Skocz do zawartości

Wirus UKASH


Rekomendowane odpowiedzi

Witam, dzisiaj w nocy podłapałam wirusa tzw. 'policyjnego' raz już miałam z nim problem, ale udało się go rozwiązać programem AVAST. W nocy problem się w sumie jakoś nie uwidocznił, komputer się zaciął, avast zdążył wyrzucić komunikat że znaleziono wirus i wyłączyło explorer.exe. Po restarcie nic się nie działo, dopiero dziś w południe po ponownym włączeniu komputera.

W tej chwili AVAST jak i Malwarebytes nie widzi problemu, mimo skanu folderu prawdopodobnie docelowego, gdyż za radą odnalazłam pliki które uruchamiają się przy starcie i znalazłam coś takiego jak na załączynym pliku 'msconfig.jpg'. Nie wygląda mi ten plik zbyt wiarygodnie jak na plik systemowy tym bardziej że pisało już parę osób o tego typu pliku (ten wgsdgsdgdsgsd.dll).

CCleaner nie znalazł też błędów w rejestrze, które mogłyby być skutkiem tego pliku.

W trybie awaryjnym nie wykazuje żadnych błędów, po uruchomieniu systemu normalnie, nie chce się uruchomić proces explorer.exe. Po uruchomieniu ręcznym troszkę go podcinało i wyskakiwało okienko o rzekomym przestępstwie. Jednakże u mnie on nie był jak standardowy po polsku, ale po angielsku i walutą brytyjską. Po kilku próbach typu 'wyloguj' i 'przełącz użytkownika', ręcznym manewrowaniem przy explorer.exe jakoś się go dało oszukac i w tej chwili okienko nie wyskakuje (ale komputera nie urachamiałam ponownie).

Wirus mógł się uaktywnić przy tych wyskakujących reklamach, ale pewna nie jestem.

 

Mam problem z uzyskaniem raportu OTL. Program się zawiesza przy skanowaniu 'Firefox settings'. Nie idzie dalej.

 

Edit:

Udało mi się w końcu uzyskać raport. Załączam pliki.

post-9373-0-60474500-1356537432_thumb.jpg

OTL.Txt

Extras.Txt

Odnośnik do komentarza
Pomoc jest darmowa, ale proszę rozważ przekazanie dotacji na utrzymanie serwisu: klik.

1) Uruchom OTL i w oknie Własne opcje skanowania/Skrypt wklej to:

 

:Files

C:\ProgramData\dsgsdgdsgdsgw.js

C:\ProgramData\dsgsdgdsgdsgw.pad

 

:OTL

O4 - HKU\S-1-5-21-3135873756-1747778033-1847798441-1000..\Run: [RESTART_STICKY_NOTES] C:\Windows\System32\StikyNot.exe File not found

O3 - HKLM\..\Toolbar: (no name) - Locked - No CLSID value found.

O4 - HKLM..\Run: [] File not found

 

:Reg

[-HKEY_CURRENT_USER\software\microsoft\windows\currentversion\explorer\mountpoints2]

 

:Commands

[emptytemp]

 

Kliknij w Wykonaj Skrypt. Zatwierdź restart komputera. Zapisz raport, który pokaże się po restarcie.

 

2) Do SystemLook x64 wklej:

 

:regfind

wgsdgsdgdsgsd

 

Naciśnij Look i pokaż raport.

 

3) Odinstaluj Akamai NetSession Interface, Ask Toolbar, Ask Toolbar Updater, V9 Homepage Uninstaller

 

4) Użyj AdwCleaner. Kliknij w nim Usuń. Pokaż raport z niego C:\AdwCleaner[s1].txt

 

5) Zrób nowe logi z OTL.

Odnośnik do komentarza
  • 1 miesiąc temu...

Wykonaj kroki kończące:

 

1. Otwórz Notatnik i wklej w nim:

 

Windows Registry Editor Version 5.00
 
[HKEY_CURRENT_USER\Software\Microsoft\Windows\CurrentVersion\Run]
"Akamai NetSession Interface"=-
 
[HKEY_CURRENT_USER\Software\Microsoft\Internet Explorer\SearchScopes]
"DefaultScope"="{40773545-2941-4411-B535-404240CE9A7C}"
 
[HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Microsoft\Internet Explorer\SearchScopes]
"DefaultScope"="{0633EE93-D776-472f-A0FF-E1416B8B2E3A}"
 
[HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Wow6432Node\Microsoft\Internet Explorer\SearchScopes]
"DefaultScope"="{0633EE93-D776-472f-A0FF-E1416B8B2E3A}"
 
[-HKEY_CURRENT_USER\Software\Microsoft\Internet Explorer\SearchScopes\{431A7A25-D217-43FD-9FC6-6B5C16C228B9}]
 
[-HKEY_USERS\S-1-5-18\Software\Microsoft\Internet Explorer\SearchScopes]
 
[-HKEY_USERS\S-1-5-19\Software\Microsoft\Internet Explorer\SearchScopes]
 
[-HKEY_USERS\S-1-5-20\Software\Microsoft\Internet Explorer\SearchScopes]

 

Z menu Notatnika > Plik > Zapisz jako > Ustaw rozszerzenie na Wszystkie pliki > Zapisz jako FIX.REG

 

Kliknij prawym na plik i z menu wybierz opcję Scal. Potwierdź import do rejestru.

 

2. Użyj opcji Sprzątanie z OTL.

 

3. Opróżnij przywracanie systemu: KLIK

 

4. Zaktualizuj system do Service Pack 1 oraz wymienione programy do najnowszych wersji:

 

========== HKEY_LOCAL_MACHINE Uninstall List ==========

 

[HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Microsoft\Windows\CurrentVersion\Uninstall]

"{26A24AE4-039D-4CA4-87B4-2F86417007FF}" = Java 7 Update 7 (64-bit)

"{26A24AE4-039D-4CA4-87B4-2F83217009FF}" = Java 7 Update 9

"Mozilla Firefox 17.0.1 (x86 pl)" = Mozilla Firefox 17.0.1 (x86 pl)

 

Szczegóły aktualizacyjne: KLIK

 

4. Dla bezpieczeństwa zmień hasła logowania do serwisów w sieci.

Odnośnik do komentarza
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...