Skocz do zawartości

Jak poprawnie zaktualizować wszystkie sterowniki systemu Win XP ?


Newsman

Rekomendowane odpowiedzi

Przeczytaj to: (z linkowanego obrazka)

Nie interesują Cię takie zakłądki z MU jak:

- Klawiatura,

- Komputer

- Kontrolery stacji dyskietek

- i wszystkie poniżej mysz w dół.

TEGO NIE RUSZASZ. Bo to załatwia system.

 

Monitor.

Na obrazku masz Monitor P&P a powinien być Twój model.

Profil umożliwia wybór bezpiecznych częstotliwości odświeżania dla tego modelu.

Sterownik od grafiki zaktualizuj.

 

Z drugiej zaś strony niby dlaczego mają być problemy ?

Nie mają tylko mogą.

 

Tak to jest właśnie paczka aktualizacji systemowych dla XP czyli SP3.

Podaj jawnym tekstem. Masz zainstalowany SP3 czy nie.

Bo jeżeli piszesz o jakiejś paczce dla XP SP3 a masz SP2 to kicha.

I nie kombinuj tylko rób co Ci się proponuje.

Odnośnik do komentarza
Pomoc jest darmowa, ale proszę rozważ przekazanie dotacji na utrzymanie serwisu: klik.

Przeczytaj to: (z linkowanego obrazka)

 

TEGO NIE RUSZASZ. Bo to załatwia system.

Jasne, zresztą nie jest to wymagane i chyba nawet dostępne.

Monitor.

Na obrazku masz Monitor P&P a powinien być Twój model.

Profil umożliwia wybór bezpiecznych częstotliwości odświeżania dla tego modelu.

Wyobraź sobie, że też mnie to trochę dziwi że tak jest. Ale czy to jest jakiś bug ? Bo wszystko z tym monitorem w porządku, wcześniej miałem inny stary monitor CRT i wymieniłem go na ten. Po prostu podłączyłem i już - sterów do niego nie instalowałem, tych z płyty też nie (bo rozdzielczość). I może dlatego tak jest ?

Sterownik od grafiki zaktualizuj.

Jednak, dobrze skoro tak to już zrobi się.

 

Nie mają tylko mogą.

Subtelna różnica. Ale skoro jest nie najgorzej u nich z działaniem, a ja nawet nie powinienem oczekiwać niczego szczególnego w działaniu sprzętu od tych nowszych wersji sterów, to po co wywoływać tego wilka.

 

Poza tym w takim razie, dlaczego to niby mogą być jakieś problemy w ich działaniu ?

 

Podaj jawnym tekstem. Masz zainstalowany SP3 czy nie.

Bo jeżeli piszesz o jakiejś paczce dla XP SP3 a masz SP2 to kicha.

I nie kombinuj tylko rób co Ci się proponuje.

Nie wiem jak mogę to jeszcze wyraźniej napisać - TAK, TO JEST PAKIET SP3 na pewno.

Ja niczego nie kombinuję wieslawie, jak to określiłeś. Ja po prostu wolę dmuchać na to zimne, niż sparzyć się boleśnie.

Odnośnik do komentarza

Belfegor przepraszam, ze troche na Ciebie naskoczylem gdzies tam na poczatku tematu. Nabralem pokory, i zarowno od Ciebie jak i od Wieslawa, ucze sie cierpliwosci.

 

Co za pacjent...

 

Newsman - taka zyciowa rada, postaw sobie wirtualna maszyne, zainstaluj tam jakis system, pobaw sie, pokombinuj - zapisz jej stan na poczatku. I zobacz na wlasnej skorze co moze sie stac, jakie konsekwencje moga wywolac zmiany w kwestii sterownikow i dzialania systemu. Innej mozliwosci nie widze.

 

Ja Cie ewidentnie przeszacowalem. Tak samo jak Miller Zbigniewa Ziobro mowiac, ze tamten jest zerem. I niepotrzebnie komentowalem zachowanie starego wygi, zwlaszcza, ze mial juz z Toba stycznosc.

 

Nic nie potrafisz i ciagle pytasz. Jeszcze w poprzednich postach sie tlumaczyles, ze ludzka rzecza jest pytac. Otoz nie zadaje sie pytan zlozonych nie majac podstaw. Nie pyta sie jak sie poteguje, gdy nie potrafi sie mnozyc, czy o teorie wzglednosci, nie wiedzac dlaczego jablko spada na ziemie.

 

Monitor.

Na obrazku masz Monitor P&P a powinien być Twój model.

Profil umożliwia wybór bezpiecznych częstotliwości odświeżania dla tego modelu.

 

Sterownik od grafiki zaktualizuj.

 

Co oznacza, ze masz Monitor P&P, bo nie masz wspomnianego profilu. Mysle, ze Wieslaw napisal czytelnie i zrozumiale. Tutaj trzeba sie odwolac do Twojego wieku albo jakies formy zyciowego intelektu. Mowia, ze jesli nauczyciel powtarza uczniowi ktorys raz z rzedu ta sama lekcje i ten dalej nie rozumie - znaczy, ze nauczyciel jest kiepski, ze to jego wina. Jesli natomiast 49 uczniow zrozumie, a pięćdziesiąty nie - to znaczy, że z tym uczniem jest coś nie tak.

Moze musisz odnalezc powolanie gdzie indziej? Cytujac klasyka Woodena, akurat ze wstawka religijna chociaz nawet ateista moze to potraktowac czysto symbolicznie - "Bóg w swojej nieskończonej mądrościnie stworzył nas wszystkich jednakowo inteligentnymi,tak samo, jak różnimy się od siebie wzrostem czy wyglądem."

 

Rożnica między mają, a mogą nie jest subtelna, a ogromna. Tak samo jak z tym, że coś MOŻESZ zrobić,a MUSISZ zrobić.

 

A co do pytania odnośnie problemu z działaniem nowych sterowników - mysle, ze powod jest oczywisty. Kazde ulepszenie, nowosc - moze byc obdarzona pewnym niezauwazalnym bledem, a czas pozwala te bledy wychwycic i wyeliminowac.

Odnośnik do komentarza
Co do sterów urządzeń zintegrowanych z płytą główną to jak już wspomniałem chipset i karta LAN - te zaktualizowałem.

 

No i chyba audio?

 

Wyobraź sobie, że też mnie to trochę dziwi że tak jest. Ale czy to jest jakiś bug ? Bo wszystko z tym monitorem w porządku, wcześniej miałem inny stary monitor CRT i wymieniłem go na ten. Po prostu podłączyłem i już - sterów do niego nie instalowałem, tych z płyty też nie (bo rozdzielczość). I może dlatego tak jest ?nie miałem potrzeby instalować sterownika z płyty ze względu na rozdzielczość ekranu. Teraz ma ustawioną na 1024x768, a fabryczna rozdzielczość tego monitora panoramicznego to 1920x1080.

 

Tak jest ponieważ nie zainstalowałeś sterowników do monitora. W MU powinno stać jak byk co to za monitor a nie jakieś plug and play. Pierdoły opowiadasz monitor ma pracować na nominalnej rozdzielczoczości 1920x1080. No chyba że karta nie obsługuje takich parametrów. Jak na razie widzę że zostałeś przy rodzielczośći z CRT.

 

Po czym rozpoznać samodzielny instalator od niesamodzielnego ?

 

Po rozszerzeniu EXE. Czyli - nazwa pliku.exe

 

 

Napęd optyczny CD-ROM: Memorex 48MAXX 24 48AJ, wersja sterownika: 5.1.25.35.0, data: 2001-07-01.

Nagrywarka DVD-ROM: LG Electronics model HL-DT-ST DVDRAM GSA-H42N: wersja sterownika: 5.1.25.35.0, data: 2001-07-01.

 

Po co dwie nagrywarki? Ten DVD nie obsługuje CD? Z tego co widzę w necie obsługuje.

 

PPM na napęd DVD > Włąściwości Zakładka Szczególy > identyfikator urządzenia i dajesz z tego obrazek.

Odnośnik do komentarza

Tak jest ponieważ nie zainstalowałeś sterowników do monitora. W MU powinno stać jak byk co to za monitor a nie jakieś plug and play. Pierdoły opowiadasz monitor ma pracować na nominalnej rozdzielczoczości 1920x1080. No chyba że karta nie obsługuje takich parametrów. Jak na razie widzę że zostałeś przy rodzielczośći z CRT.

Niezainstalowałem sterownika monitora z płytki po części celowo bo to P&P - sam się dostosowuje, po części z niepewności. Zostałem przy starej rozdzielczości 1024x768. To jest stary, nigdy nieaktualizowany sterownik jeszcze z czasów monitora CRT w wersji: 5.1.2001.0 i z datą: 2001-06-06 patrz post #45.

Niepewność stąd, że nie wiem czy instalacja własnego sterownika tego monitora nie spowoduje konieczności przekonfigurowywania jakichś innych ustawień no chociażby w Ustawieniach ekranu czy rozmiarze ikon systemowych (Pulpit). Po tej zmianie wszystko "zmniejszy się" znacznie, ale czy spowoduje zmianę rzeczywistego wymiaru ikon i innych obiektów w systemie ?

Tego właśnie nie do końca rozumiem.

Wcześniej nigdy nie miałem okazji tego robić, więc stąd to zawahanie.

Ale czy obecna rozdzielczość przy tego typu monitorze też może być dobrze ustawiona ? Żadnych problemów z tym nie mam.

Karta graficzna obsługuje tę rozdzielczość, a wniosek ten stąd, że w Ustawieniach ekranu jest także 1920x1080.

 

Piszesz, że powinien być w MU typ monitora, ale czy to jest warunek sine qua non w działaniu tego monitora ?

Bo zdaje się, że w akurat tego typu monitorach zmiana sterownika jest nieobligatoryjna ? Ale ostatecznie nie wiem - skomentuj to.

 

Po co dwie nagrywarki? Ten DVD nie obsługuje CD? Z tego co widzę w necie obsługuje.

 

PPM na napęd DVD > Włąściwości Zakładka Szczególy > identyfikator urządzenia i dajesz z tego obrazek.

To chyba raczej odwrotnie CD nie odczytuje DVD i to jest główny powód. Reszta chyba oczywista i nieistotna.

DVD zaś u mnie CD obsługuje.

Jeśli chodzi o napęd DVD to: tutaj

Odnośnik do komentarza
Niezainstalowałem sterownika monitora z płytki po części celowo bo to P&P - sam się dostosowuje, po części z niepewności. Zostałem przy starej rozdzielczości 1024x768. To jest stary, nigdy nieaktualizowany sterownik jeszcze z czasów monitora CRT w wersji: 5.1.2001.0 i z datą: 2001-06-06

 

Rób dalej takie głupoty a będzie fajowsko. Poczytaj sobie ten temat, akurat dzisiaj koleś aktualizował sterownik do monitora

 

http://www.fixitpc.p...sc/page__st__80

 

Piszesz, że powinien być w MU typ monitora, ale czy to jest warunek sine qua non w działaniu tego monitora ?

 

Tak.

 

 

 

To chyba raczej odwrotnie CD nie odczytuje DVD i to jest główny powód. Reszta chyba oczywista i nieistotna.

DVD zaś u mnie CD obsługuje.

 

A według danych z netu obsługuje.

 

Nagrywarka DVD-ROM: LG Electronics model HL-DT-ST DVDRAM GSA-H42N: wersja sterownika: 5.1.25.35.0, data: 2001-07-01.

 

Tu masz nowszy bios do nagrywarki. Pobierz uruchom plik exe i zastosuj. Powinien po aktualizacji ukazać sie komunika że znaleziono nowe urządzenie. Restart systemu. I żeby nie było wątpliwości - z mojej strony EOT.

http://lgodd.lge.com...SAH42N_RL01.exe

Edytowane przez Belfegor
Odnośnik do komentarza

Rób dalej takie głupoty a będzie fajowsko. Poczytaj sobie ten temat, akurat dzisiaj koleś aktualizował sterownik do monitora

To nie są żadne głupoty, Fajnie naprawdę to z tym jest teraz, fajniej znaczy gorzej.

Nie zamierzam domyślać się o co temu gościowi chodziło, każdy przypadek jest inny. Jak chcesz to krótko objaśnij mi o co tam chodziło.

 

Poza tym przekonaj mnie, ale w konkretach dlaczego to monitor ten potrzebuje tego sterownika jak ryba wody ?

U mnie monitor działa absolutnie w porządku, faktyczna zmiana polegała będzie pewnie tylko na tym, że w opcjach Ekranu będzie inne ustawienie i tyle chyba.

 

Mnie facet z serwisu od monitora mówił, że można ale niekoniecznie trzeba instalować ten sterownik.

Być może to od czegoś zależy, nie wiem.

W chwili obecnej gdy w Ustawieniach ekranu zmienię na 1920x1080 to obraz będzie zniekształcony, instalacja sterownika umożliwi więc tylko użycie tej właśnie rozdzielczości.

Poza tym proporcje tego monitora LCD to 16:9 bo to panorama, a proporcje obecnego ekrany to 4:3 - jest więc tutaj ok. 20% różnicy, mimo to obraz na tym monitorze jest naprawdę dobry, więcej przyzwyczaiłem się do tej rozdzielczości i nie chcę jej zmieniać.

Inną sprawą zresztą jest, że jeśli zmienię w opcji Ekran na każdą inną niż 1024x768, to obraz wtedy jest rzeczywiście zniekształcony.

No chyba, że to w jakiś sposób groźne dla systemu, a nawet komputera ?

 

Poza tym czy instalacja tego nowego sterownika wpłynie w jakikolwiek sposób na inne urządzenia i ustawienia systemowe ?

A według danych z netu obsługuje.

Mniejsza z tym, w necie piszą różne, często odmienne od siebie artykuły, sam się o tym wiele razy przekonałem. :P

Odnośnik do komentarza

Nie zamierzam domyślać się o co temu gościowi chodziło, każdy przypadek jest inny. Jak chcesz to krótko objaśnij mi o co tam chodziło.

W chwili obecnej gdy w Ustawieniach ekranu zmienię na 1920x1080 to obraz będzie zniekształcony, instalacja sterownika umożliwi więc tylko użycie tej właśnie rozdzielczości.

Poza tym proporcje tego monitora LCD to 16:9 bo to panorama, a proporcje obecnego ekrany to 4:3 - jest więc tutaj ok. 20% różnicy, mimo to obraz na tym monitorze jest naprawdę dobry, więcej przyzwyczaiłem się do tej rozdzielczości i nie chcę jej zmieniać.

 

swoje powiedziałem. skoro nie rozumiesz tego co czytasz bóg z Tobą

 

Mniejsza z tym, w necie piszą różne, często odmienne od siebie artykuły, sam się o tym wiele razy przekonałem.

 

Wyłacz internet. Po co zaśmiecać sobie głowę bzdurami.

Odnośnik do komentarza

Tak już reasumując chyba ten wątek bo właściwie to o co mi głównie chodziło zostało wyjaśnione.

A więc pytanie które sterowniki systemowe i urządzeń sprzętowych mogę aktualizować, a które nie.

 

Nadrzędną i faktyczną kwestią jest tutaj chyba to, że w przypadku najnowszych wersji sterowników zaleca się je przede wszystkim pobierać do nowszych systemów i urządzeń. Mój system i sprzęt do takich nie należy, a więc idąc ścieżką pewnej przezorności, która co prawda nie została tutaj udowodniona, ale przynajmniej wskazana wolę pozostać przy dobrym obecnie stanie działania sprzętu.

I do tego się tutaj także w tym wątku przekonałem.

 

Te sterowniki, które ponad wszelką wątpliwość mogłem pobrać, zainstalowałem. Czyli chodzi o ten rdzeń, który stanowi komputer a więc płytę główną wraz ze zintegrowanymi podzespołami.

Co do samej płyty, to ta kwestia mimo wcześniejszych moich zgłoszeń nie doczekała się jednak odpowiedzi.

 

Problem generalny co do pozostałych sterowników polega trochę na tym, że podaje się także w tym wątku trochę odmienne zdania na ten temat. Ale nie tylko w tym wątku, w ogóle spotykam się z różnicami zdań w tym zakresie.

I tak np. użytkownik wiesław pisze w jednym poście:

Nie interesują Cię takie zakłądki z MU jak:

- Klawiatura,

- Komputer

- Kontrolery stacji dyskietek

- i wszystkie poniżej mysz w dół.

A już użytkownik Belfegor przekonuje mnie bym jednak aktualizował te sterowniki.

 

To już przyznam jestem tutaj w pewnym rozdwojeniu jaźni.

 

Już o innych użytkownikach zaśmiecającymi tylko ten wątek różnymi OT-owymi rzeczami nie wspomnę.

 

Panowie ja to wszystko rozumiem, aktualizować zawsze można a czasami nawet trzeba. Lecz to przede wszystkim musi mieć jeszcze swoje ręce i nogi, a także co najważniejsze - sens. Bo w ten sposób zupełnie niechcianych szkód w systemie narobić sobie można bardzo łatwo, lecz trudniej z nich później wybrnąć. A to powtórzę już, na czym mi przede wszystkim zależało czyli wasza opinia o tym została zrealizowana.

Więc jeśli słyszę, że jakieś nowsze sterowniki MOGĄ, ale nie muszą powodować problemy to tutaj kłania się trochę zasada Primum non nocere.

Odnośnik do komentarza
A już użytkownik Belfegor przekonuje mnie bym jednak aktualizował te sterowniki.

 

Co Ty bredzisz? Gdzie ja napisałem żebyś aktualizował sterowniki do klawiatury i myszy, stacji dyskietek itd ?

 

Czyli chodzi o ten rdzeń, który stanowi komputer a więc płytę główną wraz ze zintegrowanymi podzespołami.

 

Rdzeń to jest w elektrowni atomowej - na płycie jest chipset :)

Odnośnik do komentarza

Newsman nie odpuszczaj jeszcze. Niektóre myszki i klawiatury mają dedykowane sterowniki od producentów i można je aktualizować t09027.gif

http://zapodaj.net/6...093fa8.png.html

 

Ja niczego nie odpuszczam. Napisałem już, że wszystko to o co mi chodziło zostało wyjaśnione i uważam to za wiążące.

Nie doszukiwałbym się więc już tutaj dziury w całym. Temat uważam raczej za skończony, ale nie będę go zamykał gdyż zawsze może zajść potrzeba żeby tu jeszcze wrócić.

Co do kwestii nierozstrzygniętych jednoznacznie to uważam, że skoro jest dylemat czy aktualizować sterowniki czy nie albowiem coś w kompie i sprzęcie MOŻE nie być jak trzeba, to z dwojga tych racji wolę wybrać jednak nieaktualizowanie ich. Tym bardziej, że tak system jak i wiele komponentów sprzętowych mam raczej starych i odchodzących, a poza tym wszystko działa dobrze więc niech tak zostanie.

Ja naprawdę mam przekonanie, że skoro wszystko działa dobrze to lepiej zapobiegać, niż leczyć. Utwierdziłem się w tym także w tym wątku.

I to mimo nawet to, że podobno kolejne wersje sterowników do czegoś zobowiązują.

Dochodzę też do wniosku, że aktualizowanie sterowników do najnowszych wersji jest w 100% bezpieczne tylko dla najnowszych systemów i sprzętu wraz z urządzeniami peryferyjnymi.

 

Jeśli mimo wszystko przekonujesz mnie, że warto aktualizować sterowniki urządzeń i podzespołów tj. myszy, klawiatury czy napędów optycznych i jest to mam nadzieję bezproblemowe dla mojego komputera w obecnej specyfikacji, to napisz co to w ogóle da i czy jest sens aktualizować te właśnie sterowniki ? Czy to jest tylko dodanie nowszego numerka, w czym to poprawi pracę np. myszy komputerowej ?

Skoro nawet w tym wątku napisano (post #49), że aktualizując stery dla tej wersji systemu i komponentów sprzętowych nie należy się spodziewać żadnych wspaniałości, a wręcz przeciwnie - potencjalnych problemów w działaniu sprzętu ?

Poza tym piszesz "o niektórych" urządzeniach. Tutaj mówimy o takich, a nie innych peryferiach. Screen z Menedżera urządzeń podałem (post #48), chyba że chodzi o ich identyfikatory sprzętowe ? :huh:

Odnośnik do komentarza
Jeśli mimo wszystko przekonujesz mnie, że warto aktualizować sterowniki urządzeń i podzespołów tj. myszy, klawiatury czy napędów optycznych i jest to mam nadzieję bezproblemowe dla mojego komputera w obecnej specyfikacji, to napisz co to w ogóle da i czy jest sens aktualizować te właśnie sterowniki ? Czy to jest tylko dodanie nowszego numerka, w czym to poprawi pracę np. myszy komputerowej ?

 

Napisałem, że "można" co nie jest równoznaczne "że warto" w KAŻDYM przypadku. Pytasz o swoją mysz, klawiaturę i napędy optyczne, powołując się na screen z postu #48.

Kto cokolwiek zobaczył na tym zrzucie, to temu konia z rzędem. Dla Wiesława przy jego problemach zdrowotnych z oczami i dla Ciebie też - właściwą wielkością jest format jak w temacie https://www.fixitpc.pl/topic/14618-problem-z-instalacja-bibliotek-net-framework-4/page__p__99403#entry99403 post#17.

Patrzę i domyślam się, że masz standartową klawiaturę i mysz Microsoft P-cośtam. Aktualizowanych sterowników pod ten sprzęt nie znajdziesz, bo takiego nie ma. Zainstalowałeś je z systemem i to wg MS jest wystarczające dla Twoich urządzeń. Podobnie z napędami optycznymi ( ich sterownikami).

Sterownik # firmware. I już się boję - ale szukaj sobie innego interlokutora w tej kwestii t09049.gif

 

Chcesz wiedzieć o sterowniku myszy - dam Ci przykład mojej myszy.

Na screenie # 61 widać, że aktualnie mam wersję sterownika 8.20.42 . Na stronie producenta http://www.logitech.com/pl-pl/support/optical-gaming-mouse-g400?crid=398&osid=14&bit=64 (zakładka Pobierz oprogramowanie) jest nowsza wersja 8.40.83

Ale http://zapodaj.net/9919bf38bb53e.png.html , bo nie gram w te gry. Co nie znaczy, że za np. tydzień ( jak będę miał kaprys) nie zaktualizuję sterownika myszy do tej wersji t09038.gif

No i bądź tu mądry...

Odnośnik do komentarza

Kto cokolwiek zobaczył na tym zrzucie, to temu konia z rzędem.

No, ale Boni jeśli tak mogę się do Ciebie zwracać - co takiego można zobaczyć na tym obrazku Twoim zdaniem ?

Czy MU nie pokazuje tam dla pewnych urządzeń tego co powinien, a może MU właśnie tak ma pokazywać - ogólnie co do typu sprzętu przynajmniej niektórych urządzeń, a nie modelu itp. ?

Skąd to się bierze, że dla niektórych urządzeń MU pokazuje ich modele, a dla innych nie ?

Jeśli jednak nie pokazuje szczegółów sprzętu, chociaż we właściwościach danego urządzenia można coś jeszcze wyczytać, to w jaki jeszcze sposób mogę to pokazać, jakim programem lub narzędziem to sprawdzić ?

Bo np. AIDA32 pokazuje dla tego monitora u mnie: to. Jest więc tam również i model monitora. Dodam, że częstotliwość odświeżania ekranu mam w aplecie Panelu sterowania >>> Ekran >>> Ustawienia >>> Zaawansowane >>> Monitor ustawioną na 60 Hz: klik

 

Dla Wiesława przy jego problemach zdrowotnych z oczami i dla Ciebie też - właściwą wielkością jest format jak w temacie http://www.fixitpc.p...9403#entry99403 post#17.

Nie rozumiem tego... żartujesz sobie chyba ze mnie !!

 

Patrzę i domyślam się, że masz standartową klawiaturę i mysz Microsoft P-cośtam. Aktualizowanych sterowników pod ten sprzęt nie znajdziesz, bo takiego nie ma. Zainstalowałeś je z systemem i to wg MS jest wystarczające dla Twoich urządzeń. Podobnie z napędami optycznymi ( ich sterownikami).

Pobłądziłeś gdzieś. Akurat system był instalowany oddzielnie, a np. mysz i klawiatura oddzielnie. Napęd DVD też zresztą. Napęd CD nie bo to jest właśnie firmware, nie instalowałem go wraz z systemem.

Te akurat urządzenia, zwłaszcza mysz są dość nowe i były podłączane samodzielnie. Natomiast ich sterowników nie aktualizowałem.

 

Chcesz wiedzieć o sterowniku myszy - dam Ci przykład mojej myszy.

Chcę wiedzieć o sterownikach w ogóle, słowem wszystko kiedy i jakie sterowniki aktualizować i czy to w ogóle daje jakieś widoczne i wymierne efekty ? No i oczywiście o potencjalnych problemach których lepiej unikać.

Konkretnie - mówimy o tym systemie, sprzęcie i wersjach ich obecnych sterowników.

Odnośnik do komentarza

Ja w sprawie formalnej; temat Jak poprawnie zaktualizować wszystkie sterowniki systemu Win XP ?

Nalezy je zaktualizowac poprawnie czyli maslo maslane. Stawiasz system. Przy XP czasem stery do karty sieciowej jako pierwsze. Aktualizujesz XP do konca. Stawiasz stery chipsetu, grafiki i co tam jeszcze masz. Potem takie [Filtr wulgaryzmów]y jak directX dla end usera. Zamykasz porty. Antywirus i zapominasz o problemach pobierajac aktualizacje dla programow. Co cie obchodza myszki i klawiatury? Potem Flash-a, Adobe R i Jave co jakis czas, zeby d..py picasso Usraszami nie zawracac. O co kaman w tym temacie. Piszesz prace magisterska o; jak namieszac w dobrze dzialajacym komputerze udajac intelektualiste amatora? Temat o niczym - takie moje zdanie.

Odnośnik do komentarza
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...