Skocz do zawartości

Nietypowy Weelsof


Rekomendowane odpowiedzi

Problem jest dość nietypowy. Dopadła mnie dziwna odmiana tegoż wirusa blokująca tryb awaryjny. I sam wydałem na siebie wyrok po przez szybkie Uruchom>msconfig>Rozruch zaznaczyłem Tryb awaryjny. Teraz przy każdorazowej próbie włączenia komputera włącza się tryb awaryjny który samoistnie restartuje komputer za każdym razem bez możliwości normalnego trybu. W tym momencie próbuję odzyskać nadzieję Kasperskym Rescue Diskiem, jednak nie wiem czy przyniesie to jakikolwiek rezultat. Czytałem podpięty temat p. picasso na temat OTLPE i niestartujących Windowsów.I tu rodzi się moje pytanie czy można z poziomu OTLPE wprowadzić zmiany w rejestrze, które spowodują wyłączenie restartującego się trybu awaryjnego? A dodatkowo unieszkodliwić złośliwego wirusa? Z góry serdecznie dziękuję za poświęconą uwagę. Każdą odpowiedź będę śledził na bieżąco i jeżeli będzie możliwość wykonania takiej akcji wstawię odpowiednie logi stosując się do zaleceń w podpiętym temacie.

Odnośnik do komentarza
Pomoc jest darmowa, ale proszę rozważ przekazanie dotacji na utrzymanie serwisu: klik.

Informacje nie zapisywane sa w rejestrze, jezeli to Winxp to w x:\boot.ini, jezeli 7/vista/8 to w magazynach BCD.

Odpalajac OTLPE czy Hirens Boot CD jestesmy prawie w domu, poniewaz masz juz srodowisko do uruchomienia wielu programow ;}

 

Jezeli to Xp to zmiany w boot.ini czyli otwieramy w notatniku, zmieniamy i po sprawie.

Odpalasz OLTPE > Start > Uruchom > notepad x:\boot.ini, gdzie "x" to litera partycji, ktora zawiera instalacje systemu {jest oznaczona jako aktywna}

 

W oknie notatnika masz teraz plik z przelacznikiem /SAFEBOOT,

cos w tym stylu:

 

[boot loader]
timeout=30
default=multi(0)disk(0)rdisk(0)partition(1)\WINNT
[operating systems]
multi(0)disk(0)rdisk(0)partition(1)\WINNT="Microsoft Windows 2000 Advanced Server" /fastdetect /SAFEBOOT:MINIMAL(ALTERNATESHELL)

 

w tym przykladzie usuwasz caly przelacznik, czyli: /SAFEBOOT:MINIMAL(ALTERNATESHELL)

 

Zapisujesz plik i powinno byc ok. Jezeli bedziesz mial problem z zapisaniem pliku to we wlasciwosciach pliku odznacz atrybut TYLKO DO ODCZYTU i przywroc po zapisaniu.

 

Jezeli to natomiast 7/vista/8 to posluzymy sie programem EASY BCD.

Sciagnij, odpal {szczerze to nigdy nie sprawdzalem na OTLPE, ale wiem, ze na Mini Windows XP z HBCD dalo rade}

 

Po lewej, Ustawienia zaawansowane, wybierasz swoj system po prawej, wybierasz tryb startu. Wszedzie zapisujesz ustawienia i powinno byc ok ;}

post-3222-0-67610300-1356724764_thumb.png

Odnośnik do komentarza
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...