Skocz do zawartości

Wyłaczenie systemowej zapory


Rekomendowane odpowiedzi

Pomoc jest darmowa, ale proszę rozważ przekazanie dotacji na utrzymanie serwisu: klik.

Na jednym z kompów klienta stoi: zapora comodo (tudzież wcześniej inne), zapora win7 (również tak samo jak były inne systemy) do tego zapora na routerze i tak już od lat, konfliktów jakichkolwiek brak, net chodzi żwawo, tak samo jak komp, więc? Bo jak widać są trzy !!!

 

Można i tak, tylko po co? Comodo i firewall routera w zupełności wystarczą.

Gdybyś jednak zainstalował dwa mocne firewalle z HIPS, np. Comodo i Online Armor, to na pewno wystąpiły by problemy :)

Odnośnik do komentarza

Belfegor zerknij Tutaj na dole lub Ogólnie. Możesz śmiało wyłączyć zaporę systemową, wówczas na pa pewno nie wystąpią żadne niezgodności w działaniu zapory Comodo\pakietu . Nie ma znaczenie czy ty to zrobisz czy zdezaktywuje ja antywirus. A co byś powiedział sensie instalacji np. paru antywirusów (2, 3, 4...), które owszem teoretycznie by nie gryzły się. Po co ?

Edit: Na potwierdzenie masz działanie przez NIS.

Odnośnik do komentarza

@Belfegor

Wg mnie zostaw decyzję programowi zabezpieczającemu (na W7).

Jeżeli on sam to wyłączy to znaczy, że jest wszystko pod kontrolą.

Mam NIS 2010 i temat wygląda tak (nie ingerowałem w te ustawienia):

 

 

Większość pakietów zabezpieczających, a także firewalli, wyłącza po instalacji zaporę systemową. Comodo tego nie robi a więc nie podejmuje decyzji :)

Odnośnik do komentarza

Wiesiu, u mnie Comodo nie wyłączyło systemowego firewalla. Stad powstało moje zdziwienie i zapytanie. Nie wiem, może chodzi o wersje Windy Ja mam angielskiego Enterprisa.

 

Omkar

Ponieważ nie ma sensu, a nawet nie powinno się używać dwóch firewalli jednocześnie. Może to powodować konflikty, choć w przypadku zapory Windows jest to raczej mało prawdopodobne.

 

Własnie o to mi chodziło. Czy nie bedzie konfliktu i rozbieznych decyzji. System swoje, a Comodo swoje.

Znam Comodo nie od dzisiaj i podjałem decyzje o wyłaczeniu systemowego firewalla.

 

Nie ma znaczenie czy ty to zrobisz czy zdezaktywuje ja antywirus. Na potwierdzenie masz działanie przez NIS.

 

No własnie nie mam potwierdzenia. Dziekuje Grigory za linki. Tak się składa, że ja musiałem wyłaczyć. Na kompie jest Avira i Comodo z piaskownicą.

 

Dziękuje wszystkim za zaangażowanie i pomoc.

Odnośnik do komentarza
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...