Skocz do zawartości

Zdalny pulpit poprzez WAN


grandx86

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Mam problem z konfiguracją zdalnego pulpitu z dostępem z WAN. Chciałbym uzyskać dostęp z mojego telefonu (Android ICS) do mojego komputera domowego. Posiadam router Linksys E1000 z DD-WRT. Skonfigurowałem już WOL poprzez WAN i działa poprawnie, komputer się włącza zdalnie, jednak nie mogę nawiązać połączenia pulpitu zdalnego. Aktualnie próbuję testować/skonfigurować to pod Windows XP z SP3.

W komputerze posiadam otwarty port 3389 a także zrobione przekierowanie w routerze. Mogę się połączyć lokalnie (komputer-komputer) przez 127.0.0.2, a także komputer-telefon przez 192.168.0.100, Jednak nie mogę się połączyć przez internet (przez IP), ani przez DDNS i z komputera i z telefonu. Próbowałem zrobić tunel SSH przez Putty, lecz bez powodzenia, mogłem się jedynie łączyć lokalnie z innym portem. Jakieś wskazówki/sugestie jak to rozgryźć?

Odnośnik do komentarza
Pomoc jest darmowa, ale proszę rozważ przekazanie dotacji na utrzymanie serwisu: klik.

Wyniki z ICSI Netalyzr się nie wyświetlają, proszę o ponowienie.

 

Co zwraca połączenie po RDP z zewnątrz? Otwórz jakiś komputer na zewnątrz (poza Twoją siecią lokalną), odpal na nim Wiresharka i spróbuj połączyć się z domowym po RDP. Log z Wireshark shostuj na http://speedyshare.com i podeślij mi link na PW.

 

Sprawdź jeszcze zapory, na Windows i ewentualną na routerze. Mogą blokować ruch.

Odnośnik do komentarza

Poprawiony link http://netalyzr.icsi.berkeley.edu/restore/id=43ca253f-436-bfd2c897-9653-4b70-a9b9

 

Właśnie przed chwilą uruchomiłem Wiresharka w telefonie i połączyłem się przez HSDPA i uwaga co ciekawe połączyłem się z komputerem :blink: Wniosek z tego jest taki, że nie mogę się połączyć lokalnie poprzez DDNS, co mi w sumie nie przeszkadza, bo do tego służy IP lokalne. Jednak nie wiem czy przyczyną była konfiguracja routera czy komputera. Może Net log zrobił reset TCP/IP, ponieważ używałem TCP optimizer i to może któraj jego opcja blokowała połączenie, dlatego dla pewności załączm log z ICSI, i wysyłam dump z Wiresharka (w sumie Shark for root uruchomiony w telefonie Android).

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...