Skocz do zawartości

Tracenie połączenia wifi (winxp sp3)


Murmaider

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

Generalnie mam taki oto problem. W domu posiadam dwa komputery (lapek i stacjonarka), oba podłączone do sieci wifi (router pentagram cerberus p 3691). Każdy z tych komputerów znajduje się przeważnie w oddzielnym pokoju, z czego pokoje te sąsiadują ze sobą. Router stoi w salonie oddzielonym przedpokojem od tych pokoi.

O co chodzi? A więc stacjonarka ma straszne problemy z połączeniem z siecią. Jakość połączenia jest średnio na ok 45%, jednak często się zdarza, że gwałtownie ona spada i komputer traci jakąkolwiek łączność. Czasami takie utraty są cykliczne, czasami zdarzają się raz na kilka(naście) godzin - trudno to przewidzieć. Zmieniłem już kanał transmisji na routerze, ale nic to nie pomogło. Aktualizacja sterowników też nic nie dała, podobnie jak majstrowanie przy antenie, wyciąganie i wkładanie z powrotem karty do złącza PCI też nie (stara jak świat metoda wyciągnij-podmuchaj-wsadź okazała się nieskuteczna :P). Generalnie nie mam pomysłu, co by tu jeszcze móc zrobić. Coś tam kiedyś szukałem po necie pomocy. ale generalnie nic nie pomogło.

Karta sieciowa to Ralink Turbo Wireless (nie umiem znaleźć pudełka by podać więcej informacji).

 

Na laptopie nie ma takich problemów i połączenie zawsze jest przynajmniej dobrej jakości.

Odnośnik do komentarza
Pomoc jest darmowa, ale proszę rozważ przekazanie dotacji na utrzymanie serwisu: klik.

Rozumiem, że laptop w tym samym miejscu sobie radzi. Karta ma zewnętrzną antenkę - zobacz jeszcze raz, czy czasem się tam coś nie podziało, ale nie podejrzewam. Jak nie pomoże, to najlepiej byłoby dopaść inną kartę WiFi i sprawdzić, lub po prostu wymienić bo na 99% to wina karty. Wczoraj kupowałem nówkę za 30 parę złotych więc to raczej nie problem.

Odnośnik do komentarza
  • 1 miesiąc temu...

Nie patrzmy na "jakość połączenia" i na "siłę sygnału" od Windowsa, bo te parametry są g... warte :)

Ściągnij i zainstaluj program InSSIDer. Służy do skanowania WiFi, zrób Print Screena z zakładek 2,4Channels i powiedz nam która sieć to Twoja (jak się nazywa), dopiero wtedy będziemy znać jako takie parametry połączenia i coś się wymyśli.

Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...