Skocz do zawartości

Nie można uruchomić usługi Windows Installer


Hetera

Rekomendowane odpowiedzi

Laptop Samsung 300E5C - windows 8 pro (upgrade z win7) - wszystko działa prawidłowo, ale pojawił się problem, a mianowicie przy próbie instalacji niektórych plików mam taki komunikat:

Nie można uzyskać dostępu do usługi Instalator Windows. Może mieć to miejsce, jeśli system Windows jest uruchomiony w trybie awaryjnym lub Instalator Windows jest niepoprawnie zainstalowany. Skontaktuj się z działem Pomocy technicznej, aby uzyskać pomoc.

Przeglądam net, niestety wszystkie porady dotyczą starszych systemów, nie znalazłam nic w kontekście windows 8... Oczywiście próbowałam rozwiązań dotyczących Siódemki, ale nic to nie daje :( Może ktoś ma jakiś pomysł?

Odnośnik do komentarza
Pomoc jest darmowa, ale proszę rozważ przekazanie dotacji na utrzymanie serwisu: klik.

Nie piszesz jakich metod próbowałeś, więc zacznijmy od podstaw, wciśnij winkey+X i z menu które się pojawi wybierz "Wiersz Polecenia (Administrator)", w oknie cmd wpisz:

msiexec /unregister

potwierdź eneterem a następnie wpisz:

msiexec /regserver

 

Jeśli nie pomoże, skocz sobie do edytora rejstru do gałęzi HKEY_LOCAL_MACHINE\SYSTEM\CurrentControlSet\Services\msiserver

kliknij PPM na msiserver (w lewym panelu) i z menu wybierz "uprawnienia", w oknie uprawnień kliknij na "system" i upewnij się czy ma zaznaczone "pełna kontrola", jeśli nie, to zmień i zastosuj zmiany.

Odnośnik do komentarza
  • 1 miesiąc temu...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...