Skocz do zawartości

IPv4 / IPv6 - No network access


btk

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Prawdopodobnie po uruchomieniu Combofix coś się popsuło i nie mogę podłączyć się do internetu. Komunikat który otrzymuję to "Ralink wireless card disconnected". Wielokrotnie próbowałem instalować i odinstalowywać sterowniki, niestety nic to nie daje. Ręczna naprawa połączenia również nie przynosi pożądanych rezultatów.

 

Poniżej screen. Będę wdzięczny za pomoc.

 

ralink.gif

 

Poniżej log Combofix.

Dziękuję. Pozdrawiam.

combofix.txt

Edytowane przez picasso
Znaleziony duplikat tematyczny doklejam. //picasso
Odnośnik do komentarza
Pomoc jest darmowa, ale proszę rozważ przekazanie dotacji na utrzymanie serwisu: klik.

btk, log z OTL wykonany na ustawieniach innych niż polecane (opcja Rejestr ustawiona na Wszystko, a ma być Użyj filtrowania). To nie wygląda na problem infekcji. Temat przenoszę, wstępnie do działu Windows, ale możliwe że potem do Sieci pójdzie.

 

 

Brak połączenia z siecią i komunikat IPv4 / IPv6 - No network access, pomimo tego, że wszystko wygląda dobrze.

 

W Dzienniku zdarzeń zestaw następujących błędów niestartujących sterowników SMB MiniRedirector Wrapper and Engine service + srvnet:

 

Error - 1/6/2013 7:31:50 AM | Computer Name = mój-komputer-HP | Source = Service Control Manager | ID = 7001

Description = The SMB 2.0 MiniRedirector service depends on the SMB MiniRedirector

Wrapper and Engine service which failed to start because of the following error:

%%22

 

Error - 1/6/2013 7:31:50 AM | Computer Name = mój-komputer-HP | Source = Service Control Manager | ID = 7001

Description = The Server SMB 2.xxx Driver service depends on the srvnet service

which failed to start because of the following error: %%22

 

Error - 1/6/2013 7:31:50 AM | Computer Name = mój-komputer-HP | Source = Service Control Manager | ID = 7001

Description = The Workstation service depends on the SMB 2.0 MiniRedirector service

which failed to start because of the following error: %%1068

 

Error - 1/6/2013 7:31:50 AM | Computer Name = mój-komputer-HP | Source = Service Control Manager | ID = 7001

Description = The Server SMB 1.xxx Driver service depends on the Server SMB 2.xxx

Driver service which failed to start because of the following error: %%1068

 

Error - 1/6/2013 7:31:50 AM | Computer Name = mój-komputer-HP | Source = Service Control Manager | ID = 7001

Description = The Computer Browser service depends on the Workstation service which

failed to start because of the following error: %%1068

 

Error - 1/6/2013 7:31:50 AM | Computer Name = mój-komputer-HP | Source = Service Control Manager | ID = 7001

Description = The Server service depends on the Server SMB 1.xxx Driver service

which failed to start because of the following error: %%1068

 

Podaj skan dodatkowy na wygląd rzeczonychy usług. Uruchom SystemLook x64 i do skanu wklej:

 

:reg
HKEY_LOCAL_MACHINE\SYSTEM\CurrentControlSet\services\mrxsmb
HKEY_LOCAL_MACHINE\SYSTEM\CurrentControlSet\services\srvnet
 
:filefind
mrxsmb.sys
srvnet.sys

 

 

 

.

 

Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...

Ok, zróbmy sobie reset Winsock:

https://www.fixitpc.pl/topic/8870-naprawa-reset-katalogu-sieciowego-winsock/page__view__findpost__p__66331

 

Pobierz plik WinsockNSP_WIN7_Vista_64bit.txt.

 

Potem:

 

Wyłącz opcję ukrywającą rozszerzenia, odznaczając w Opcjach folderów > Widok > Ukrywaj rozszerzenia dla znanych typów plików. Zmień rozszerzenie pobranego pliku z TXT na REG. Z prawokliku na plik REG wybierz opcję Scal i zatwierdź import do rejestru.

 

Zrestartuj system

Odnośnik do komentarza

Hm... Jeszcze jedno.

 

Kliknij Windows + R, wpisz regedit i w otwartym oknie Edytora rejestru przejdź do klucza HKEY_LOCAL_MACHINE\SYSTEM\CurrentControlSet\Services\Tcpip. Wybierz Plik -> Eksportuj.... Z rozwijanej listy Zapisz jako typ wybierz Pliki tekstowe (*.txt), podaj lokalizację i kliknij Zapisz, a potem stworzony plik dołącz jako załącznik do posta.

Odnośnik do komentarza

Odinstalowałem, niestety nic się nie zmieniło. Adapter pokazuje połączenie z internetem, ale w centrum pisze, że połączenia brak.

 

Miałem to samo.

Odinstalowałem sieciówkę, restart,załadowały się stery (choć chciałem inaczej) i śmiga.

 

edit

Sorry ,odinstalowałem stery i po restarcie załadowały się.

Na drugim laptopie z tym samym problemem powyższy motyw nie zadziałał więc odinstalowałem kartę,po reinstalacji

"naprawiło się".

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...