Skocz do zawartości

Jaka najlepsza karta graficzna do tego zestawu (do 250 zł)?


Black

Rekomendowane odpowiedzi

Jaką najlepszą kartę graficzną, do 250 zł, mógłbym mieć w tym zestawie? Dodam, że karta może być używana.

Dotychczas miałem zasilacz Take Me 400 W, ale wymieniam go na Pentagram 460 W. Także proszę brać pod uwagę ten drugi. Aktualnie mam kartę Asus GeForce 8500 GT 512 MB i jest, a raczej była (bo niedawno się skończyła, ale zobaczymy, czy zrobią coś z nią w ramach gwarancji) dla mnie za słaba... Miałem na oku kilka ciekawych kart za te pieniądze, ale nie kupiłem żadnej ponieważ TDP wynosiło u tych kart ~160 W. I nie wiedziałem, czy ten Pentagram będzie wystarczający, bo Take Me raczej nie... Jakiś czas temu mogłem kupić używanego GeForce'a 9800 GTX+ za 250 zł, ale nie kupiłem, bo nie wiedziałem, czy zasilacz sobie z nim poradzi. Później usłyszałem od znajomego, który zna się na komputerach lepiej ode mnie, że ten Pentagram powinien dać sobie radę z tym GTX-em+ i szczerze powiedziawszy byłem z tego powodu trochę zły...

 

Dlatego proszę Was - Specjalistów, żebyście powiedzieli mi, jaką najlepszą kartę, do 250 zł, mógłbym mieć i czy ten zasilacz (Pentagram) jest w ogóle dobry (wiem, że na pewno lepszy od Take Me)?

Odnośnik do komentarza
Pomoc jest darmowa, ale proszę rozważ przekazanie dotacji na utrzymanie serwisu: klik.

Siema

do 250 zł to sobie może wyrwiesz Radeon HD4670 mało kasy masz więc nic porządnego nie kupisz za tyle ;(

Wg opini na necie ten zasilacz jest całkiem przyzwoity ;P

To cię powinno zainteresować : http://www.benchmark.pl/testy_i_recenzje/Karty_do_300_zl-3061/strona/10088.html

 

Wiem że test stary ale nowego nie mogę znaleść

kumpel ma tego HD4670 i dobrze mu się gra

 

a z gtxem to nie wiem ale chyba nie

A tak propo podaj resztę configa

Odnośnik do komentarza

A tak propo podaj resztę configa

 

Wszystko jest w mojej sygnaturce pod moimi postami. Różnica jest po prostu taka, że wymieniam zasilacz Take Me 400 W na Pentagram 460 W i tego GeForce'a 8500 GT (który zresztą mi się zepsuł) chcę wymienić na lepszą kartę, ale nie wiem na jaką... Chciałbym, żeby była możliwie najlepsza i nie kosztowała więcej, niż 250 zł. I tak, jak mówiłem - ewentualnie może być to karta używana.

No i jeszcze chciałbym wiedzieć, jaką najlepszą kartę mógłbym mieć przy tej konfiguracji, żeby mogła w pełni wykorzystywać swój potencjał? Chodzi mi o to, żeby procesor jej nie ograniczał...

Odnośnik do komentarza

Wspomniana wyżej ATI HD4670 w niższych rozdzielczościach wydajnościowo jest porównywalna do NV GT240 ale jest o wiele bardziej od niej "gorąca", pobór prądu jest na takim samym poziomie co NV GT240, szukaj może używek, czegoś z rodzaju NV 9600GT (9600 GSO nie warta jest brania pod uwagę) lub takiej jaką mogłeś kupić 9800GTX+, ciekawostką jest również to, że HD4670 w niektórych testach dostaje w tyłek od wiele starszych "braci" (HD 3850 i tym bardziej 3870)

możesz zainteresować się tą: http://allegro.pl/msi-geforce-9600-gt-wersja-oc-512mb-gddr3-256bit-i1246307236.html

lub tym jeszcze rodzynkiem: http://allegro.pl/galaxy-8800gt-accelero-s1-2x80mm-zephyr-i1244363884.html i kolejna aukcja warta uwagi ale już na ukończeniu: http://allegro.pl/karta-msi-nvidia-geforce-9600gt-512mb-ddr3-256bit-i1241492762.html

Odnośnik do komentarza

 

OK. Dzięki za konkrety. :)

 

A co z moim procesorem? Jest w ogóle sens kupować karty pokroju GF 9800 GTX+? I czy rzeczywiście ten Pentagram 460 W dałby sobie radę z kartą, której TDP wynosi 160 W (bo taki TDP ma właśnie wspomniany GF)?

 

I co sądzicie np. o GF 8800 GTS 512 MB? W rankingu na BenchIT.pl ten GTS jest wyżej, niż np. GF 9800 GT. GTS ma większą przepustowość pamięci, lepsze taktowanie rdzenia, pamięci, shaderów od GT, ale już w grach GTS osiąga dużo mniej FPS-ów, niż GT - dziwne. Karta niby lepsza, a jednak gorsza...

Odnośnik do komentarza

skup się

 

No, z tym to zawsze miałem problemy... ;)

 

To fajnie, że zasilacz dałby sobie radę np. z tym GTX-em. Ale czy procesor nie ograniczałby bardzo takiej karty (mowa o GTX-ie)? Czyli czy po prostu nie byłaby ona za dobra do reszty sprzętu, co równa się z tym, że nie ma sensu kupować aż tak dobrej karty, bo i tak np. w grach nie podniesie to wydajności komputera?

 

I jeszcze się zapytam:

A GTS 250 byłby dobry?

Odnośnik do komentarza

Ta aukcja niczego nie dowodzi, gdyby chcieć ewentualnie wyrzucić kasę to dlaczego nie ale w innym przypadku milion razy bym się zastanowił zanim kupiłbym od tego sprzedawcy, zero informacji na temat karty, sprawna nie sprawna? Co to znaczy OEM dla niego? Ma to gwarancję czy nie ma? Info via GG to sobie może w buty wsadzić (zawsze się może wyprzeć informacji danych przez GG bo to nie jest podstawą do roszczeń od allegro), mogę się mylić ale poczekamy na komentarz (chociaż i on nie jest miarodajną oceną kontrahenta).

Generalnie twierdzę że taka karta przy twoim procku by się nudziła ale możesz się nią zainteresować, bo dlaczegóż by nie jeśli zmieścisz się w założonym budżecie lub trochę go przekroczysz, w takim razie tu jest bardziej interesująca oferta ( przynajmniej jest jakiś papier) : http://allegro.pl/ga...1252250687.html zawsze możesz uskładać kolejne pieniądze i zmienić procesor na bardziej dla niej odpowiedni.

Odnośnik do komentarza

zero informacji na temat karty, sprawna nie sprawna? Co to znaczy OEM dla niego? Ma to gwarancję czy nie ma?

 

Tzn. ja z nim rozmawiałem i o wszystko dokładnie się wypytałem. Karta sprawna, wersja OEM oznacza dla niego, że sprzedaje samą kartę, bez dodatków, sterowników itp. Dawał gwarancję na sprawdzenie 7 dni. Wysłał mi też prawdziwe zdjęcia tej karty na maila, bo go o to poprosiłem.

 

Widziałem już tę aukcję, do której podałeś link...

Odnośnik do komentarza

Mim zdaniem pchanie 8800/9800/GTS250 do tandemu z takim procesorem mija się trochę z celem, z tego co widzę masz AM2+ więc można do tego wsadzić jakiś wydajniejszy procesor, tylko oczywiście koszty modernizacji wzrosną.

 

Oczywiście za jakiś czas będę zastanawiał się nad procesorem - aktualnie myślę nad kartą. Ale dzięki, że mi o tym powiedziałeś, bo też o to pytałem. :)

Odnośnik do komentarza

Jeśli są fundusze na lepszą kartę to dlaczego jej nie kupić? Dlatego bo procek będzie ją ograniczał? Przecież to bez sensu, w sytuacji kiedy jest możliwość modyfikacji komputera o nowszy/szybszy procesor bez konieczności zmiany całej platformy, podjedź do tego z pragmatycznej strony Black - masz kasę kupuj, najwyżej potem zmienisz procesor.

 

EDIT

W piątek będzie do sprzedania 8800GTS 512 MB ( nie mylić jej z wersjami z pamięcią 320 lub 640 MB ) z zamontowanym chłodzeniem auras fridge cena w okolicach myślę 300 zł, problem w tym, że jest na nią paru chętnych.

Odnośnik do komentarza

Jeśli są fundusze na lepszą kartę to dlaczego jej nie kupić?

 

Ponieważ nie chcę wydawać więcej kasy, skoro to na razie i tak nic nie da, a nie wiem, kiedy będę miał pieniądze na wymianę procesora. Mam to w planach, ale kiedy to nastąpi? Ciężko powiedzieć...

 

 

W piątek będzie do sprzedania 8800GTS 512 MB ( nie mylić jej z wersjami z pamięcią 320 lub 640 MB )

 

Wiem, wiem, że te z pamięcią 320 i 640 MB są gorsze od tych z 512 MB. Też się trochę rozglądałem za tym modelem, ale niestety jest najrzadziej spotykany na aukcjach (częściej można spotkać 320 i 640 MB). A co za tym idzie? Jest mniejsze prawdopodobnieństwo, że uda się okazyjnie kupić taką kartę.

Odnośnik do komentarza

@marekW

 

Co racja - to racja. Faktem jednak jest, że już niedługo ma nastąpić premiera Radeonów z serii 6xxx, potem niewątpliwie ceny ATI poprzednich serii spadną i będzie można kupić HD 4850 za takie pieniądze. Ale z drugiej strony, przyjmując taką taktykę, można w nieskończoność odkładać kupno czegokolwiek i w rezultacie nie kupić nic. Dlatego 4850 wybiłem sobie z głowy i teraz skupiłem się na innej karcie... :)

Odnośnik do komentarza

marekW - dzięki za info, poszperałem, poczytałem i faktycznie nieciekawie to wygląda.

 

Black - skoro komp ma być na jakimś poziomie, czyt. wydajność jego ma być zadowalająca, myślę, że nie ma sensu pakować się w nic poniżej HD4850/GTS250.

Jeśli jednak to cię nie przekonuje to tak jak było już powiedziane - GT240/HD4670.

 

Ewentualnie zbierasz kasę i wymieniasz kartę razem z procesorem. Tylko, że teraz skoro nie masz żadnej k. graficznej to jest mały problem :/

Odnośnik do komentarza

Ewentualnie zbierasz kasę i wymieniasz kartę razem z procesorem. Tylko, że teraz skoro nie masz żadnej k. graficznej to jest mały problem :/

 

Dokładnie - aktualnie nie mam żadnej karty graficznej. Dlatego priorytetem jest dla mnie kupić kartę, a za jakiś czas (kiedy znowu będę miał pieniądze) zacznę myśleć nad wymianą procesora...

Odnośnik do komentarza

Nie generalizuj, zależy, które modele porównujesz.

 

DragonFire'owi chodziło zapewne o to, że seria 48xx była po prostu bardziej udania, niż 57xx. :) I ja akurat mam podobne zdanie w tej kwestii, ale z jednym, małym wyjątkiem - Radeon HD 5770 - ta karta jest naprawdę dobra.

 

 

Mam jeszcze takie pytanie:

Czy jest możliwe, że kiedy kupię jakąś kartę (np. HD 4850, czy GTS 250) będę musiał zaktualizować BIOS do nowszej wersji? Przeczytałem na jedym forum, że pewien gość miał problem z GTS-em 250. Myślał, że źle podłączył dodatkowe zasilanie, bo komputer mu się nie włączał. Zaktualizował w swoim komputerze BIOS o dopiero po tej czynności komputer mu się włączył, no i karta działała. Nigdy nie aktualizowałem BIOS-u i nie wiem, czy dałbym sobie z tym radę, gdyby trzeba byłoby to zrobić... Dlatego powiedzcie mi, czy rzeczywiście może tak być, że musiałbym go zaktualizować po zamontowaniu lepszej karty graficznej?

Odnośnik do komentarza

Nie spotkałem się z czymś takim - u mnie nigdy nie trzeba było aktualizować niczego oprócz sterowników. Raczej aktualizacje stosuje się po to, by większa ilość procesorów była obsługiwana - np jak wychodzi jakiś nowy, to producent tworzy nowy BIOS, by płyta pasowała pod nowy procesor.

 

Masz ASUSa, więc poszło by gładko. Wiele razy aktualizowałem BIOS z poziomu WINDOWSa. Najlepiej jak byś sobie ściągnął flasher (ale poszukaj sobie jak sie nazywa, bo nie pamiętam) i BIOS pod twoją płytę główną - musi być do dokładnie twojego modelu. Potem wrzucasz BIOS do flashera i aktualizujesz, potem restart kompa i już masz. Kilka sekund roboty i nie masz się czym przejmować.

 

Problem mógłby się pojawić właśnie przy zasilaniu, kiedy nie każdy zasilacz ma dostatecznie dużo kabli do podpięcia pod płytę pod dwa gniazdka i dostatecznie dużo gniazdek na kartę graficzną. Ja miałem taką sytuację, że na karcie było gniazdko 6 pinowe, a zasilacz miał 20+4 dla płyty i 4 dla karty graficznej. Ale gdybym nie podpiął wszystkich to by nie działało. (podpiąłem 4 pod gniazdko 6 pinowe i o dziwo zadziałało).

Więc najwyżej czeka cię wymiana zasilacza.

Odnośnik do komentarza
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...