Skocz do zawartości

Karta graficzna do mojego zestawu...


CiN

Rekomendowane odpowiedzi

Karta graf: ATI Radeon x1050, (stara: Radeon x1950pro)

Procesor: AMD Athlon 64 x2 Dual Core Processor 4400+ 2.3 GHz

System: Windows 7 home premium 64 bit

Monitor: Philips 220WS

Zasilacz: Modecom Carbon 620W

Płyta główna: Gigabyte S-series GA-M56S-S3

RAM: 2x Kingston kvr800d2n5/1G

Dysk twardy: Samsung250GB

 

Tak więc moja "stara" karta graficzna Radeon x1950pro najprawdopodobniej ma uszkodzenie fizyczne i praktycznie nie nadaję się do niczego. Szukam więc karty graficznej pod wyżej wymieniony zestaw. Domyślam się, że nie jest on z okładki popularnych magazynów o tematyce komputerowej ale raczej szkoda mi pieniędzy na upgrade większości elementów. Tak myślę, że raczej do ok. 350 zł mógłbym poświęcić na owa kartę. Komputer służy mi głównie do gier i oglądania filmów, na pewno nie do edycji zdjęć itd. Jeszcze takie mała obiekcja czy to, że w przyszłości chciałbym podrasować trochę mój komputer albo tera przeznaczyć troszkę więcej pieniędzy na tą kartę graficzną zmieniłoby w jakiś sposób wasze propozycję ?

Z góry dziękuję za wszelkie konstruktywne propozycje.

Odnośnik do komentarza
Pomoc jest darmowa, ale proszę rozważ przekazanie dotacji na utrzymanie serwisu: klik.
Jeszcze takie mała obiekcja czy to, że w przyszłości chciałbym podrasować trochę mój komputer albo tera przeznaczyć troszkę więcej pieniędzy na tą kartę graficzną zmieniłoby w jakiś sposób wasze propozycję?

 

jak to chcesz rasowac? Robic OC czy wymienic procesor.

 

Monitor o rozdzialce 1680x1050 i to dobrze. Mam podobnego 200W i skaluje sie calkiem ladnie wiec zmniejszysz rozdzialke i mozna pogrywac we wszystko.

CPU jak sam juz wiesz - nie jest z okladki - (to mi sie podobalo).

 

Do tego nadaje sie cos pokroju GeForce GT440 http://www.skapiec.p...0_0_0_0_0_0_0_0 , ale chyba wydajniejszy (zdecydowanie) w tych zlotowkach bedzie Radeon HD 6670 http://www.ceneo.pl/...P10-0415173.htm szukaj z 1GB pamieci.

Wszystko powyzej nie zostanie ogarniete przez CPU i szkoda kasy, ale jest wolnosc wyboru. Mozesz zapakowac i GTX670.

Odnośnik do komentarza

Byłby sens wymienienia także procka, oczywiście zasilacza i dzięki temu zakup karty graf. wyższej klasy niż te podane wyżej ? Nie chce po prostu iść po najmniejszej linii oporu i wymieniać mój sprzęt znowu za x lat(wiem kiedyś i tak go wymienię ;p), bo wyjdzie jakiś tytuł, który chętnie bym sobie zaaplikował, mój komputer będzie słaby albo walnie mi karta graficzna jak mój stary Radeon x1950 pro.

Odnośnik do komentarza

O zasilaczu/zasilaczach napisano juz na tym forum i na innych tak wiele, za mam to pomalu w.... nosie.

Co do

Byłby sens wymienienia także procka, oczywiście zasilacza i dzięki temu zakup karty graf. wyższej klasy niż te podane wyżej ? Nie chce po prostu iść po najmniejszej linii oporu i wymieniać mój sprzęt znowu za x lat

dla mnie bezsensu.

Jaki to demon szybkosci w postaci CPU zaproponuja koledzy z dostepnych do tej plyty?

 

Nic w przyszlosci nie wymienisz i nie przyspieszysz. Sprzedaj ten komputer i kup cos nowego.

 

Tu test CPU z ostatniej chwili. http://pclab.pl/art50000-11.html

Prosze nie czytac go doslownie. Czyli klatek - fps - w danej grze bo zastosowano bardzo mocne GPU. To ogolny zarys wydajnosci CPU zebrany w jednym miejscu.

 

Ile masz kasy na wydanie na teraz? Konkretnie...bo gadamy po proznicy.

Odnośnik do komentarza

Właśnie mnie tak uświadomiono, że jeśli chce kupić teraz tylko kartę to od razu i zasilacz powinienem zmienić. Gdybym chciał mocniejszą kartę to i zasilacz, procesor, Ram i płytę główną. Jako, że nie chce "odkładać" problemu na rok czy dwa a raczej na 3 czy 4 lata to bliższa mi jest ta 2 opcja. Dlatego do początku marca(spodziewam się zastrzyku gotówki ;p) chyba muszę się wstrzymać, wtedy będę wiedział ile chce i ile mogę przeznaczyć na modernizację mojego gruchota. Jeszcze takie pytanie do was, ile warty(o ile w ogóle coś są) jest ten mój zestaw cały jakbym chciał sprzedać, a ile te poszczególne wyżej wymienione elementy. Oczywiście orientacyjnie, żebym wiedział czy coś z tego też mogę dostać :P

 

Dzięki na razie za poświęcony czas i trochę chęci z waszej strony :D

Odnośnik do komentarza

Rzuć okiem na mój konfig w sygnaturze. mam identyczna płytę a na niej najmocniejszy procesor jaki ta płyta jest w stanie dźwignąć. Przy kartach ATI serii 5xxx i niektórych wyższej serii powinieneś zaktualizować BIOS do wersji F6H. inaczej możesz mieć problemy z odpalaniem kompa.

 

Co do całości, nie widzę potrzeby zmieniania z grafiką jednocześnie reszty komponentów. Sam na początku miałem na tej płycie Athlona X2 5200+, 2GB RAMu (2x 1GB) i GeForce 8600GTS. Potem grafikę zmieniłem na HD5770, następnie RAM na Goobramy 2x 2GB i na koniec procka na Phenoma II X4 945. I wszystko bez problemu bujało na zasilaczu 450W. Aczkolwiek różnica taka, że nie był to sprzęt pokroju Modecoma, a trochę lepszy bequiet. W każdym razie płyta którą posiadasz daje możliwość rozbudowy zestawu i śmiało możesz go modernizować przez najbliższe 2-3 lata.

 

Przy konfigu który mam na rozdziałce 1366x768 Battlefield 3 czy NFS:Most Wanted bujają na full detalach aż miło ;)

Odnośnik do komentarza

Sprzedaj to za kazda kase, nawet najnizsza. Nie ma sensu pakowanie sie w modernizacje - to zabytek i zaklinanie nic tu nie pomoze. On ma i Tobie radzi. Ja nie mam i odradzam. Kazdy Intel za 400 zloty i3-2xxx rozwala nawet niektore nowe AMD . Do kogo ta mowa GranatPL. Nie mieszaj chlopakowi w glowie. Wywali pare setek i wsadzi nie tylko lape do nocnika, ale poplywa po szyje.

Odnośnik do komentarza

Wyrażam tylko swoje zdanie. Po za tym nie każdy może sobie pozwolić na wywalenie dużej kasy od ręki na dobry sprzęt. Mój sprzęt jest jak najbardziej przemyślany, w takim konfigu jaki mam mogę sprzedać płytę i pamięci, dołożyć pare zł i kupić model z socketem AM3 oraz RAM na DDR3 i mam kompletny zestaw, bo procek będzie pasował. A przy następnym przypływie gotówki mogę kupić jakąś mocniejszą jednostkę obliczeniową na AM3. Bez wykosztowywania się od razu na całość.

 

Generalnie to czy wybrać ścieżkę modernizacji, czy zmienić od razu całość zależy tylko i wyłącznie od budżetu.

Odnośnik do komentarza
opinie o serii Feel wam mózgi wypaczyły. Modecom Carbon to porządna seria

Nie wam kolego. Napisalem

O zasilaczu/zasilaczach napisano juz na tym forum i na innych tak wiele,
za mam to pomalu w.... nosie.

Mam to w nosie na calego. Kazdy moze sprawdzic jaki ma zasilacz, czy jest "porzadny" czy flejtuchowaty. Nie odnioslem sie do tego zasilacza, a w przyszlosci mam zamiar olewac to jaki kto ma zasilacz, nadmieniajac tylko co mysle o potencjalnej nieroztropnosci posiadaczy takich czy innych "serii".

 

Odpowiadamy zgodnie z wlasna opinia i doswiadczeniem. Fora dla dzieciakow klocacych sie o 3 fps-y i 30 MHz szukaj gdzie indziej.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...