Skocz do zawartości

Działy do dodania


Rekomendowane odpowiedzi

Pomoc jest darmowa, ale proszę rozważ przekazanie dotacji na utrzymanie serwisu: klik.

Temat założyliście w złym dziale. Od tego jest sekcja Serwis. Tutaj jest dział na pytania techniczne już użytkowników. Przenoszę.

 

Wprawdzie się tam bym nie wypowiadał, ale inni zapewne zauważą brak działu dla graczy i o grach.

 

Napisałam w organizacyjnej, że forum nie będzie służyć wszystkiemu i nie chcę robić kopii starej struktury. To "fix pc" a nie "game pc". Nie planuję tu żadnych gier. Sam widzisz, "nie wypowiadałbyś się tam", to po co mam to robić? :P

Odnośnik do komentarza
To "fix pc" a nie "game pc". Nie planuję tu żadnych gier. Sam widzisz, "nie wypowiadałbyś się tam", to po co mam to robić? :P
Akurat ja tu myślałem o zdaniu innych userów, nie konkretnie o mnie. ;)

No ale jak ma być obrany taki kierunek forum, to ja nie mam nic przeciwko. Jak na razie dominuje tutaj tematyka, którą lubię.

 

3. Hardware/Software dla niepełnosprawnych (jako dział lub subforum)
Nie za bardzo rozumiem. Kogo masz na myśli jako "niepełnosprawnego"? :D

 

 

W zasadzie lepiej będzie poczekać z typowaniem działów do zakładania. W miarę czasu jak się postów nazbiera, to się powinno dobierać nowe działy o konkretnej tematyce.

Odnośnik do komentarza

Dorzucę i ja kamyczek do ogródka. Kamyczek z języka polskiego.

 

Jest taki dział na forum, pt. Platformy Klienckie Microsoftu.

Z samej tylko nazwy jest to bardzo enigmatyczny dział....tak, tak. Dopiero przy bliższym obejrzeniu zawartości okazuje się, że dział dotyczy systemów Microsoftu. Nie jest moim zamiarem robienie burzy z powodu nazwy, która dla mnie zupełnie nie brzmi i nie jest czytelna na pierwszy rzut oka i ucha, ale czy nie byłoby lepiej, zmienić tytuł działu na, np. Systemy operacyjne.

Odnośnik do komentarza
Jest taki dział na forum, pt. Platformy Klienckie Microsoftu.

Z samej tylko nazwy jest to bardzo enigmatyczny dział....tak, tak. Dopiero przy bliższym obejrzeniu zawartości okazuje się, że dział dotyczy systemów Microsoftu. Nie jest moim zamiarem robienie burzy z powodu nazwy, która dla mnie zupełnie nie brzmi i nie jest czytelna na pierwszy rzut oka i ucha, ale czy nie byłoby lepiej, zmienić tytuł działu na, np. Systemy operacyjne.

 

Ten tytuł definiuje tematykę. Bo nie ma tam ani drugiej części (platform serwerowych) ani alternatyw (Linuks) i szczerze powątpiewam czy kiedykolwiek się na to zdecyduję. Poza tym, hasło "Systemy operacyjne" lub "Windows" ma co drugie forum z krzyżującą się tematyką. To tylko kwestia tego kto posiada jaki słownik.

 

Moim zdaniem subfora, widoczne na widoku głównym forum, mówią same za siebie do czego służy ten dział.

 

 

.

Odnośnik do komentarza

Bardzo mi miło, że odpowiedziałaś.

 

Moim zdaniem subfora, widoczne na widoku głównym forum, mówią same za siebie do czego służy ten dział.

 

Oczywiście że tak, ponieważ Ty tworzyłaś forum. Uwierz mi Picasso, nie ma nic złego w tym, że nagłówki pt. Systemy operacyjne cz Windows pojawiają się na innych forach. FIX it That's it jest jedyne i niepowtarzalne. Dlaczego? Z prostej przyczyny: forum tworzą ludzie, oni nadają mu charakter, oni tworzą zasady i rozmawiają miedzy sobą. Zmiana tytułu działu w niczym nie umniejsza randze, kwalifikacjom i sposobowi w jaki rozwiązywane są tutaj problemy.

 

Bo nie ma tam ani drugiej części (platform serwerowych) ani alternatyw (Linuks) i szczerze powątpiewam czy kiedykolwiek się na to zdecyduję.

 

Bardzo dobrze. W życiu i w systemach trzeba wybierać. Nie sposób ogarnąć wszystkiego.

 

I na koniec małe wyjaśnienie: spojrzałem na nazwę działu oczami przeciętnego użytkownika.Dlatego w mojej chorej głowie zrodziła się ta uwaga. Oczywiście decyzja należy do Ciebie.

Kłaniam się nisko - Belfegor.

Odnośnik do komentarza

Witam

Na początek wypadałoby się przywitać ;-) Pod tym samym nickiem jestem na PCLabie, być może niektórzy mnie stamtąd kojarzą.

Jeśli to możliwe, prosiłbym o dodanie działu OC. Jest to jedno z moich głównych zainteresowań. Oczywiście w miarę możliwości postaram się być tam w miarę aktywny ;-)

O ile nazwa forum nie jest jednocześnie jedynym określeniem tematyki, przydałby się dział dotyczący telefonów. Zajmuję się naprawami i ulepszaniem SonyEricssonów, na razie głównie pod kątem oprogramowania (nie znam się na elektronice). Zbliżają się wakacje, więc mógłbym stworzyć kilkanaście profesjonalnych poradników modyfikacji krok po kroku.

Pozdrawiam

Maciek

Odnośnik do komentarza

maciek93

 

Jeśli to możliwe, prosiłbym o dodanie działu OC. Jest to jedno z moich głównych zainteresowań. Oczywiście w miarę możliwości postaram się być tam w miarę aktywny ;-)

O ile nazwa forum nie jest jednocześnie jedynym określeniem tematyki, przydałby się dział dotyczący telefonów. Zajmuję się naprawami i ulepszaniem SonyEricssonów, na razie głównie pod kątem oprogramowania (nie znam się na elektronice). Zbliżają się wakacje, więc mógłbym stworzyć kilkanaście profesjonalnych poradników modyfikacji krok po kroku.

 

Widzę, że pragniesz dodawać działy pod swoje gusta, to znaczy to na czym się znasz. Oznacza to chęć jednoosobową póki co.

- OC - Jest ogólny dział Hardware i na tym etapie nie ma sensu dzielić pustego na kolejne puste. Może kiedyś dział zostanie rozbudowany, jeśli zaistnieje rzeczywista potrzeba.

- GSM - Tego tu nie będzie. Napisałam wyraźnie, że forum ma określoną linię i smak. Nie będzie służyć do wszystkiego. Nie będę powtarzać działów znanych z innych forów, gdzie tradycyjny dodatek do działów pomocy z Windows i sprzętem to Telefony / Giełdy / Gry i nie wiadomo co jeszcze. Tytuł jasno określa linię rozwojową.

 

Zbliżają się wakacje, więc mógłbym stworzyć kilkanaście profesjonalnych poradników modyfikacji krok po kroku.

 

Do tego nie jest potrzebny nowy dział. Tu jest inna konstrukcja. Dział Tutoriale ma Strefę użytkowników, w której można pisać tutoriale własne, i nie muszą one korespondować do obecności innych działów na forum. Aczkolwiek tematyka musi się trzymać komputerów.

 

 

.

Odnośnik do komentarza

Dział Windows ma już ustalone ramy. Te ramy ulegną poszerzeniu tylko wtedy, gdy wystąpi tematyka umożliwiająca rozbudowę.

 

a dla swiętego spokoju można dorzucić Systemy starsze niż XP czyli 2k, Me, 9x

 

Od dawna na poprzednich śmieciach nie widziałam nic starszego w obiegu niż Windows XP (może ze dwa incydenty z Win2k). Oceniam po prezentowanych hurtowo logach do analiz i zawartości działów Windows. Jeśli wpadnie temat z archaicznym Windows, zawsze może zostać umieszczony jako sierota na widoku głównym "Platform ..", bo tam można postować. Ta sfera jest przeznaczona na tematy graniczne, które są w obszarze Windows, ale nie pasują do trzech ustalonych kategorii. Nie widzę sensu inwestować "widokowo" w lamusy.

 

Tak trochę abstachując od tematu, czy planujecie dodać Shoutboxa ? Ew. jakieś inne modyfikacje ?

 

Shoutbox = nie. Może będzie Chat. To komercyjny moduł i po aktualizacji IPB przemyślę czy warto to kupować. Również chcę zachować umiar w instalacji dodatkowych modułów, by zachować czystą formę softu głównego i uniknąć potencjalnych konfliktów, problemów niezgodności wersji etc.

 

 

.

Odnośnik do komentarza

Lamusy czy też nie wspomniałem, bo jak sama się pewnie dobrze orientujesz, ludzie często sobie wirtualizują systemy, a że do tego mamy darmowe, VirtualPC, czy Sun VirtualBox, to zrobienie działu w ten deseń nie jest głupim pomysłem, ja sam osobiście korzystam z takich udogodnień :) Co do działu GSM, gdyby taki kiedyś powstał to się piszę nań, a gdyby nie to w sumie, powtórzę się ale cóż, Windows Mobile to nie do końca takie GSM ;) PDA jak i sam system są popularne, sam osobiście posiadam telefon z tym systemem. Może dział programowanie lub coś w ten deseń ? Sporo ludzi się bawi w PHP/HTML/C++/Inne języki.

Odnośnik do komentarza

Wirtualizacja może spokojnie iść w dział Software.

 

Może dział programowanie lub coś w ten deseń ? Sporo ludzi się bawi w PHP/HTML/C++/Inne języki.

 

Pisałam o tym w temacie Powitanie. Nie przewiduję rzeczy, które mam przetrenowane jako upadkowe. Od takich zagadnień są już specjalizowane serwisy. Otóż to, ludzie się "bawią", a po pomoc na forum przychodzą z wykonaniem zadania za nich, sprowadząc merytorykę działu do poziomu, którego ja nie uznaję za chlubny. Specjalista nie będzie brudził rąk. Nie znam nikogo zdolnego prowadzić to zagadnienie tutaj na poziomie którego oczekuję (czyli nie odbębnianie zadań domowych tylko coś bardziej pro).

 

Wiem, że byście chcieli dużo, ale powtarzam: "fixitpc". Serwis pracuje publicznie dopiero trzeci dzień i należy włożyć dużo pracy w to co widać już aktualnie. Zachęcam Was do pisania tutoriali, to jest moja inwestycja tutaj.

 

 

 

.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chodzi Ci o rzeczy typowo Pro, to ja się pisze na dział Windows Mobile (dość długa praktyka w ogólnym GSM), to tak na przyszłość by było na uwadze, powiem Ci też byłem moderatorem, na forum wielotematycznym (w sumie otwarcie nazwijmy to warez), powiem Ci, że owszem nie które działy kulały, ale w sumie na próbę można wprowadzić, panel IPB nie jest jakiś mega trudny i zmiany wycofać można w kilka sekund ;)

Odnośnik do komentarza
panel IPB nie jest jakiś mega trudny i zmiany wycofać można w kilka sekund

 

Ale co to za argument. :P Siedzę w panelu IPB kilka lat. A banalność prowadzenia operacji zrobienia działu nie ma żadnego znaczenia dla podejmowania nieudolnych prób w kierunkach tematycznych, które na skutek 7-letnich obserwacji sklasyfikowałam w określony sposób.

Odnośnik do komentarza

Wiesz też byłem moderatorem dość długo, powiem Ci, lepiej żeby coś było, niż brakowało, a to nie są zmiany na poziomie być albo nie być forum, więc zawsze można je wycofać/transformować. Skoro tematyką jest komputer jako ogół to myślę, że można tutaj pokombinować, Popatrz np: na taki PCLab (mam tam akurat konto), czy Elektrodę ;) Ciekawi mnie skąd masz aż ponad 600 postów :D

Odnośnik do komentarza
Wiesz też byłem moderatorem dość długo, powiem Ci, lepiej żeby coś było, niż brakowało, a to nie są zmiany na poziomie być albo nie być forum, więc zawsze można je wycofać/transformować. Skoro tematyką jest komputer jako ogół to myślę, że można tutaj pokombinować, Popatrz np: na taki PCLab (mam tam akurat konto), czy Elektrodę

 

Tylko, że: nie wzoruję się na nikim i mam wyrobioną opinię własną.

 

Ciekawi mnie skąd masz aż ponad 600 postów

 

Kłania się czytanie posta w Powitaniu co tu jest ukryte. Policz też dokładnie ilość moich postów w tutorialach, które napisałam.

 

 

Na teraz uznaję temat za zakończony. Tematyka obszaru "Pozostałe zagadnienia" na razie pozostaje w takim składzie tematycznym jak widać. I jeszcze by nie było nieporozumień: nie ogłaszam naboru na moderatorów.

 

 

 

.

Odnośnik do komentarza
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...