Skocz do zawartości

Departament Policji - Wirus


Rekomendowane odpowiedzi

Witam, jakaś plaga dzisiaj z tego co widze, wrzucałem sobie filmik na yt i nagle ekran mignął... i wszyscy wiemy co się pojawiło, nic więcej nei grzebałem żadne combo fixy, tylko tryb awaryjny i otl, mam nadzieje że wszystko się usunie bez drastycznych scen ;] w sumie nawet nei wiem gdzie go złapałem... uważam jak chodze po stronkach...

 

 

http://wklejto.pl/145128

 

http://www.wklejto.pl/145129

 

 

dałem na wklejto, bo w załąćzniku nie mogłem dodać, pokazywało że... za duży plik...

Odnośnik do komentarza
Pomoc jest darmowa, ale proszę rozważ przekazanie dotacji na utrzymanie serwisu: klik.
wrzucałem sobie filmik na yt i nagle ekran mignął... i wszyscy wiemy co się pojawiło

 

Może na YouTube jakaś reklama... Widzę, że masz zainstalowane rozszerzenie Easy Youtube Video Downloader, a to zdaje się produkcja śmieci reklamodawczych: KLIK.

 

A "scen" nie będzie, działania:

 

1. Uruchom OTL i w sekcji Własne opcje skanowania / skrypt wklej:

 

:Files
C:\Users\LukaszGlowne\AppData\Roaming\Microsoft\Windows\Start Menu\Programs\Startup\runctf.lnk
C:\ProgramData\dsgsdgdsgdsgw.pad
C:\ProgramData\dsgsdgdsgdsgw.js
C:\ProgramData\dsgsdgdsgdsgw.reg
C:\ProgramData\dsgsdgdsgdsgw.bat
C:\Users\LukaszGlowne\wgsdgsdgdsgsd.exe
 
:Reg
[HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Wow6432Node\Microsoft\Windows NT\CurrentVersion\Winlogon]
"Shell"="Explorer.exe"
 
:Commands
[emptytemp]

 

Adnotacja dla innych czytających: skrypt unikatowy - dopasowany tylko i wyłącznie pod ten system, proszę nie stosować na swoich systemach.

 

Klik w Wykonaj skrypt. Zatwierdź restart systemu. Opuść Tryb awaryjny.

 

2. Odinstaluj z Firefox rozszerzenie Easy Youtube Video Downloader. A właściwie to proponuję reset całego Firefox, by pozbyć się też naleciałości po aktualizacjach (stare preferencje): menu Pomoc > Informacje dla pomocy technicznej > Zresetuj program Firefox.

 

3. Zrób nowy log OTL z opcji Skanuj (już bez Extras).

 

 

 

.

Odnośnik do komentarza

A reset całego firefoxa co spowoduje ? ze usunie mi wszystkie hasla, zakładki itp ?

 

 

ten Easy Youtube to używam od wielu lat... to swiadomy wybór, sciagam nim czasem filmy z yt...

 

 

http://www.wklejto.pl/145148

 

http://www.wklejto.pl/145149

 

http://www.wklejto.pl/145150

 

 

a oprócz tego czym zalecacie przeskanować ?? najlepiej darmowym i dobrym ;p

 

Picasso a te moje logi tylko przeleciałaś pod względem ukasha, czy też pod względem innych syfów ??

Odnośnik do komentarza

kerpal, do uzupełniania wypowiedzi, gdy nikt jeszcze nie odpisał, służy opcja Edytuj. Posty powyżej sklejam.

 

Użyteś inny skrypt, nie ode mnie, kto go podawał i gdzie? Również nie wykonałeś operacji z Easy Youtube Video Downloader / resetem Firefox.

 

 

Picasso a te moje logi tylko przeleciałaś pod względem ukasha, czy też pod względem innych syfów ??

 

A jak sądzisz? Sprawdzanie "tylko pod kątem UKASH" to żadne sprawdzanie. Analizuję całe logi i punktuję wszystko co widzę.

 

 

ten Easy Youtube to używam od wielu lat... to swiadomy wybór, sciagam nim czasem filmy z yt...

 

Nie wątpię, że świadomy wybór. Ale ja punktuję, że to rozszerzenie zachowuje się podejrzanie (conajmniej 3 osoby na forum zgłosiły problem podczas używania tej aplikacji), jest prawdopodobnym źródłem łączeń reklamodawczych, nie wiadomo z jakimi adresami.

 

 

A reset całego firefoxa co spowoduje ? ze usunie mi wszystkie hasla, zakładki itp ?

 

Wręcz przeciwnie. Co robi reset: KLIK. To zostanie zachowane:

 

The reset feature works by creating a new profile folder for you while saving your:

 

Bookmarks

Browsing history

Passwords

Cookies

Web form auto-fill information

 

Reset zadałam też i z tego powodu, że widać w preferencjach Twojego Firefoxa stare dane sprzed aktualizacji, czyli dużo wpisów extensions.enabledItems. To są martwe stare preferencje, obecnie Firefox używa co innego, czyli: extensions.enabledAddons.

 

 

 

.

Odnośnik do komentarza
NA forum pclab mi dali takie coś, tylko jeden wpis więcej był, chodziło o jakiś plugin w firefoxie

 

Oj wiem, że dali "jeden więcej", tylko w istocie ja zadałam więcej. Otóż zalecony przeze mnie reset Firefox zlikwidowałby również niedomyślne konfiguracje wyszukiwarki (ów usuwany na PCLabie "AVG Secure Search"). Tak więc: co z tym resetem? Jak mówiłam, on ma też dodatkowy cel usunięcia starych preferencji już nie czytanych przez najnowszego Firefoxa. Jeśli go nie zrobiłeś jeszcze, wykonaj i podaj po tym nowy log OTL z opcji Skanuj.

 

 

Easy youtube wywaliłem, tylko teraz nie mam czym ściągać z yt ;]

 

Jest mnóstwo pobierajek do YouTube. Na razie nie mam czasu szukać alternatywy.

 

 

.

Odnośnik do komentarza

Firefox ładnie wyczyszczony, czyli możemy kończyć:

 

1. Przez SHIFT+DEL skasuj z dysku te foldery:

 

C:\Program Files (x86)\Malwarebytes' Anti-Malware

C:\ProgramData\Common Files

C:\ProgramData\Ask

 

2. W OTL uruchom Sprzątanie.

 

3. Odinstaluj Java 7 Update 10 (obie wersje, 32-bit+64-bit). Firefox zgłasza ją jako dziurawą. Najnowsza Java to numer 11.

 

4. Wyczyść foldery Przywracania systemu: KLIK.

 

 

Czytałem że nowa wersja tego ukasha miesza tak, że nawet awaryjnego włączyć nie można... co wtedy począć ? ;p

 

Nie, niektóre z nowych wersji ładują się w taki sposób, że działa tylko Tryb awaryjny z obsługą Wiersza polecenia, nie działa graficzny Tryb awaryjny. A jeśli istnieje ogólny problem z Trybem awaryjnych z innych powodów, to przecież są narzędzia do tworzenia logów z poziomu środowiska zewnętrznego (pod Twój system FRST).

 

 

 

.

Odnośnik do komentarza
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...