Skocz do zawartości

Kaspersky - Rozbieżne wyniki skanowania tego samego pliku


Rekomendowane odpowiedzi

Na wstępie przepraszam, jeżeli umieszczam post w niewłaściwym dziale, ale wydaje mi się, że bardziej pasuje tu niż do działu pomocy doraźnej.

Są 2 komputery, stacjonarny i laptop. Na obydwu Kaspersky, ten sam, ta sama licencja ( wielostanowiskowa), te same bazy wirusów. Na obydwu ten sam plik - instalator programu ACDSee Powerpack 5, stary, dołaczony kilka lat temy do chipa, korzystam z programu do dziś.

Gdy uruchomiłam skanowanie na kompie stacjonarnym w pliku ACDSee 5.0 PowerPack.msi i w jakichś plikach w folderze windows/installer kaspersky wykrył wirus worm.win32.leave.bu. Przy przeskanowaniu tego samego folderu kasperskim z laptopa antywirus nie wykrywa żadnego zagrożenia. Czym może być spowodowana ta różnica ?

 

Dodam, że na żadnym z kompów nie mam żadnych objawów, które wskazywały by na infekcję w systemie.

Odnośnik do komentarza
Pomoc jest darmowa, ale proszę rozważ przekazanie dotacji na utrzymanie serwisu: klik.

Tak właściwie to nie wiem i nie chciałbym wprowadzać Cię w błąd... Wdaje mi się, że zależy to od różnic w systemie = taki a nie inny system + zestaw łatek, wersji bibliotek, uruchomionych procesów itp., itd. Desktop mógł widzieć, że coś korzysta z tego pliku/zasobów i zaklasyfikował te działanie tak a nie inaczej. Laptop już niekoniecznie - dla niego to inne środowisko. Zawsze możesz sprawdzić podejrzany plik skanerem on-line lub lepiej jakimś bootowalnym narzędziem, niezależnym od systemu.

https://www.fixitpc.pl/index.php?/topic/8-dezynfekcja-zbior-narzedzi-usuwajacych/

 

By rozwiać swoje wątpliwości, w Twoim przypadku, możesz skorzystać z pomocy technicznek Kaspersky'ego lub nawet wysłać im podejrzany plik do analizy. To może okazać się szybszym wyjściem niż czekanie na odpowiedź ochających i ahających w tym dziale użytkowników skupionych tylko na raportach i słupkach progresu. ;)

http://www.kaspersky.pl/services.html?s=support

Odnośnik do komentarza

Na wstępie przepraszam, jeżeli umieszczam post w niewłaściwym dziale, ale wydaje mi się, że bardziej pasuje tu niż do działu pomocy doraźnej.

Są 2 komputery, stacjonarny i laptop. Na obydwu Kaspersky, ten sam, ta sama licencja ( wielostanowiskowa), te same bazy wirusów. Na obydwu ten sam plik - instalator programu ACDSee Powerpack 5, stary, dołaczony kilka lat temy do chipa, korzystam z programu do dziś.

Gdy uruchomiłam skanowanie na kompie stacjonarnym w pliku ACDSee 5.0 PowerPack.msi i w jakichś plikach w folderze windows/installer kaspersky wykrył wirus worm.win32.leave.bu. Przy przeskanowaniu tego samego folderu kasperskim z laptopa antywirus nie wykrywa żadnego zagrożenia. Czym może być spowodowana ta różnica ?

 

Dodam, że na żadnym z kompów nie mam żadnych objawów, które wskazywały by na infekcję w systemie.

 

wrzuć ten plik na virus total może to FP kasperskiego

Odnośnik do komentarza
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...