Skocz do zawartości

Windows 7 i problem z przydzieleniem zasobów


darek

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

 

 

Może ktoś pomoże rozwiązać problem z przydzieleniem zasobów. W dość już starym komputerze wymieniłem kartę graficzną na Asusa AH3650, która na drugim wyjściu DVI przez przejściówkę obsługuje HDMI z dźwiękiem (Kontroler zgodny ze standardem DH audio) i właśnie dla tego urządzenie Windows nie może przydzielić zasobów.

 

Kontroler HD audio współdzieli przerwanie z chipsetem płyty głównej (pokazane na obrazku) ale jak ich rozdzielić, nie mam pojęcia. W biosie mogę tylko ustawiać przerwania dla konkretnych gniazd PCI i rezerwować dla urządzeń niezgodnych z PnP. Przekopałem internet na tyle, na ile mogłem i żadnych konkretów nie znalazłem.

 

Jedyne urządzenie na PCI w tym komputerze to karta TV (na obrazkach też ją widać) ale pozbycie się jej nic nie zmienia.

 

Jest jeszcze jeden problem, który występuje z tą kartą graficzną i związany jest również z kartą TV. Jeśli oglądając telewizję jednocześnie korzysta się z innych programów, a szczególnie przeglądarki internetowej, po jakimś czasie komputer się wiesza (obraz zamraża się lub staje się biały i komputer nie odpowiada). W dzienniku zdarzeń nie ma żadnego błędu z tym związanego, jedyny błąd to ten, który informuje o niespodziewanym zamknięciu systemu. Przy zainstalowanej starej karcie takie rzeczy się nie dzieją.

 

Pozdrawiam!

post-345-0-92713200-1357393611_thumb.jpg

post-345-0-94821700-1357393623_thumb.jpg

post-345-0-99153400-1357393632_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Pomoc jest darmowa, ale proszę rozważ przekazanie dotacji na utrzymanie serwisu: klik.

Oczywiście!

Płyta główna: MSI K7N2 Delta-L (MS-6570G)

Procesor: AMD Athlon XP 3000+

Pamięć: 1,5 GB w trzech kościach:

DIMM1: GoodRAM GR400D64L3/1G

DIMM2: Nanya M2U25664DS88B5G-5T

DIMM3: Nanya M2U25664DS88B5G-5T

Karta graficzna: ATI Radeon HD 3650 AGP

Zasilacz: Chieftec GPS-450AA-101 A

No i karta TV Winfast DTV2000h Plus

Odnośnik do komentarza

Przepraszam, że pytaniem na pytanie ale co rozumiesz przez brak wsparcia? Choć stara już jest ta płyta to wszystkie sterowniki się instalują od razu z płyty, bądź z Windows Updata, bądź też ze strony producenta chisetu. Te ostatnie pasują również od Visty.

Osiągnąć chcę (jeśli się da) poprawne przydzielenie zasobów dla HD Audio (sam sterownik się instaluje). Szukajac rozwiazania w internecie trafiłem na osobę, która miała ten sam problem, z tą samą kartą graficzną przy zainstalowanym systememie Windows XP, niestety rozwiązania żadnego nie było.

Drugi poruszony prze ze mnie problem to już inna bajka i ze starą kartą graficzną nie występował, ale możesz mieć rację, płyta główna może być już za stara na tą kartę graficzną.

Odnośnik do komentarza

Dziękuję za zainteresowanie obu kolegom.

 

Więc tak, wątek na "elektrodzie" czytałem jednak umknął mi z niego fragment o patchu. Czy coś da (bo u mnie trochę inaczej to wyglądało) to się okaże pewnie już niedługo.

 

Sterownik 12.6 z hotfixem niczym nie różnią się od 12.6 do kart na pci-e i nie wykrywają mojej karty. Pewnie dla tego, że to Asus ;-). Instalują się tylko te od Asusa (wersja pliku sterownika 8.762.0.0) oraz Catalyst 12.4 lecz niczego to nie wnosi w kwestii przydzielania zasobów.

 

Link ostatni - też już wcześniej czytałem i on też nic w zasadzie nie wnosi. Jeden gostek pisze, że HD audio wykrywa mu prawidłowo:

 

http://www.hdtv.com....494-post34.html

 

czy to z przejściówką, czy bez. U mnie instalują się sterowniki systemowe z monitem, że dla urządzenia brak zasobów i w żaden sposób nie mogę tego zmienić.

 

Podsumowując - sprawa z zawieszeniami komputera może się rozwiąże ale z zasobami dla HD audio nadal lipa. Możliwe jest, że rzeczywiście na tak starej płycie nic się już z tym nie zrobi.

 

W każdym bądź razie jeszcze raz dziękuję!

 

Edit:

Patch w zasadzie na niewiele się zdał, zwiechy występuja nadal. Chyba się poddam i się pożegnam z tą kartą.

Edytowane przez darek
Odnośnik do komentarza

Wiem, że sporo z tym zachodu, ale ja bym sprawdził na XP. Wcześniej robiąc obraz partycji systemowej, żeby w miarę szybko przywrócić do aktualnego stanu.

 

Windows XP wcale nie jest mądrzejszy od "siódemki" i zasobami lepiej nie dzieli.

 

Dalej drążę temat bo szkoda mi trochę tej karty.

 

Problem zasobów już został rozwiązany (obrazek poniżej). Łudziłem się, że rozwiązanie tego problemu niejako z urzędu rozwiąże inny problem ale tak się nie stało.

Pozostał problem ze zwiechami komputera i to najczęściej podczas używania Firefoxa. Komputer najczęściej przestaje odpowiadać, ale czasem się zresetuje i wtedy podgląd zdarzeń pokazuje takie błędy"

 

"Poprzednie zamknięcie systemu przy 13:35:09 na 2013- 01- 13 było nieoczekiwane."

 

"Nie można utworzyć pliku minizrzutu z pliku pełnego zrzutu."

 

i

 

"Nastąpił ponowny rozruch komputera po operacji wykrywania błędów. Wyniki tej operacji były następujące: 0x00000117 (0x84c9a008, 0x905bb26c, 0x00000000, 0x00000000). Zrzut zapisano w: C:\Windows\Minidump\011313-26218-01.dmp. Identyfikator raportu: 011313-26218-01."

 

"Nastąpił ponowny rozruch komputera po operacji wykrywania błędów. Wyniki tej operacji były następujące: 0x00000116 (0x84d10008, 0x911b126c, 0x00000000, 0x00000002). Zrzut zapisano w: C:\Windows\MEMORY.DMP. Identyfikator raportu: ."

 

W załączniku jest to co udało mi się wyciągnąć z pliku zrzutu. Może ktoś będzie znał rozwiązanie, jeśli tak to bardzo proszę o podpowiedź.

 

PS

Podgląd zdarzeń w sekcji Aplikacja sypie też takimi błędami:

 

"Ciągi wydajności w wartości rejestru wydajności są uszkodzone, kiedy proces wykonuje następującą operację na dostawcy licznika rozszerzeń: Performance. Wartość BaseIndex z rejestru wydajności to pierwszy wpis DWORD w sekcji danych Data, wartość LastCounter to drugi wpis DWORD, a wartość LastHelp to trzeci wpis DWORD w sekcji Data."

 

i

 

"Nie można usunąć z pamięci ciągów licznika wydajności dla usługi WmiApRpl (WmiApRpl). Pierwszy wpis DWORD w sekcji danych (Data) zawiera kod błędu."

post-345-0-12440800-1358087592_thumb.jpg

dump.txt

Odnośnik do komentarza

problem stanowią sterowniki do karty graficznej

 

Unable to load image atikmpag.sys, Win32 error 0n2
*** WARNING: Unable to verify timestamp for atikmpag.sys
*** ERROR: Module load completed but symbols could not be loaded for atikmpag.sys
Probably caused by : atikmpag.sys ( atikmpag+726c )
Followup: MachineOwner
---------
kd> !analyze -v
*******************************************************************************
*																			 *
*					    Bugcheck Analysis								    *
*																			 *
*******************************************************************************
VIDEO_TDR_TIMEOUT_DETECTED (117)
The display driver failed to respond in timely fashion.
(This code can never be used for real bugcheck).
Arguments:
Arg1: 84c9a008, Optional pointer to internal TDR recovery context (TDR_RECOVERY_CONTEXT).
Arg2: 905bb26c, The pointer into responsible device driver module (e.g owner tag).
Arg3: 00000000, The secondary driver specific bucketing key.
Arg4: 00000000, Optional internal context dependent data.

 

 

Skąd pobierane i jaka wersja sterów do karty?

Odnośnik do komentarza

Teraz mam zainstalowany Catalyst 12-4_agp-hotfix pobrane z archiwum AMD. Najnowsze proponowane przez AMD (Catalyst 12-6 agp hotfix, identyczne zresztą jak te bez oznaczenia hotfix) nie wykrywają mojej karty (Asus AH3650 Silent AGP). Zainstalować jeszcze da się sterowniki od Asusa, ale na nich też są zwiechy.

Mam jeszcze jeden sterownik znaleziony na Guru3d, jest to AMD_Catalyst_Preview_driver_OpenGL_4.2_beta_support_Win7_Vista. Da się go zainstalować, kartę wykrywa ale komputer tez się wieszał. Przetestuję go jednak jeszcze raz.

To tyle co znalazłem ze sterowników wykrywających tą kartę. Jeśli znasz jakieś miejsce, z którego można pobrać stabilny i wykrywający tego Asusa sterownik to poprosiłbym o link.

Odnośnik do komentarza

Długo czekać nie trzeba było. Pierwsza zwiecha już była tak że poproszę o link.

 

Ale co to znaczy? Automat to wykrył?

 

Automat wykrył Catalyst 12-6, który niestety nie widzi karty i nie instaluje sterownika, beta to inna historia :D

 

A co z tymi komunikatami w sekcji Aplikacja podglądu zdarzeń?

 

Ciągi wydajności w wartości rejestru wydajności są uszkodzone, kiedy proces wykonuje następującą operację na dostawcy licznika rozszerzeń: Performance. Wartość BaseIndex z rejestru wydajności to pierwszy wpis DWORD w sekcji danych Data, wartość LastCounter to drugi wpis DWORD, a wartość LastHelp to trzeci wpis DWORD w sekcji Data.

 

i

 

Nie można usunąć z pamięci ciągów licznika wydajności dla usługi WmiApRpl (WmiApRpl). Pierwszy wpis DWORD w sekcji danych (Data) zawiera kod błędu.

 

a potem:

 

Liczniki wydajności dla usługi WmiApRpl (WmiApRpl) zostały pomyślnie załadowane. Dane rekordu w sekcji danych zawierają nowe wartości indeksu przypisane do tej usługi.

 

Temat już się bardziej pod dział Software lub Windows7 zrobił.

Edytowane przez darek
Odnośnik do komentarza

W ostateczności pobierz Driver Sweeper 3.2.0 - http://www.programos...er-sweeper.html

Odinstaluj ostatni sterownik, popraw w/wym w trybie awaryjnym. Bo może masz bajzel w systemie po mieszaniu sterownikami i jakieś śmieci po nich powodują zwiechy.

 

Przy każdej zmianie sterownika to właśnie robię.

 

Start > polecenie uruchom > cmd

 

wklej komendę lodctr /r

 

i czekaj cierpliwie az skończy

 

OK. Dzięki.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...