Skocz do zawartości

AVG 2011 Free muli kompa


Rekomendowane odpowiedzi

Jak w temacie AVG 9 działał normalnie a 2011 muli spowalnia uruchamianie komputera blokuje programy chociaż dodałem ich do wyjątków wszelakich jakich się dało.

 

Win 7 32 bit

AMD Phenom II x2 545

4 GB ramu

GF 210 512 mb

 

 

Nie wiedziałem gdzie ten temat dać jeśli źle dodałem to przepraszam i proszę o przeniesienie.

Coś mi łącze zmuliło i temat 3 razy się wysłał :mellow:

Odnośnik do komentarza
Pomoc jest darmowa, ale proszę rozważ przekazanie dotacji na utrzymanie serwisu: klik.

Fleeri - ja zainstalowałem wczoraj siostrzeńcowi AVG 2011 i nie powiem ale różnicy zbytniej nie odczułem przy pracy (Pentium DC 3,0 GHz, 1 Giga RAM, XPek). Co do antywirusa to przetestowałem ich kilka i aktualnie posiadam (i bardzo sobie chwalę gdyż jest lekki) microsoft essentials, darmowy i jak dla mnie gitara. Przy sprzęcie C2D 2,2 GHz + 2 giga RAMu, Win 7 zużycie procesora jak i pamięci jest znikome. wypróbuj, co Ci szkodzi ? Jak nie przypadnie Ci do gustu to zmienisz. Super jest COMODO ale od wersji 4 moim zdaniem przytył jak "świnia" i bardziej muli jak to warte.

 

Belfegor - pewnie że może wrócić, odinstaluje 2011 i instalka AVG 9

 

jankomuzykant - rozwiązanie z chmura są dobre jeśli chodzi o odciążenie sprzętu ale co jeśli chcesz przeskanować kompa w czasie gdy np nie masz dostępu do sieci ?

 

A tak na marginesie, witam forumowiczów :)

Odnośnik do komentarza

A jakie antywirusy polecacie z darmowych ?

Wykrywalność generalnie najlepszą ma chyba Avira Personal, ale od wersji 10 nie jest już tak lekka jak wcześniej. Poza tym występują problemy z aktualizacjami i nie najlepiej radzi sobie z usuwaniem wirusów.

Bardzo dobrą wykrywalność ma także Panda Cloud, ale sypie trochę fałszywymi alarmami i momentami muli, a nawet wiesza kompa.

COMODO AV wraz z Defense+ i sandboxem jest bardzo skuteczny, ale potwornie sypie FP, a używanie piaskownicy i hipsa nie należy do wygodnych działań.

MSE najmniej sypie FP, ale wykrywalności nie ma imponującej i zbyt lekki też nie jest.

Avast jest jedynym darmowym antywirusem ze skanerami HTTP, POP3 i ochrona sieciową. Dobra wykrywalność on-damond i jeszcze lepsza real-time. Sprawna aktualizacja i minimalne obciążenie kompa.

Wybór należy do Ciebie :)

Odnośnik do komentarza

@ flerii

 

W ochronie rezydenta zaznacz Skanuj wszystkie pliki

 

Podaj liste zainstalowanych programów. Nie sądze żeby przyczyna był AVG. Możesz nawet dać log z OTL.

Robiłeś juz skanowanie sytemu?

 

Avast jest jedynym darmowym antywirusem ze skanerami HTTP, POP3 i ochrona sieciową. Dobra wykrywalność on-damond i jeszcze lepsza real-time. Sprawna aktualizacja i minimalne obciążenie kompa.

Daj spokój z tymi wypocinami. Piszesz w temacie darmowego progsa, który ma to samo. Poza tym, problem dotyczy powolnego startu systemu i taka ogólna reklama nie jest nam tutaj potrzebna.

Odnośnik do komentarza

Nie zaobserwowałem ani z autopsji ani w kilkunastu zainstalowanych przypadkach mulenia i zwiechów... Może to nie wina PANDY tylko innego zwierza :rolleyes:

Być może jest to specyficzna sytuacja. Dotyczy ona WinXP i dwóch komputerów. Jeden to nowy laptop a drugi to stary blaszak. Na obydwu podczas otwierania folderu na partycji z danymi, Panda wiesza kompa i trzeba restartować. Prawdopodobnie zwiecha występuje podczas skanowania niektórych plików, które są takie same na obu komputerach.

Odnośnik do komentarza

Nie podobaja mi sie logi. Jest wyraźny bład sterownika rozruchowego.

Sprzed ponad 2 miesięcy.

 

Error - 2010-07-20 13:20:53 | Computer Name = Rizi | Source = Service Control Manager | ID = 7000

Description = Nie można uruchomić usługi ##Id_String1.6844F930_1628_4223_B5CC_5BB94B879762##

z powodu następującego błędu: %%2

 

To jest usługa Bonjour. W aktualnych logach OTL nie widać tej usługi.

 

Jaki jest program do sprawdzenia uruchamiania bo bootlog XP nie działa mi na windows 7

W ogłoszeniu w działach Windows jest napisane, że na Vista/7 do takich rzeczy jest Performance Toolkit (niestety teraz część przepotężnego SDK).

 

 

Co do tego mulenia, no skoro stało się to po instalacji programu to się nasuwa, by usunąć ten program.... Po tym będzie jasne a nie domniemane, czy to spowolnienie jest przez AVG czy nie. A co do reszty, to możesz w Autoruns w karcie Task Scheduler usunąć zadania Adobe / Real / Google oraz te oznaczone jako "not found", oraz jeszcze w karcie Logon zdjąć JDownloader ze startu.

 

 

.

Odnośnik do komentarza
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...