Skocz do zawartości

Komputer nie otwiera żadnych gier .exe ani nic


Rekomendowane odpowiedzi

Pomoc jest darmowa, ale proszę rozważ przekazanie dotacji na utrzymanie serwisu: klik.

Jest tu infekcja Sality, która niszczy pliki wykonywalne. Nic nie ściągaj nie instaluj. Temat zostanie przeniesiony do działu pomocy doraźnej.

 

Zanim udzieli pomocy moderator, wykonaj podane czynnośći

 

1. Uruchom OTL i w oknie własne opcje skanowania skrypt wklej:

 

:Services
amsint32

:Files
autorun.inf /alldrives
C:\esaex.pif

:Commands
[emptytemp]

 

Kliknij w Wykonaj skrypt. Po restarcie jedziesz dalej

 

2. Pobierz SalityKiller, rozpakuj i uruchom plik SalityKiller.exe. Rozpocznie się skanowanie. Skanujesz tyle razy aż uzyskasz wynik zero zainfekowanych. I skan dotyczy wszystkich partycji.

 

3. Jak wynik bedzie zerowy robisz nowy skan OTL i przedstawiasz raport.

Odnośnik do komentarza

Używaj SalityKiller i rmsality: http://download.avgfree.com/filedir/util/avg_rem_sup.dir/rmsality/rmslt.exe do skutku aż pokaże 0 zarażonych.Jeśli to nie pomoże, wypal na zdrowym komputerze płytkę ze skanerem,np. Kaspersky Rescue Disc http://rescuedisk.kaspersky-labs.com/rescuedisk/updatable/kav_rescue_10.iso lub Dr.Web LiveCD http://download.geo.drweb.com/pub/drweb/livecd/drweb-livecd-602.iso . Po tych akcjach podaj nowe logi z OTL.

Odnośnik do komentarza

Temat oczyszczam.

 

 

SzczepaNx2

 

Infekcja jest ciężka, niszczy wszystkie pliki wykonywalne na wszystkich dyskach, i prowadzi często do formatu. Leczenie tu podjęte nieskuteczne. Zostają już skanery i płyty podane w poście wyżej. Ale mówiłeś:

 

Z formatowałem komputer oby dwa dyski i nic..

 

Skoro co dopiero tu był format dysków, uważam że nie ma się co męczyć i formatować ponownie wszystkie dyski, bo leczenie systemu z Sality nigdy nie kończy się 100% sprawnością Windows. Infekcja wróciła po formacie, gdyż gdzieś jest jej źródło, to znaczy: skopiowana instalka np. gry czy sterowników, którą uruchamiasz po formacie, albo zainfekowany pendrive podpinany po formacie. Tak więc opisz co robiłeś po formacie, co popinałeś / uruchamiałeś / czy masz gdzieś kopie zapasowe. Z zainfekowanych dysków nie wolno skopiować żadnych plików wykonywalnych, gdyż po formacie przywrócą infekcję.

 

 

 

 

.

Odnośnik do komentarza

Najlepiej będzie jak sformatujesz dyski i postawisz Windowsa od nowa. Jeśli chcesz zrobić kopię zapasową plików,pamiętaj że nie wolno ci przegrywać plików wykonywalnych,tj.EXE,COM,SCR,DLL. Jak już zainstalujesz system to nie podłączaj pendrive z twoimi plikami,tylko zabezpiecz komputer antywirusem,aby nie doszło do powrotu infekcji,dopiero wtedy możesz podłączyć nośniki pamięci i przeskanować je.

Odnośnik do komentarza
To co mam teraz zrobić??

 

SzczepaNx2, na PW mnie zaczepiasz, ale ja już się wypowiedziałam. Jak sugerowałam już, proponuję przeformatować oba dyski C+D raz jeszcze, bo format był nie tak daleko, system już zawirusowany + zaśmiecony i adware, czyszczenie wydaje mi się nieopłacalne i nierównoważne z porządnym formatem. Tylko jak powiedziane wyżej, nie wchodzą w grę kopie zapasowe plików wykonywalnych z obu dysków. Te zdjęcia, które wspominasz OK, ale już "mody do gry" niepewne. Po poprzednim formacie coś uruchomiłeś, co przywróciło wirusa. Tym razem po formacie wszystkie instalatory pobierasz ponownie, nie uruchamiaj żadnych kopii pochodzących z czasu sprzed formatu.

 

 

.

Edytowane przez picasso
26.02.2013 - Temat zostaje zamknięty z powodu braku odpowiedzi. //picasso
Odnośnik do komentarza
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...