejestrów coś się zes...ło i tym samym system pogubił się

Zatem czy WIN7 posiada możliwość odbudowy rejestrów... CO z tym zrobić, chciał bym uniknąć reinstalki.

 

Pozdrawiam i wierzę że znajdzie się solucja dla tej przypadłości

Odnośnik do komentarza
Pomoc jest darmowa, ale proszę rozważ przekazanie dotacji na utrzymanie serwisu: klik.
Poczytałem trochę na temat BSOD F4 - generalnie mówi się o problemie z kontrolerem SATA - AHCI.

 

To bym zostawiła w spokoju, ze względu na ten fakt:

 

Przyczyna problemu:

Po wykonaniu czyszczenia rejsetrów oraz kompaktowaniu, po restracie maszyny pojawia się notoryczny BSOD 0x00F4

 

Kompaktowanie rejestru bierze w obroty pliki rejestru jako takie (cała seria z C:\WINDOWS\system32\config oraz NTUSER.DAT z Users). Jeśli po kompaktowaniu jest BSOD, oznacza to błąd procesu i przypuszczalne uszkodzenie plików rejestru. Niestety było bardzo dużo takich przypadków po kompaktowaniu, m.in. to był powód że na pewnym etapie rozwojowym Comodo Registry Cleaner został pozbawiony opcji kompaktowania.

Przed kompaktowaniem zawsze należy tworzyć kompleksową kopię rejestru np. programem ERUNT.

 

Kolejne okno, i ku mojemu zaskoczeniu... brakuje znacznika przy dysku systemowym "PTASZKA" abym mógł wykonać kolejny krok.

Obok tabeli z wyborem dysków istnieje tylko informacja iż muszę włączyć ochronę systemu na tym dysku. Jak mam ją włączyć no bo chyba nie poprzez WinRE. A do systemu nijak nie mogę się dobrać...

 

Wstępnie popatrzyłabym czy są inne kopie rejestru spoza niedostępnych całościowych punktów Przywracania, utworzone przed operacją kompaktowania, czyli kopie sesyjne. Jest możliwe, że takie pliki są jeszcze na dysku w stadium niezmodyfikowanym (w moim rozumieniu mogło nie być czasu na ich modyfikację = nie było żadnego pomyślnego startu i od razu nastąpił BSOD). Zweryfikuj to z poziomu WinRE:

 

1. Wybierz opcję Wiersz polecenia i przejdź na ścieżkę z głównymi plikami rejestru:

 

CD /D C:\WINDOWS\system32\config

 

(Jest tu przykładowe C, ale bierz poprawkę na obecność partycji "System Reserved". Z poziomu Windows ukryta, toteż system widzi siebie jako C, ale w WinRE ukryta partycja jest już widoczna i ma priorytet liternictwa, jako że nosi pliki startowe. Dysk z Windows C jest widziany wtedy np. jako D = nie dotyczy to listy dysków w punktach przywracania, tzn. w WinRE dysk z Windows jest np. jako D ale na liście przywracania widnieje jako C)

 

Zrób listę poleceniem DIR i popatrz na datę modyfikacji.

 

2. Następnie wejdź do podkatalogu config trzymającego kopie sesyjne:

 

CD RegBack

 

I tu podobnie DIR i sprawdź datę modyfikacji.

 

regback.th.png

 

W obu katalogach są pliki o takich samych nazwach (CONFIG / SOFTWARE / SYSTEM / SAM / DEFAULT). Porównaj parametry tych plików między sobą. Jeśli kopie w RegBack wyglądają na starsze niż moment usterki (i mają wagę inną niż zero), to można spróbować je zamienić miejscami. Stworzyć kopię zapasową plików głównych (izolując np. do tymczasowo utworzonego katalogu TMP), usunąć je z katalogu config, przekopiować tam pliki z RegBack. Jeśli jednak mają taką samą datę modyfikacji lub są równe zero, to nic z tego.

 

 

 

 

.

Odnośnik do komentarza

Rozumiem, sprawdzę po płudniu i dam znać o rezultacie.

 

Zastanawiam się również na "nadinstalacją" systemu na obecny. Czy w WIN7 "nadinstalacja" funkcjonuje tak samo jak w WIN XP

Generalnie chodzi pozostawienie struktury plików jak i katalogów bez zmian. Jak to się ma do funconowania wcześniej zainstalowanego oprogramowania. Czy zajdzie potrzeba kolejnego instalowania oprograwmowania...

 

Z tego co pamiętam "nadpisanie" systemu powoduje przemianowanie obecnych katalogów WINODWS oraz Doc&Set na oldWindows lub $ (coś w ten deseń) i zastąpieniem katalogów świeżą "instalacjią"

Czy jest sens żeźbienia...

Odnośnik do komentarza

BOMBA! Witam pośród żywych ;)

 

Na szczęście w WINDOWS\System32\config.... znajdował się folder RegBack

Podmianka plików z wcześniejszą datą 27.09.2010 poskutkował!

Plus separacja błędnych plików w TEMP

 

Jedno ale pod WIN7 nie istnieje plik -> CONFIG.DAT jest inny nie pamiętam, jak znajdę dodam informację

 

Koniec końców jak wspomniałem podmianka plików (o ile jest katalog REGBACK z wcześniejszą data plików niż awaria) skutkuje.

 

Z nowym HIRENSH BOOT 11.00 po odpaleniu systemu mamy możliwość wykonania BACKUPU rejestrów

Sofcik zwie się -> REGISTRY BACKUP

Dodatkowo jest również kilka innych pomocnych aplikacji do przywracania/edycji rejestrów/snapschotów

 

Jeszcze raz dzięki za POMOC.

Odnośnik do komentarza
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...