Skocz do zawartości

Partycja unallocated po próbie przeniesienia partycji


wertjacek

Rekomendowane odpowiedzi

Pomoc jest darmowa, ale proszę rozważ przekazanie dotacji na utrzymanie serwisu: klik.

Nie ma cudownych programów przywracających partycje, których uszkodzenie jest wynikiem działania właściciela. W #4 widać jak jest widoczny dysk dla programów.

A powinien być tak:

post-815-0-50103400-1356298816_thumb.jpg

 

 

Aby był widoczny dla systemów operacyjnych.

Czyli posiadać informacje o położeniu :

Ile i jakie partycje istnieją na dysku - E (MBR)

Boot sektora B

Boot sektor Copy C jest(x) - czy takowy istnieje DMDE odpowie odczytując dysk.

MFT F

Te informacje można uzyskać z pliku lba_0_2049.bin podanego ma Netload. I wszystko jest cacy gdy istnieje tylko jedna taka informacja na całym dysku, lub partycje są opisane w MBR.

Gdy jest inaczej programy typu Testdisk, Easeus itp. robią swoje, a szczęśliwiec ląduje na elektrodzie z coraz mniejszymi szansami na odzysk. I nie jest to wina oprogramowania, bowiem nie są to zabawki dla początkujących.

Zmiana dysku dynamicznego na podstawowy, to zmiana dwóch bajtów w MBR Jak sobie z tym poradził program + fachowiec, można czytać w pierwszym wpisie.

Ponieważ w tym przypadku istniała tylko jedna partycja, oraz zachował się Boot Sector, Easeus może sobie poradzić, ale oczywiście ryzykuje testujący. Eazeus również musi przeskanować dysk, podobnie jak DMDE, ponieważ tego nie robiłem ezaeusem, to ciekaw jestem ile to potrwa. Jak widzisz partycję można było odzyskać już dawno, lecz skan miał potwierdzić że jej opis jest prawidłowy. Z całą pewnością nie muszę na nic czekać. To Twoje dane, Twój czas i zdrowie. Pozostaje mi życzyć powodzenia

Odnośnik do komentarza

Zrobilem co nastepuje;

- usunalem partycje I , okolo 250GB

- rozszerzylem partycje H na ten obszar po I oraz poleceniem Skasuj Volumin pozbylem sie nowej rozszerzonej razem 500GB

- na partycji H bylo troche danych - zdjecia Patche do gier dokumenty

post-2293-0-42436600-1356301732_thumb.png

- odpalilem Easeus Partition i zaznaczylem > Search Unallocated Space logicznie do widoku partycji jakiej szukam

post-2293-0-67259600-1356301983_thumb.png

- pokazala sie owa 500GB partycja, ale z dodatkowym 100MB miejscem ktorego oczywiscie nie nalezy w takim przypadku ptaszkowac

- po zaptaszkowaniu tylko 500GB + polecenie PROCEED odzyskiwanie ruszylo i nadana zostala litera F:

post-2293-0-50564800-1356302167_thumb.png

- zakonczylo sie sukcesem i pliki sa widoczne i czytelne poprawnie jak przed cala operacja

post-2293-0-47732100-1356302500_thumb.png

 

Mam nadzieje, ze tak to zrobiles? Wiem, ze nie mialem partycji dynamicznej i innych wynalazkow. ale zasada ta sama.

 

@edit

jest tylko male , ale http://pl.wikipedia.org/wiki/Dysk_dynamiczny oby to nie byla prawda.

Odnośnik do komentarza

Pusto na dysku.Niestety.

Te dyski dynamiczne mnie zaskoczyły,jako ze win7 uzywam od niedawna,teraz przy tym problemie dowiedzialem sie o tym cudactwie.Z tego co czytam na nich juz nic sie nie zrobi,ani przenieśc,ani zmniejrzyć.Porazka.Mam nadzieje ze nikt juz po tym nie wpadnie na pomysl zakladać takiej partycji u siebie.Ofkors wina jest moja,namieszalem ale gdzie tu logika? po co funkcja w systemie ktorej nie daje sie cofnąc

Wesołych Świąt i sorki za zamieszanie.

 

jeszcze jest jakis cień szansy na odzysk,tyle,ze czy warto,teraz jak polecialem tym AEASEUS to zakladam ze połowa i tak bedzie nie do odczytu.Musze pomysleć czy gra warta swieczki

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...