Skocz do zawartości

Częste restartowanie się komputera podczas jego używania


JohnOka

Rekomendowane odpowiedzi

Pomoc jest darmowa, ale proszę rozważ przekazanie dotacji na utrzymanie serwisu: klik.

Zasilacz do wymiany i to podstawa dalszych dzialan. Kosci do podmiany natychmiast.

 

Modyfikacja systemu oczywiscie marszczy mi czolo, ale on ma problem sprzetowy zdecydowanie. Modyfikacja wyjasnia odczyty z du..py wzgledem RAM.

 

Podmiana kosci na nowym zasilaczu wyjasni sprawe. Chyba lepiej pozyczyc RAM niz plyte.

 

To by bylo na tyle z mojej strony. Jak zalatwisz zasilacz i RAM napisz - pobawimy sie dalej.

 

@

edit

mialem dominatory Corsair-a 2x2 DDR2. Pojechaly na gwarancje i tam juz zostaly. Kase zwrocono. Szajs jakich malo.

Odnośnik do komentarza

Z powodu ? System psuje komputer ? Wybrałem tego windowsa dlatego że miał już sp1 i aktualizacje przez co miałem mniej do ściągania bo przy mojej prędkości to ściągniecie tego wszystkiego sporo czasu zajmuje. Na drugim dysku mam Win XP moge z niego dać screeny z tych wszystkich programów.

 

Caly sprzet byl kupiony w UK. Musialbym teraz wszystko wyslac do UK i im tlumaczyc co sie stalo. Nie sądze ze nawet sie to uda. Troche mnie to dziwi bo na 1 kosci wszystko chodzi dobrze i na 2 kosciach w single channel. Co do zasilacza tak jak pisalem bede go mial za kilka dni.

Odnośnik do komentarza

Przeczytaj posta 54. Nie rwe wlosow z glowy. Nie moje zabawki. Uporaj sie najpierw z hardware.

 

Scrina z CPU-Z i Hwinfo system summary z pod XP mozesz dac.

 

@edit

 

post nr35, odczyt RAM z CPU-Z i oznaczenie kosci

 

Tu kompatybilne RAM-y i ladny kwiatek

post-2293-0-72382200-1356612422_thumb.png

 

Wydaje mi sie, ze jesli nie uszkodziles podzespolow tym zasilaczem to najbardziej podejrzany jest RAM. Ustaw singla i rob dalej to co mozesz i chcesz.

 

Mowie Ci Corsair to szajs jakich malo. Napiecia na innych 1.7V - smiech na sali.

Odnośnik do komentarza

Jeśli mój ram to CM3X2G1333C9 to w instrukcji i na twoim screenie z posta #57 to 1,5v powinno starczyć. Wydaje mi sie, że dokladniej podaje komputer niz nalepka na ramie. Jesli patrzac wedlug nalepki czyli TW3X4G133C9A ver3,13 to nie ma go w instrukcji jest tylko troche podobny model TW3X4G1333C9DHX ver 3,2 a w nawiasie w tej samej rubryce jest podane cos takiego CM3X20481333C9DHX i jest podane do tego 1,7 v. I jeszcze cos na twoim screenie z posta #57 nie ma kropki przy dimm 2 a u mnie w instrukcji jest.

Odnośnik do komentarza

Ta opcja jest w dram timing configuration jeśli tak to była ustawiona automatycznie na 2T ale przestawiłem ręcznie na 2T I to samo zapis ustawień,restart i dioda mruga komputer się nie odpala.

 

Jeśli kupie dobry zasilacz i ramy będę używał w single channel wszystko powinno wrócić do normy ?

Jeśli chciałbym oddać ram na gwarancje co powinienem im powiedzieć ? Na co się w ogóle powoływać ?

Jaki ram polecałbyś kupić? Teraz kupiłbym 2x4gb. A czy jakbym przykladowo dokupil goodrama 2x4gb 1333mhz i wsadzil razem z corsairem to dzialaloby to ?

Odnośnik do komentarza

W dualu miales ja na 1T - popatrz na scriny wczesniejsze. Jesli teraz w dualu masz ja z automatu na 2T to jest dziwne troche.

 

Dobra mniejsza z tym.

 

Jak pracuje stabilnie w singlu to nie widze problemu. Roznica wydajnosci kilku procent - bez znaczenia.

 

Powolywac sie na niebieskie ekrany i brak mozliwosci pracy w dualu. To ma pracowac i tyle.

 

Ram poszukam pozniej bo wychodze, a to

A czy jakbym przykladowo dokupil goodrama 2x4gb 1333mhz i wsadzil razem z corsairem to dzialaloby to ?

 

tylko do wrozki.

Odnośnik do komentarza

To jest prawdopodobnie ten RAM dokladnie. Odczyty, a naklejki to dwa rozne swiaty. To , ze producent plyty glownej umieszcza RAM jako dual w instrukcji do mobasa, a w zakladce od RAMU na swojej stronie jako nie kompatybilny jest przekretem.

 

Jak wymienisz zasilacz to odblokuj rdzenie - jeden z poradnikow ; http://www.benchmark...w_AMD-2959.html

 

Poczytaj o wszystkich opcjach Bios-u, a w szczegolnosci o napieciach.

 

Nie napisales czy w singlu jest stabilny przy starcie, bo potem to juz moze byc problem tej Windy z bazaru.

 

Co do ramu to zawsze jest ryzyko. Podany jako na pewno dzialajacy http://www.ceneo.pl/3044442 , ale sam musisz je podjac. Kieruj sie informacjami z sieci, sprawdz jak innym dziala ta plyta i z jakimi pamieciami.

Odnośnik do komentarza

Według tego poradnika benchmarku na mojej płycie lepiej byłoby odblokować rdzenie przez przełącznik na płycie niż przestawiać samemu w biosie. Według mnie to nie ma żadnej różnicy no chyba, jedynie to, że czerwona lampka kolo przełącznika core unlocker będzie cały czas świecić.

 

Teraz w singlu wszystko chodzi dobrze. Jeszcze nie sprawdzałem go na grach ale wydaje mi się ze będzie dobrze. Póki co nie można nic powiedzieć bo zasilacz jest po prostu slaby i wiele tych problemow może powodować on.

Co do ramu. Wole kupić pewne 2x4gb i pozbyć się tego co mam teraz niż ryzykować a później się denerwować jak coś nie będzie działać.

 

Poczytaj o wszystkich opcjach Bios-u, a w szczegolnosci o napieciach.

Nie wiem co tu masz dokładnie na myśli. Chodzi Ci o zwiększenie napiec przy odblokowywaniu rdzeni ?

Odnośnik do komentarza

Nie ,nie pomylijo mi sie. Mam ich troche za soba i w roznych ustawieniach, CPU rowniez http://imageshack.us...wierdzenie.jpg/

 

Mozesz zaczac od CPU, ale P S obciaza caly system i po godzinnym tescie mozesz przyjac , ze wszystko jest stabilne.

 

Jesli chcesz miec pewnosc to jest na to sposob; BOINC - http://boinc.berkeley.edu/

 

Tu jedna z polskich stron - http://boinc.pl/

 

Jak uporasz sie z konfiguracja i bedziesz chcial sprawdzic stabilnosc to odpalasz jeden z projektow na tydzien i modlisz sie o stan techniczny podzespolow. :D

 

Tak to wyglada; osiem watkow obciazonych w 100% , GPU obciazona w od 90 do 100% i jedziesz tydzien, dwa, wtedy mozesz powiedziec zes chwat i bohater :) . http://imageshack.us...n100uzycia.jpg/

Nadmienie tylko, ze nie biore odpowiedzialnosci za potencjalne wymiany podzespolow, a w szczegolnosci plyty, RAM-u i zasilacza.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...