Skocz do zawartości

Pendrive "chroniony przed zapisem"


Kcurek

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Mam kłopot z pendrivem Kingston DT 101 II. Próba wykonania jakiejkolwiek operacji na dysku (zapis/usunięcie pliku) skutkuje pojawieniem się następującego komunikatu:

2gv9f7o.jpg

Zaimportowałem już fix.reg znaleziony na innym forum, który dodał klucz WriteProtect o wartości 0:

Windows Registry Editor Version 5.00
[HKEY_LOCAL_MACHINE\System\CurrentControlSet\Control\StorageDevicePolicies]
"WriteProtect"=dword:00000000

Nie dało to jednak żadnego efektu (od razu mówię, restart wykonałem). Szukając dalszego rozwiązania, przepuściłem ten wolumin przez chkdsk /f /r, co poskutkowało w pewnym momencie komunikatem podobnym do powyższego.

 

Inne dyski zewnętrzne działają prawidłowo.

 

Używam Windowsa XP SP3 aktualizowanego na bieżąco.

 

Proszę o pomoc.

Odnośnik do komentarza
Pomoc jest darmowa, ale proszę rozważ przekazanie dotacji na utrzymanie serwisu: klik.
Gajowy, no bez przesady, gdyby była, od niej zacząłbym własną diagnostykę ;)

 

Wiesz, czasem najprostsze rozwiązania wydają się zbyt oczywiste :)

 

A wracając do meritum, czy to jest może pendrive reklamowy np. z jakąś prezentacją? Może tu znajdziesz rozwiązanie.

Mi to pomogło, chociaż największy problem miałem z ustaleniem producenta kontrolera.

Odnośnik do komentarza

Wiesław, oto zawartość dysku:

2hcgfix.jpg

Próba wejścia do folderu FOUND.000 skutkuje pojawieniem się komunikatu:

iw7jmg.jpg

Do FOUND.001 można wejść, jest on pusty.

Zainteresowała mnie inna rzecz - spójrzmy na daty utworzenia i modyfikacji w/w katalogów:

wrkm5t.jpg

2upvjhk.jpg

Diox, na drugim komputerze udało się usunąć niektóre pliki z dysku, interwencja chkdsk /f /r nawet doszła do końca, chyba były jakieś bad sectory znalezione (nie mam teraz dostępu do tamtego komputera, więc nie mogę na razie pokazać zrzutu ekranu), natomiast nie udało się nadpisać sektora rozruchowego. Na pytanie, czy przekształcać zagubione łańcuchy na pliki, odpowiedziałem "nie".

Gajowy, to nie pendrive reklamowy, kupiłem go normalnie w jakimś markecie. Który post z linkowanego wątku pozwolił Ci rozwiązać problem?

Odnośnik do komentarza
Czy próbowałeś już tak oczywistych metod jak ta lub ta?

 

Spróbowałem teraz tej pierwszej, niby doszło do końca, ale otrzymałem komunikat "nie udało się sformatować dysku", a przy każdej kolejnej próbie pojawia się to:

oswt55.jpg

Nie to jednak jest najdziwniejsze. Gdy wszedłem w "mój komputer", na liście dysków okazało się, że zginęła etykieta tego woluminu. Gdy chciałem go uruchomić, otrzymałem dobrze znaną systemową wiadomość "dysk nie jest sformatowany". Pierwsza próba formatu (też niby doszła do końca pracy) skończyła się tak:

23kyv7o.jpg

Kolejne już się nie rozpoczynają, gdyż "dysk jest chroniony przed zapisem". Szukamy dalej.

Co miałby zrobić linkowany przez Ciebie MiniTool Partition Wizard?

Odnośnik do komentarza

Gwoli wyjaśnienia. Kolega AUX opanował (jak widać powyżej) sztukę czytania w języku rosyjskim. Niestety nad rozumieniem czytanego dopiero pracuje.. Pogląd iż wszystkie peny wyprodukowane zostały przy użyciu jednego typu kontrolera - SMI, jest pociągający, szkoda tylko iż nieprawdziwy. Szczęśliwi posiadacze różnych typów mogą podłączyć je do komputerów, a następnie odczytać programami (podaję oznaczenia ostatnich wersji) np.:

CheckUdisk_v5_4

ChipEasy_EN_V1.5.6.6

ChipGenius_v4_00_0026_b2

GetInfo_v3.8.4.2

Odczytując nazwę i model kontrolera, oraz VID i PID pena, można szukać narzędzi przeznaczonych do obsługi Firmware określonego kontrolera.

Przydatna strona:

http://www.flashboot.ru/iflash.html

Dla przykładu: pen 2GB

Device ID : VID = 13FE PID = 1D00

Device vendor : Kingston

Controller : Phison

Controller model: PS2156

Po wpisaniu vid i pid

http://www.flashboot.ru/index.php?name=iflash

Proponowany program nosi nazwę:

UP8-Y V1.65

Odnośnik do komentarza

Gwoli wyjaśnienia - niestety nie opanowałem czytania w języku rosyjskim. Ale potrafię kojarzyć fakty i dlatego napisałem "dla tego pena" czekając aż kolega Kcurek się odezwie z pytaniem "jaki MPTool jest mi potrzebny?". Wtedy odpowiedziałbym jemu, ale niestety czy może stety odezwałeś się Ty kolego S1944.

 

Ja staram się prowadzić tego typu dyskusje 'Metodycznie' (jakkolwiek to brzmi). Wolę tak poprowadzić potrzebującego niż walnąć masę papki z którą nie jeden początkujący będzie się głowił.

Odnośnik do komentarza

Proponujesz użycie narzędzi, których działania sam nie rozumiesz. Narzędzia dokonującego zmian w oprogramowaniu kontrolera, a więc mogącego uszkodzić na stałe urządzenie. Potrafisz cofnąć takowe zmiany? Na tym polegają "dyskusje 'Metodycznie'"?

Większość oprogramowania i opisów napraw urządzeń flash, pisana jest po chińsku lub rosyjsku. Chcesz doradzać innym jak naprawiać peny, naucz się choć jednego. Do tego podstaw elektrotechniki i elektroniki. Powodzenia.

Odnośnik do komentarza

@ S1944

 

Nie znasz mnie kolego więc nie snuj fałszywych stwierdzeń. Z zawodu jestem elektronikiem to tak dla Twojej informacji. Po chińsku i rosyjsku nie potrzebuję się uczyć, wystarczy mi angielski, niemiecki i polski.

Za to Ty na nos jak widzę nie upadłeś, bo go za bardzo zadzierasz.

 

Pozdrawiam,

Aux

 

 

Jaki zatem wyciągnąć wniosek z postów #17 - #20? Jaki MPTool jest mi potrzebny i jak go użyć?

 

Kolega z zadartym nosem Cię pokieruje jak się mogę domyśleć.

Życzę mu powodzenia :-)

Odnośnik do komentarza

Aux

Przecież obiecałeś podać odpowiednie SMI MPTool dla autora...

Zaspokój jedynie moją ciekawość i napisz gdzie produkują elektroników nie potrafiących rozróżnić produktów firm np. Silicon Motion od np. Phison Electronics Corp. I uważających iż oprogramowanie do nich można stosować zamiennie. Dla tak gruntownie wyszkolonego człowieka, elektronika może być rzeczywiście sporym zawodem.

Nie interesuje mnie czego nie chcesz, czy nie możesz się uczyć. Nie doradzaj tylko innym jak mogą popsuć własne urządzenia stosując programy, o których nie masz pojęcia.

Kcurek

Wszystkie informacje czym i jak masz w #18

Odnośnik do komentarza

Kcurek: Przeczytaj tutaj - http://www.rmprepusb.com/tutorials/repair-your-usb-flash-drive . Rozjaśni Ci to, do czego zmierzają Aux i S1944.

Najpierw zastosuj ChipGenius (aleee pobierz stąd: http://www.mydigit.cn/mytool/ChipGenius.rar )

W ten sposób

Odczytując nazwę i model kontrolera, oraz VID i PID pena, można szukać narzędzi przeznaczonych do obsługi Firmware określonego kontrolera.

dojdziesz do narzędzia, które być może naprawi flasha. W powyższym How to... narzędzie MP (Mass Production) Tool for the UT165 V1.65.30.0 jest dla konkretnego przypadku (nie dla Twojego Kingstona).

Koledzy wtedy powiedzą co masz dalej wykonać.

Odnośnik do komentarza
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...