Skocz do zawartości

Nieaktywna zakładka rozruch w msconfig win 7


waldi1963

Rekomendowane odpowiedzi

Na wstępie zaznaczę,że system mi się uruchamia.Po uruchomieniu narzędzia msconfig-mam nieaktywną zakładkę rozruch.Ponadto w zaawansowanych ustawieniach systemu nie mam żadnego wpisu w polu domyślny system operacyjny.Próbowałem użyć narzędzia do naprawy systemu podczas startu z płyty instalacyjnej-otrzymuję odpowiedz ,że nie można naprawić problemu.bootrec.exe /rebuildbcd-nie znajduje żadnego systemu.bootrec.exe-nie znajduje ścieżki.bcdedit /enum-baza danych rejestru konfiguracji jest uszkodzona.Na dysku rozruchowym brak katalogu boot.Jak to wszystko naprawić?

Co prawda mam kopię z Acronisa ale dość starą-mógłbym wykorzystać plik boot z tej kopi,przenieść go na C i np w Easyboot wskazać go?

Wielka prośba do Picasso o jakąś sugestię.

Odnośnik do komentarza
Pomoc jest darmowa, ale proszę rozważ przekazanie dotacji na utrzymanie serwisu: klik.

tak system się uruchamia-mam dostep do wszystkiego-mogę także przywrócić system z acronisa(ale ta kopia jest dość stara)-dlatego chciałbym to obejść w inny sposób.Nie chciał bym zmieniać raid 0 w zwykłe dyski-nie da się mniej boleśnie?Czy mógłbym skorzystać z boot z kopi systemu acronisa tak jak napisałem w pierwszym poście?Może spróbować je ponownie uaktywnić?

Odnośnik do komentarza

Danych mam mnóstwo-kopiowanie jest całkowicie nieopłacalne-w ostateczności postawię nowy system-wtedy stracę tylko partycję systemową(gdzie i tak nie mam wiele danych).Nie wydaje mi się żeby dyski były uszkodzone-sprawdzałem je różnymi narzędziami.

To jak mi się uruchamia ten system?Nie ma pliku boot na C.Gdzie ten sektor rozruchowy?

Korci mnie ten Easybcd-zapodałem mu bcd z folderu boot z kopi zapasowej-wygląda tak:http://speedy.sh/kxEWD/ScreenShot002.jpg

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...