Skocz do zawartości

Instalacja Windows 8 na Sony Vaio


Piotr

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

zakupiłem 2 tygodnie temu laptopa Sony Vaio z procesorem i5, 4GB ramu i zainstalowanym Windows 7 64bit, jednak system miał problem z "niepowodzenie instalowania aktualizacji" i przy każdym uruchomieniu resetował się, cofał aktualizacje i włączał poprawnie. Próbowałem to naprawić wg instrukcji Microsoftu i innych znalezionych w google ale bez skutku. Postanowiłem więc zaktulizować go do Windows 8, ściągnałem, nagrałem za pomocą kreatora na DVD, uruchomiłem instalacje i staje ona na" Instalowanie systemu Windows 8, komputer zostanie uruchomiony ponownie kilka razy. Może to chwilę potrwać" i trwa tak godzine i nic. Raz udało mu się zresetować i wtedy w nieskończoność pokazuje się pasek ładowania (latające kropki). Proszę o pomoc co mam robić i jak zainstalować Windowsa 8?

Odnośnik do komentarza
Pomoc jest darmowa, ale proszę rozważ przekazanie dotacji na utrzymanie serwisu: klik.

Windows 8 legalny? Zakładam że tak.

Uruchamiasz instalator spod włączonego systemu czy bootujesz z płytki? I jeszcze, czy jak wisi na "Instalowanie systemu Windows 8, komputer zostanie uruchomiony

ponownie kilka razy." to pod spodem pisze ile procent zostało wykonane?

 

Wygooglowałem, i ludzie mają podobne problemy z instalacją (szczególnie na HP, ale cóż). Spróbuj wywalić z obecnej Siódemki (o ile jeszcze startuje) sterowniki grafiki i audio.

Do tego odinstaluj też antywirus i przeprowadź czysty start (jeśli odpalasz instalator spod systemu). :)

Odnośnik do komentarza

Tak, legalny. Uruchamiam instalator z pulpitu. Procenty nie lecą, cały czas jest "Czekaj" i animowane kropki. Wywaliłem sterowniki, Avirę, zrobiłem czysty start. Uruchomiłem instalator i obecnie stoi na "Sprawdzamy, czy wszystko gotowe do instalacji" i tak już od 10 min. Procentów również nie ma, tylko "Czekaj".

Odnośnik do komentarza

Kurde. Dziwny przypadek. Sam instalowałem Win 8 na kilku laptopach (w tym jeden Sony Vaio, ale trochę starszy model) i wszystko szło bezproblemowo. Szczerze - nie wiem o co tu może chodzić.

 

Ale przeczytaj to: http://www.vaioblog.pl/przed-rozpoczeciem-uaktualniania-do-systemu-windows-8-proces-upgrade-cz-14/ oraz to: http://www.sony.pl/support/pl/topics/landing/windows_upgrade_offer .

Wypróbuj VAIO Upgrade Kit, czymkolwiek to jest, to według Sony powinno przygotować system do aktualizacji.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...