Skocz do zawartości

Partycja unallocated po próbie przeniesienia partycji


wertjacek

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

narobilem sobie i to nieźle.W temacie

 

http://www.fixitpc.p...z-800gb-danych/

 

pytalem o przeniesienie,niby poddalem sie az do wczoraj.jednak pokusilo mnie i w Zarządzanie dyskami PPM na partycji zrobilem rozszerz partycje i wyskoczył kreator.Tu popelnilem karygodny bład jak sądze,nie przeczytalem co to robi i efektem koncowym byl dysk dynamiczny.

Przeczytalem wiec ze jest program ktory zmienia dysk dynamiczny na basic w kilka sekund,nazywa się AOMEI Dynamic Disk Converter i to prawda tyle że zrobil mi partycję unaloccated.Teraz sytuacja jest taka że w Zarządzaniu dyskami mam tak:

 

mgrJw.png

 

co ja mam teraz zrobić? 800gb danych i to ważnych,jak je odzyskać?

 

windows 64bit

 

Edit

 

w Easus recovery podgladalem i pliki są,nic na tej partycji nie robilem i nie bedę ale problem polega na tym że nie mam gdzie tych danych przenieść,dlatego też myk musi polegać na naprawie dysku i zmianie na ntfs bez mozliwości przeniesienia danych

Odnośnik do komentarza
Pomoc jest darmowa, ale proszę rozważ przekazanie dotacji na utrzymanie serwisu: klik.

To chyba dysk 1 z Zarządzania? Napisz jakie były partycje na tym dysku i co konkretnie robiłeś. Usunąłeś jakąś partycje? Gdzie były dane do odzysku.

Pobierz

http://softdm.com/download.html

GUI for Windows

DMDE 2.4 Manual

http://softdm.com/manual.pl/toc.html

Program nie instaluje się w systemie. Rozpakuj, kliknij

dmde.exe

DMDE > akceptacja licencji > wybór języka > Wybierasz nośnik:

Urz. fizyczne : Physical Drive (0 to twój dysk systemowy?) uszkodzony to chyba 1?

I podaj obraz okna "Partycje". Screeny rób jakimś programem (IrfanView np.), gdyż te co podałeś są nieczytelne.

Odnośnik do komentarza

Mialem tam 2-ie partycje - 60Gb (partycje systemową ktora usunąlem) i reszta 860Gb.Prawdopodobnie błądd polegal na tym że nie usunąlem fizycznie partycji systemowej a jedynie sformatowalem i Zarzadzanie dyskami PPM na dysku 860Gb i rozszerz patycję.Bylem tak pewny siebie (no niestety!) że w momencie kiedy wyskoczył menadżer nawet nie czytalem co robi,lecialem dalej>>>dalej>> dalej aż mi zrobil dysk dynamiczny.Dopiero wtedy skapnąłem sie że cos nie halo.W google znalazlem informacje że program AOMEI potrafi to naprawić bez utraty danych (Metoda 1) i owsze zrobiło mi tyle,że dysk (juz cały) jest jako unallocated.

 

Teraz DMDE.

Zrobilem sektor od 0 do 2048.Zapisalem jako lba_0_2049.bin,jesli potrzeba to moge wstawić tyle,że opcje forum nie akceptuja rozszerzenia bin ale jesli podpowiesz w jakiej formie to przeslac to spokojnie moge to wrzucić do tematu.

 

wiem Wislaw531,na takich duperelach czlowiek sie rozklada a potem prosi o pomoc :P i juz proszę nie dołuj mnie

mam EASUS tyle że z tego co na szybko zauważylem to nie oferuje naprawy bez przenoszenia danych,a tych nie mam gdzie przenieść

 

EDIT

dysk 0 to linux+partycja windowsowa

dysk 1 to ten unallocated

dysk 2 to systemy (mam dwa systemy na kompie)

post-8861-0-31980100-1356270125_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza

czy skanowanie ma być pelne? to około 7 godzin,w nocy to robiłem,ale nie zapisalem wyniku bo mialem spiochy w oczach i nie zauważylem :)

 

plik wrzucilem,ale cos nie teges bo stoi na 0% i nie chce ruszyć.jakby co dorzucę za chwile jak ruszy

 

Chyba nie naruszam zasad forum.Wkleilem to w netload

 

http://netload.in/da..._0_2049.bin.htm

 

edit

 

to oczywiście nie pelne skanowanie,tylko sektory od 0 do 2048.pelny skan wlasnie rozpoczalemale jak pisalem,przy tej wielkosci dysku to okolo 6-7 godzin

 

 

Edit2

 

zastanawiam sie w jakiej formie mam podac te okno o ktorym wspominasz @S1944.mam dopiero poskanowane 28% a lista jest tak długa że hej.nawet nie chce sobie wyobrazic jak bedzie 100%

Odnośnik do komentarza

odp1.kiedy zrobił mi sie dysk dynamiczny mialem wszystkie dane.

odp2.DMDE wykrylo wszystko (tak myslę) kiedy po skonczeniu skanowania zrobilem Open Volume to otworzylo mi sie okno i widzialem w prawym oknie foldery (ale mowie o skanowaniu ktore robilem w nocy)

 

teraz mam 36% skanowania i nie rozumiem do konca,mam przerwać i zapisać log czy tylko uprzedzasz fakt i informujesz mnie co mam zrobic po skonczonym skanowaniu.

Odnośnik do komentarza

w sumie pliki będą dobre,do odzysku,wlasnie przerzucam za pomoca Easus Recovery Wizard na dysk usb zdjęcia,to jedyny dysk na ktory moge poprzerzucać z tym że to maly dysk 120Gb,ale traktuje to testowo czy beda do odczytu.Za pare minut bede wiedział czy sa uszkodzone czy nie.Zrobie edit i poinformuje.

 

Edit

 

filmiki nagrane kamerą i zdjecia nie sa uszkodzone.Przekopiowalem 17Gb i wybiorczo sprawdzalem,kazdy z plików sie otworzył.Zastanawiam sie czy nie pewniej bedzie pozyczyc gdzies i podpiac jakis dysk 1Tb i z Easusa przekopiowac to,bo z tym DMDE mam problemy,nie czaje programu i nie wiem czy nie zmierzam prosto w przepaść :P

Odnośnik do komentarza

nie no spokojnie,w dalszym ciagu skanuje ten dysk i jak wczesniej pisalem,wstawie log z zakonczonego skanowania.

Jak pisalem,nie czaje programu wiec bede musial opierac sie bezkrytycznie twojej ocenie.Easus to alternatywa ktorej przyznam nie chciałbym wprowadzić w zycie,tyle do kopiowania i spowrotem wrzucania wcale mi sie nie uśmiecha.Tak że relax,podzialamy,co najwyzej przerwiemy w jakims krytycznym momencie.

Odnośnik do komentarza

Ja tylko zadam pytanie w sprawie Easeusa.

Nie używałem. Oglądałem screeny na stronie. Fakt kiepska jakość.

Ale odnoszę wrażenie, że to nie jest tak jak piszesz. Może coś źle zrobiłeś.

Z tego co widziałem na obrazkach Easeus operuje na tym samym dysku w sytuacji przywracania partycji.

Odzyskiwanie danych to inny temat bo należy gdzieś zapisać pliki i nie powinien być to ten sam dysk (partycja).

A może jestem w błędzie? Nie wiem nie musiałem korzystać ale mam wątpliwości.

Odnośnik do komentarza

Easus Recovery Wizard odpalasz,Masz 3 opcje - delete,complet i partition recovery.Klikam na Complete i po skanowaniu widze wszystkie dyski jakie mam,ten unallocadet też (brak jedynie literki dysku),zaznaczasz i lecisz next>>next i po skanie dysku pokazują sie pliki/foldery i co tam jeszcze sie znajduje.Zaznaczasz albo wszystko,albo mozesz wybrac co chesz poprostu odptaszkowujac niepotrzebne i next.Program prosi o wskazanie miejsca gdzie ma odzyskiwane pliki wrzucic.

 

co ciekawe,po pierwszym skanowaniu kiedy tylko odpalisz program,EASUS zapamietuje i jako pierwsza pozycja jest dysk na ktorym wczesniej pracowales co pozwala na szybsze ponowne zeskanowanie

 

Edit

 

wieslaw531

 

programy potrafią zaskakiwac w nowszych wersjach,gdybym wiedzial o jakim ty piszesz to bym zainstalowal i sprawdził,ja operuje na wersji EASUS DATA RECOVERY WIZARD PRO 5.5.1

 

Edit

 

odplam program podany przez @MarekB,wybieram W oknie Partition Recovery

1.pokazuja mi sie dostepne dyski

2.wybieram ten unallocated

3.Klikam na dysk i przestawia sie opcja Search specified sectors ..next

4.daje na Complete

5.Otwiera sie okno z patycją i wyskakuje takie coś jak w załaczniku - proceed

6.Proceed mam nieaktywne,nie wiem czy juz robi czy mnie zlewa.

post-8861-0-97304900-1356291954_thumb.png

post-8861-0-39838900-1356292461_thumb.png

post-8861-0-09307700-1356293733_thumb.png

Odnośnik do komentarza

Zacznij działać z rozsądkiem. Straciłeś dostęp do pewnych danych. Nie postępuj bezmyślnie jeżeli chcesz to odzyskać.

Walnij się w daszek od czapki zanim zaczniesz klikać Next, Next, Next itd.

Data Recovery Wizard to co innego niż Partition Recovery.

To co masz na obrazku po prawej to wcale nie znaczy, że masz ten soft. Tam jest tylko link do softu.

Powinieneś użyć : http://www.easeus.com/partition-recovery/ . MarekB również o tym pisał wyżej.

Ten soft przywraca układ partycji bez kopiowania na inną. Przynajmniej tak to wynika z opisu. Ale jak pisałem nie używałem.

Odnośnik do komentarza

Bo zaczyna sie robic troche metlik w temacie,ja w edycji pokazuje co robie w EASeUS partition recovery ,a wy o tym czego nie zrobilem albo co mam zrobić.Noz pisze punkt po punkcie o tym czego oczekujecie a wy ze zonk,ze cos tam,ludziska mam nerwy zszarpane i moze mysle zbyt haotycznie ale sam zaczynam miec wrażenie że nie wiem na co odpowiadac a co pomijać

 

marekB

 

wiem ze to platny,raz jak se kurna skorzystam to firma nie padnie :P sorka ale nie mam wyjscia,musze ratowac jak sie da i czym sie da

Odnośnik do komentarza

Dobra uporzadkuje temat>potraktujcie co wyżej jako nieistniejace.

 

programem EASeUS partition Wizard robiłem testa dla S1944 czy wogole pliki sa i daja sie odczytać,Daja sie.Koniec platnego. Teraz tak,Zainstalowalem program EASEUS partition recovery ten od @MarekB

 

1.pokazuja mi sie dostepne dyski

2.wybieram ten unallocated

3.Klikam na dysk i przestawia sie opcja Search specified sectors jest od 0 do koncowego sectora czyli tak jak chce - daje next

4.daje na Complete

5.Otwiera sie okno z patycją i wyskakuje takie coś jak w załaczniku - proceed (moj post 15 te dwa okienka)

6.Proceed mam nieaktywne,nie wiem czy juz robi czy mnie zlewa.

 

Z ostatniej chwili,jednak robi,pokazalo sie okienko postepu i jedna kreska.Obaczymy co zrobi>cholera cisnienie mi schodzi,dobry znak :)

Odnośnik do komentarza

@wertjacek

Burdel zrobiłeś z postami, działaniami i jeszcze masz pretensje.

To co pokazujesz w poscie #15 po prawej stronie to stan obecny po poprzednich działaniach z DMDE.

Napisz chociaż czy tamto skończyłeś i z jakim skutkiem? Czy przerwałeś działanie tamtego softu przez Anuluj.

Z dotychczasowych postów wnioskuję, że tak.

To może być przyczyną takiego a nie innego efektu.

 

Nie mam pojęcia w jakim stanie jest partycja.

 

Nie widziałem powyższego posta. W #3 poście Ci to proponowałem.

Edytowane przez wieslaw531
Odnośnik do komentarza

Człowieku czy Ty wiesz co piszesz i co robisz?

Z ostatniej chwili,jednak robi,pokazalo sie okienko postepu i jedna kreska.Obaczymy co zrobi>cholera cisnienie mi schodzi,dobry znak :)
DMDE jeszcze leci 93% wstawie log z niego jak sie skonczy

 

Łomatkobosko dwa aktywne softy do odzyskiwania partycji działające równolegle!!!!! :lol:

Szczęść Boże młodej szparze. :P

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...