Skocz do zawartości

Jaki router ADSL (Netia) wybrać? TP-LINK, D-LINK?


michalsol

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

mam zamiar kupić router ADSL z WiFi do domu. Obecnie mam Cereberusa P6331-42, ale nie jestem zadowolony - słaby zasięg, zrywa połączenia, rozłącza mnie.

Chodzi o rozdzielenie Internetu (Netia 10 Mb/s) na 1 stacjonarny, 2 laptopy, 2 komórki i PS3.

 

W związku z zakupem mam pytanie: Jaki router polecacie?

Zastanawiałem się nad tymi:

D-LINK DSL-2740B

 

TP-LINK TD-W8960N

 

Może ktoś pomoże mi zdecydować? Routery wydają się podobne, opinie też mają podobne.

 

Proszę o pomoc.

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Pomoc jest darmowa, ale proszę rozważ przekazanie dotacji na utrzymanie serwisu: klik.

Jeśli pokażesz parametry linii ADSL, to zobaczymy, jak dobrego sprzętu trzeba do utrzymania połączenia. Prawdę powiedziawszy, ani D-Linka, ani TP-Linka nie uważam za porządnych producentów. Wiele modeli tego pierwszego uwielbiało się psuć, a TP-Link zaliczył dużo wpadek w firmware.

 

Ja mam spięty modem Siemens SpeedStream 4100 (obsługa ADSL, ponieważ ten modem działa w miejscach, w których inne mają problem) z MikroTik RB751G-2HnD.

Odnośnik do komentarza

Dzięki za odpowiedź!

Za bardzo nie wiem, jakie parametry konkretnie podać, więc podaje takie coś (ze strony konfiguracyjnej obecnego routera) :)

  • VPI: 0
  • VCI: 35
  • PPPoA VC-Mux
  • ANNEX A/L
  • Line State: Showtime
  • Modulation: ADSL2 PLUS
  • Annex Mode: ANNEX_A
  • (downstream/upstream):
    • SNR Margin: 22.6/6.2 db
    • Line Attenuation: 0.0/0.0 db
    • Data Rate: 12447/1102 kbps

Dodam jeszcze, że rozwiązanie z dwoma urządzeniami nie za bardzo mi odpowiada - wolałbym jedno urządzenie, router z ADSL. Wolałbym także zmieścić się w 200 zł.

 

Dzięki i pozdrawiam :)

Odnośnik do komentarza

Witam,

Dołączam się do pytania dotyczącego wyboru routera adsl, tylko jestem w trochę innej sytuacji. Obecnie korzystam z TP-Linka W8951ND i jest to największy szajs jakiego dotychczas używałem. Mam Neo 10Mbps o niskim SNR 7-10dB. Chodzi mi o stabilne działanie łącza (Asus WL-600g radził sobie bez problemów, ale nie wytrzymał burzy), 1Gbps switch, możliwość podpięcia modemu 3G jako backup, dobry zasięg WiFi oraz podstawowe funkcje zarządzania pasmem. Wygooglowałem sobie Drayteka 2850n. Pytanie moje jest głównie natury o jakość tego sprzętu? Dużo było słychać pozytywów o starszych modelach, ale jak jest z tymi nowymi? Czy znacie może inne ciekawe propozycje?

Odnośnik do komentarza

Ja już straciłem zaufanie do Linksys i Cisco Small Business. A to usmażone kondensatorki w WRT54GC i WAG160N, a to problem z WPA2-Enterprise (https://supportforum.../thread/2064010), którego nigdy nie udało się rozwiązać, mimo licznych prób kontaktów z supportem i samym Łukaszem Bromirskim; nawiasem mówiąc, nawet nie zechciał nam odpowiedzieć w kwestiach technicznych. A to znowu problemy z zasięgiem na WRT300N i WAG120N. Teraz znowu ciekawy 0day, na którego publikację czekam: http://niebezpieczni...a-masz-problem/

 

Nie, za Linksys i Cisco SB serdecznie dziękuję. Jednocześnie, jeszcze normalne Cisco "enterprise" uważam za porządną firmę.

Odnośnik do komentarza
  • 8 miesięcy temu...
  • 2 lata później...

Heja !

Możecie mi podpowiedzieć jaki router kupić do Neostrady ?

 

Dziś u mojej rodziny uderzył piorun gdzieś w okolicy domu i spalił się im router 'Sagemcom'.

Potrzebny jest dla nich jakiś zwyczajny router za małe pieniądze. Nie znają się na komputerach. W domu mają trzy kompy i używają sobie na nich internetu.

Wszystkie będą podpiete pod ten router. Są zwyczajnymi amatorami internetu :)

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...