Skocz do zawartości

Nieaktywna zakładka rozruch w msconfig win 7


waldi1963

Rekomendowane odpowiedzi

Pomoc jest darmowa, ale proszę rozważ przekazanie dotacji na utrzymanie serwisu: klik.

To chyba nie jest soft odpalany bezpośrednio tylko z poziomu np. przeglądarki jako parametr.

Zapoznaj się ze sposobem używania - guide.

 

Ale zacznijmy od prostego faktu - podkręciłeś beznadziejnie procka i RAM.

Wejdź do BIOS i w zakładce AI Tweaker przywracasz wszystko do AUTO. Restart i pokazujesz ponownie obrazek z System Summary. Nie resetuj BIOSu - masz RAID.

Reszta później.

Wyłącz a najlepiej odinstaluj tego Geniusa. Jeżeli to wersja licencjonowana to później będziesz mógł ponownie zainstalować jeśli koniecznie musisz go mieć.

Jestem wrogiem automatów i radzę aktualizacje (jeżeli konieczne) robić z ręki. Nie wszystko nowe jest lepsze.

 

Dzięki MB.

Odnośnik do komentarza
Ram nie jest podkręcony

Nie rozśmieszaj mnie bo zajadów dostanę.

Skoro nawet nie potrafisz ocenić wartości w System Summary gdzie to widać ewidentnie to życzę powodzenia w dalszych działaniach.

 

ale co to ma do dysków?

Dzięki za uświadomienie, że procesor i RAM nie ma żadnego udziału w operacjach dyskowych. Człowiek do śmierci się uczy.

Odnośnik do komentarza

bios default-ok

Poczytaj o tych pamięciach-to są oryginalne ustawienia-http://speedy.sh/8SBn2/ScreenShot001.jpg

http://speedy.sh/3F7...reenShot002.jpg

Cholera zresetowałem bios i najadłem się strachu-ale wróciłem do poprzedniego

Tego nie powiedziałem ,że procek i ram nie maja udziału w operacjach dyskowych,ale błąd partycji przez podkręcenie nieznaczne procka to przesada.

Zrobiłem wszystko według zaleceń.

W partycjach bez zmian-dalej błędy.

Odnośnik do komentarza

Podniosłeś taktowanie szyny od której również całkowicie zależy taktowanie RAM i to bez zmiany napięć powiązanych. Nie opowiadaj bajek.

Stosuj to co masz proponowane - wyraźnie pisałem nie resetuj BIOS. :angry:

To, że nadal są błędy to wcale nie znaczy iż teraz wszystko miało wrócić do poprawności.

To mogło być przyczyną problemów.

Tego nie powiedziałem ,że procek i ram nie maja udziału w operacjach dyskowych

A tego nie komentuję.

 

Cały czas szukamy rozwiązania.

Zakładam, że dla bezpieczeństwa masz utworzony punkt przywracania (może być tego dużo po ostatnich operacjach).

Jeżeli masz mało miejsca na dysku i teraz jest wszystko OK to możesz usunąć poprzednie punkty przywracania oprócz ostatniego przez Oczyszczanie dysku.

 

Następna próba to:

1. Odpal cmd jako administrator i wklep chkdsk C: /f /r + Enter. Zgadzasz się na test po restarcie.

2. Następne komendy identyczne w tym samym oknie z tym, że zmieniasz litery partycji (chyba H: i J:).

3. Po ostatniej komendzie zamykasz okno i robisz restart. Powinno się wykonać pełne sprawdzenie wszystkich partycji i to potrwa długo.

4. Po restarcie odpalasz Podgląd zdarzeń i w Aplikacje wyszukujesz kolejne zdarzenia 1001 (Winint) z czasu wykonania chkdsk i wklejasz zawartość jako załączniki.

Odnośnik do komentarza

OK. Wykonaj to wszystko i podaj o co prosiłem.

Z H: i J: mogłeś skopiować zawartość okna.

 

Następna operacja to aktualizacja BIOS. Masz chyba 1702 a najnowszy to 2003.

Jak zaktualizować - jest w Tutorialach mój tutek - Aktualizacja BIOS na płytach ASUS.

 

Tylko pamiętaj, że po aktualizacji będziesz miał ustawienia Default - czyli brak RAID.

Edytowane przez wieslaw531
Odnośnik do komentarza

Bios nowy jest.

Na H nic nie znalazł-http://speedy.sh/DpWSy/ScreenShot001.jpg-to samo na J

Z C-http://speedy.sh/GAchU/Nowy-dokument-tekstowy.txt

Jeszcze tylko słowo o pamięciach-owszem kręciłem szyną HTT,ale DRAM Frequency i tak było poniżej defaultowego poziomu tych pamięci bo zjechałem mnożnikiem,jedynie CPU/NB było ciupinkę podbite.Napięcia HT,NB podbite przecież były,to samo CPU/NB i CPU/NB VDD-ale teraz wszystko jest już na default.

Zobacz na to -co to za partycja 922KB-http://speedy.sh/rq75u/ScreenShot001.jpg-i gdzie dysk J?

Odnośnik do komentarza
4 KB w uszkodzonych sektorach.

Czytałeś to? To dotyczy partycji systemowej C:.

Spróbuj ponowić działanie chkdsk C: /f /r. Ale to raczej świadczy o uszkodzeniach fizycznych dysku(ów) bo ta partycja jest na dwóch dyskach.

Pomyśl o sprawdzeniu każdego z dysków na innym kompie przy pomocy MHDD. To działanie nieinwazyjne pod warunkiem, że nie wykonasz innych działań poza 2 x F4 oraz F8 w celu pokazania SMART dysku. Robisz fotki.

 

DRAM Frequency i tak było poniżej defaultowego poziomu tych pamięci

Nie rozumiesz podstawowych rzeczy.

To co jest na naklejce 1600 MHz to jedno a to co masz w SPD kości (prawy dolny róg 1066 MHz - 2 x 533 MHz) to rzeczywistość dla tych kostek.

I to by było na tyle.

Odnośnik do komentarza

Tylko pamiętaj:

- tryb IDE

- nie wykonuj żadnych operacji poza 2 x F4 (skan i fotka) oraz F8 i fotka (podwójna jeżeli zobaczysz press any key ...)

- i masz to zrobić dla obu dysków

 

Jeżeli na którymś z dysków zobaczysz UNC lub podobne np. > 500 ms, warning to pamiętaj, że: !!!!!!

Po naprawie jakiejkolwiek STRACISZ WSZYSTKO!!!!!!!!!!!!!!

Edytowane przez wieslaw531
Odnośnik do komentarza

To sobie teraz daruj. Masz większy problem.

Ogólnie moje mają też 800MHz DDR2 i sina [Filtr wulgaryzmów] - default chodziły na 666 MHz.

Ale w manualu do nich było info, że tak chodzą na 800MHz tylko na 2,00 V a nie na 1,80 V. To są chwyty marketingowe i nie nabieraj się na to.

Zastosowałem to u siebie (zgodnie z opisem producenta) i cykają aż miło z tym, ze wentyl (stopka) jest poziomy i je chłodzi.

 

Chyba muszę coś sprostować.

Masz DDR3 i obecne 533 x 3 to 1600 MHz. Ale nie jestem pewien - nie znam nowinek.

A tak rzeczywiście to trzeba byłoby się zmusić do policzenia opóźnień (CL) i czasów taktowania czy tu producenci nie robią userów w jajo kwadratowe.

 

EDYTA

Następna poprawka.

Poczytałem na Wiki - http://pl.wikipedia.org/wiki/CAS_Latency .

Edytowane przez wieslaw531
Odnośnik do komentarza

Ale błędy w zarządzaniu dyskami zniknęły-ciągnę dalej-porobiłem kopie-jak się rozkraczy system czy dyski zainstaluję już bez RAID.Odnośnie tematu podstawowego ,możesz mieć rację ,że to efekt podkręcania podzespołów,które dopiero po jakimś czasie to odczuwają,ale równie dobrze mogą to być błędy związane z użyciem jakiegoś softu lub "zabaw" z systemem.Jakiś czas temu często gmerałem w systemie i rejestrze-obserwując wyniki.Często też próbowałem naprawiać błędy z tym związane.Już tego nie robię i nie bawię się w mocne podkręcanie.Chyba wyrosłem.na szczęście -z korzyścią dla mojego komputera.

Dzięki serdecznei wielkie za pomoc,cierpliwość i wyrozumiałość.

Odnośnik do komentarza
Ale błędy w zarządzaniu dyskami zniknęły

Tak bo zostały naprawione przez chkdsk. Nadal masz błędy nienaprawione - inne niż systemowe (tak myślę).

 

Jeżeli zdecydujesz się na reinstalację lub będziesz zmuszony to obowiązkowo skany MHDD obu dysków.

 

W temacie podkręcania poczytaj poradniki np. na purepc, pclab. Jest tego dużo. To proces żmudny i długotrwały jeśli chce się osiągnąć optymalne wartości.

W temacie (chyba) swojego RAMu poczytaj: http://www.pcworld.pl/testy/opis/DD300031-Patriot_PVS34G1600LLK.html

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...