Skocz do zawartości

Powiększanie zużycia się procesora podczas pracy na komputerze


Terquss

Rekomendowane odpowiedzi

Witam! Od tygodnia mam problem z swoim systemem, nie mogę normalnie na nim pracować. Gdy otworzę np. grę na facebooku, zacina się ona straszliwie. To samo jest z samym windowsem, aby pasek start się otworzył trzeba czekać od ok. 30 sekund, przeglądarka także się zacina. Podczas przeglądania samych zdjęć na windowsie, zużycie procesora sięga do 40/50 procent.

Skanowałem komputer programem Malwarabytes Anti-Malware, wykrył jednego wirusa jakim był photoscape pobrany ze strony instalki, jest tam po prostu skrypt który instaluje toolbar i wirus go wykrył (tak zakładam). Avira także coś wykryła, lecz już niestety nie pamiętam co, przepraszam. Lecz po usunięciu tych znalezionych plików i tak nic się nie zmieniło. Komputer był formatowany miesiąc temu, więc nie wiem dlaczego taki problem ma miejsce.

 

Załączam logi, z góry dziękuję za pomoc, pozdrawiam!

OTL.Txt

Extras.Txt

Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...
Pomoc jest darmowa, ale proszę rozważ przekazanie dotacji na utrzymanie serwisu: klik.

Zabrakło obowiązkowego raportu z GMER. W OTL brak oznak infekcji i nic ciekawego. Tylko drobne adware, do deinstalacji pasek AVG Security Toolbar. Oraz ten sterownik do usunięcia (prawdopodobnie twór tymczasowy MBAM):

 

DRV - [2013-01-18 12:24:42 | 000,054,016 | ---- | M] () [Kernel | Boot | Unknown] -- C:\WINDOWS\system32\drivers\huskj.sys -- (wltn)

 

Temat przesuwam do działu Windows.

 

 

Od tygodnia mam problem z swoim systemem, nie mogę normalnie na nim pracować. Gdy otworzę np. grę na facebooku, zacina się ona straszliwie. To samo jest z samym windowsem, aby pasek start się otworzył trzeba czekać od ok. 30 sekund, przeglądarka także się zacina. Podczas przeglądania samych zdjęć na windowsie, zużycie procesora sięga do 40/50 procent.

 

W Dzienniku zdarzeń jest błąd sugerujący problem sprzętowy:

 

Error - 2013-01-03 12:45:45 | Computer Name = EWKA-ED5400552B | Source = atapi | ID = 262153

Description = Urządzenie \Device\Ide\IdePort0 nie odpowiedziało w ramach ustalonego

limitu czasu.

 

Na początek sprawdź szybkość transferu dysku, czy aby nie obniżył się z trybu DMA do PIO: KLIK (ustęp Optymalizacja wydajności HDD i CD/DVD-ROMów - Włączenie DMA). Zwracasz uwagę na "bieżący tryb transferu". Jeśli będzie PIO, z prawokliku odinstaluj kanał i zresetuj system, a Windows przebuduje urządzenia.

 

 

.

Edytowane przez picasso
7.03.2013 - Temat zostaje zamknięty z powodu braku odpowiedzi. //picasso
Odnośnik do komentarza
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...