Skocz do zawartości

Zmniejszenie pingu w neostradzie


Zoso

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie!

 

Posiadam liveboxa, szybkość mojego neta to 6mb/s.

 

od paru dni obserwuję niesamowite lagi mojego internetu, chodzi głównie o ping w grach (W Battlefieldzie okropne warpy, moja postać przemieszcza się o 10 metrów w ułamku sekundy, nie da się grać), youtube ładuje się wolno jak cholera.

 

istnieje wciąż możliwość zmiany trybu interleave na F@ST? bo gdzieś czytałem, że jest to już zablokowane :X

z drugiej strony słyszałem tez, że ten tryb w prędkościach do 10mb zrywa neta i powoduje, że połączenie staje się niestabilne. mógłby mi to ktoś wyjaśnić?

 

dzwoniłem teraz do neostrady, to jakaś kobita powiedziała, że już niby nie mogą zmieniać tych trybów, ale wiadomo jak to z konsultantami bywa, każdy mówi co innego.

 

 

jak mogę poprawić swoje pingi, które kiedyś były maksymalnie 50,55, a teraz dochodzi mi do 100+, resetowałem dziś modem, jest trochę lepiej, ale jutro pewnie znów będzie to samo. marzą mi się pingi 15-30 i stabilna, płynna rozgrywka, eh...

 

pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Pomoc jest darmowa, ale proszę rozważ przekazanie dotacji na utrzymanie serwisu: klik.

Duża rozbieżność, między tłumieniem na upstream, a na downstream. To ostatnie wyjątkowo niskie (10 dB), jak na polskie warunki. Proponuję podpisać umowę na opcję "do 20 Mb/s", powinno realnie pójść jakieś 17 Mb/s, czyli mniej więcej tyle, ile teraz typuje router jako maksymalne.

 

Pingi w porządku, takie same miałem, nim mnie przepięli z ADSL na ADSL2+, wtedy wartości spadły o około 20 ms.

 

Na tryb Fast raczej Cię nie przełączą, teraz już się tego nie robi. Zadzwoń do Orange i poproś o podłączenie Cię do portu ADSL2+ na centralce. Albo podpisz umowę na 10 albo 20 Mb/s, to będą musieli to zrobić, bo zwykłe ADSL nie wyciąga więcej niż 8 Mb/s (realnie 6,5).

Odnośnik do komentarza

Masz tłumienie na downstream w okolicach 10 dB, jest w stanie na tym ruszyć około 14 - 17 Mb/s. Tłumienie na upstream wydaje się zaniżone, bo jest tylko 1,5 dB, ale to wiele nie przeszkadza. Marginesy SNR dla obu pasm w normie, pozwalają na zwiększenie prędkości.

 

Po tym nie widać, czy jesteś na ADSL, czy na ADSL2, czy wreszcie ADSL2+, ale pingi jak dla mnie wyglądają na ADSL.

 

Masz jakiś inny modem do porównania parametrów? Nie do końca wierzę Liveboksom.

Odnośnik do komentarza

Witam, sorry za milczenie, ale jakoś zapomniałem o tym temacie, bo problem ustał. Na 3 dni. Dziś znów grałem i mimo pingu 70 na serwerze co chwilę doświadczałem nieprzyjemnych skoków do 120/130, oraz warpów.

Dzwoniłem, to dostałem informację, że mogą mnie przepiąć na ADSL2+ jedynie przy przedłużeniu umowy i zwiększeniu rachunku o jakieś 15 złotych, wtedy transfer miałbym większy 6-10mb w zależności. Niestety jestem na utrzymaniu rodziców, którzy tematu za bardzo nie ogarniają i z racji, że 6mb mam dopiero od września - nie zgodzili się na tę zmianę.

 

Innego modemu do testu nie mam, także jestem trochę w kropce i za bardzo nie wiem co robić. Youtube w 720p i 1080p na jesieni mogłem oglądać bez czekania, teraz mogę o tym pomarzyć :X

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...