Skocz do zawartości

Działy do dodania


Rekomendowane odpowiedzi

Panowie ...

jak dzieci, zaraz pójdą w ruch grabki i łopatki :P

Taki już mój wredny charakter, że muszę na początku lekko wybadać administrację. W sumie, potrzebne mi informacje już zebrałem, choć niestety i tak muszę parę rzeczy sprostować.

Ścisły podział forum na wiele kategorii ma swoje zalety, z tym ze ujawniają się one dopiero po przekroczeniu "masy krytycznej".

Czy nie tak było/jest na FA? (mój UID na FA 40486, jakby co)

No w sprzęcie to tam jest wieczny burdel i nie sądzę, by coś się w tej kwestii zmieniło (zresztą sam wiesz, jak to wygląda). W programach jest względny spokój, ale to i dlatego, że w tym dziale jednak jest mniejszy ruch, jeśliby ruch się nasilił, to mogłoby być dziwnie.

Na razie mówimy o małym (ale ze sporym potencjałem) forum, i NA RAZIE nie warto go za mocno dzielić. Najpierw trzeba ludzi, potem czasu, a na koniec "uporządkowania". Na razie nie wiemy czy skopiowanie podziału z innego forum (np. SE) mam sens, co prawda FixitPC nie stratuje od zera ale nie jest też dokładną kopią poprzedniego serwisu. Można dodać (na próbę?) dział poświęcony "systemom alternatywnym" (w "Pozostałe zagadnienia komputerowe"?), tyle że niewielki będzie w nim ruch.

I o to mi mniej więcej chodziło na początku. A później wyszło, jak wyszło, tzn. jak zawsze.

 

To są już Twoje, nietrafione interpretacje. Wchodzisz na forum o jawnej budowie Windows, widzisz jednostki działające tylko w tych kontekstach i to nie od dziś, twierdzisz że znasz poprzednie miejsce, w moim Powitaniu jest także deklaracja o określonym smaku forum, a Ty taką obierasz interpretację + chcesz argumentów? Bardzo mnie to dziwi.

Nazwa forum mówiłaby coś innego. W punkcie 2 powitania nie widzę nic, co by czyniło moje pytanie bezsensownym. Uznałem, że warto spytać, że zostało to odebrane na zamach, to już jest inna sprawa.

Załatwiam sprawy w inny sposób, nie przez gadanie zakresu teoretycznego. Najpierw wypada wiedzieć czy jest nadzieja na godny zespół i nie tylko nadzieja (ocenić rzeczywistą pracę dyktowaną wewnętrzną potrzebą a nie sztuczną podnietą i ciąganiem za uszy), a potem ewentualnie można się zastanawiać czy dział ma powstać i w jakiej formie. Nigdy na odwrót. Czyli: ktoś się napracuje, wykaże określoną aktywność, udowodni dyspozycyjność i pewne przymioty, a zrobi to w naturalny sposób (nie dam się nabrać na pewne gesty) = tak jest, o to chodzi i widzę podstawy do dyskusji.

Tylko, czy z kolei ja w którymkolwiek momencie napisałem, że należy to zrobić już? Zgadzam się, że bez sensownej ekipy i pewnego zaplecza to nie ma sensu, czasem jednak warto jest wiedzieć, czy warto coś układać pod jakiś określony porządek, czy po prostu pisać wszystko jakkolwiek, bo to i tak znajdzie się w jednym wielkim worze. Czy warto w ogóle myśleć nad tym, jak coś wprowadzić.

Skoro Ty, pytający o dział dla alternatywnych, mówisz takie rzeczy, to jest to samobójem. Skąd w ogóle ten pomysł, że to o takie rzeczy chodzi i kręcenie z recenzowaniem platformy na bazie stawiania kontrastu? Dlaczego akurat to Ci przyszło do głowy? To chyba jakieś skrzywienie, albo też brak zrozumienia o co chodzi w dziale Tutoriale | Artykuły. Ja tu się spodziewam modelu rodzaju: pro opisów instrukcji charakterystycznych dla Unix, operacje w określonych kontekstach mogących rozwiązać problem A problem B etc., zestaw starannie wybranych distro's z autorskim opisem i własnymi przemyśleniami, opis bootowania kerneli w różnych kombinacjach, jakieś fajne sztuczki w terminalu itepe itede. I wcale nie robione pod kontekst "przechodzenia z platformy na platformę" / "dla tych co migrują" / "na co się nadzieje user Windows". Kontekst może być także: dla zaawansowanych bez styczności z Windows. O ile oczywiście piszący sam wie na tyle, by być w stanie to tak zaprojektować.

Haczyk jest taki, że paradoksalnie GNU/Linux jest lepiej udokumentowany niż Windows. Również łatwiej jest znaleźć wartościowe opisy, czy porównania systemów. Po prostu nie za bardzo widzę sens pisania drugi raz czegoś, co już jest napisane i to w dodatku jest napisane dobrze. No i jednak Linux pozwala jednak na nieco więcej w kwestii dostosowania systemu do potrzeb niż Windows, co jest zarazem zaletą i wadą. Zalety są oczywiste, a podstawowa wada jest taka, że w wielu przypadkach nie da się napisać jednego uniwersalnego poradnika jak coś ustawić. Nie zmienia to faktu, że mam w planach napisanie poradnika do kilku programów specyficznych dla systemów Uniksowych, a które mogą się przydać również użytkownikom Windowsa. Choć pewnie to zrobię dopiero w lipcu, bo nie sądzę, bym wcześniej miał czas, by przy tym przysiąść.

A jeśli pierwsza myśl przy sugestii napisania czegoś o Linux to: niechęć do zestawień wyższości platformy + wątek poniżej cytowany = to nie widzę tu żadnego pomysłu na prowadzenie takiej linii na forum. Na forum na którym: jest silna inwestycja w Tutorial. Ja zaś widzę, że Ty patrzysz dokładnie na odwrót: inwestycja w pomoc niszowej tematyki, a nie jej "rozniszowanie" przez świetne teksty.

Tutoriale są fajne, ale mają też jeden zasadniczy minus - nie przewidują sytuacji mocno wyjątkowych. Owszem można napisać, jak coś zrobić, ale gorzej, gdy ktoś ma problem z jakimś szczegółem. To akurat dotyczy wszelkich poradników i wszystkich systemów. Zauważ, że np. nie da się napisać uniwersalnego poradnika jak usunąć malware, czy jak analizować logi z OTLa, czy GMERa, tu często jest potrzebne pewne doświadczenie.

2. To Ty wykorzystujesz to słowo. Firma odzyskiwania danych "nie olewa" tych co im się sfajczył tylko zasilacz. Oni się po prostu tym nie zajmują.

Trzy kropek w takim a nie innym miejscu wymusza pomyślenie nad tym co on może oznaczać. Dla mnie pierwsza myśl była taka i już taka pozostanie.

5. "Drobna" różnica = statystyki wyświetleń i ilość gości obecnych.

Jako argument była podana tylko liczba postów, więc postanowiłem odbić piłeczkę.

Nie wiem dlaczego zachodzi tu nieporozumienie: serwis ma specjalizację. Sprawa oczywista czego się nie robi w takiej sytuacji. Nie wykluczam pewnego minimalnego rozszerzenia tematyki (to się dopiero okaże JAKIEJ), ale to nastąpi tylko i wyłącznie przy zaistnieniu dostatecznie dużego zjawiska danej tematyki, ocenie że nie jest to sztuczny szum mający wyprowadzić serwis w pole / nie czyni to też dysproporcji względem innej tematyki, która ma być traktowana na równym poziomie, oraz kalkulacji że nie jest to sprawa jednostronna.

I tak trzeba było od początku.

Odnośnik do komentarza
Pomoc jest darmowa, ale proszę rozważ przekazanie dotacji na utrzymanie serwisu: klik.
Tylko czy na pewno tu jest "wpakowane wszystko"?

Moim zdaniem tak.

Zdecydowanie bardziej odpowiada mi budowa BC, czy TechSupport.

 

Jest jednak zasadnicza różnica...

 

Our members have made a total of 1,764,637 posts

We have 369,354 registered members

I właśnie dlatego jak na razie nie przeszkadza mi budowa, ale "Pozostałe zagadnienia komputerowe" się bardzo rozrastają. O ile Windowsy zostały pięknie podzielone, to oprogramowanie jest wg mnie potraktowane nieco gorzej. Teraz jest tego mało, ale wg mnie w przyszłości warto by było utworzyć z tego odrębną kategorię, albo chociaż wyciągnąć to na widok w FIX PC. Nie chcę, by tutaj nasuwały się skojarzenia z układem pewnego innego miejsca, jednak moim zdaniem taki porządek działów byłby bardziej przejrzysty.

 

Albo zrobić działy: software, hardware, sieci (w obecnej kategorii), a poddziały zrobić bardziej sprecyzowane (czyli np. w hardware: procesory, płyty główne i karty rozszerzeń, peryferia itd.).

Odnośnik do komentarza

Albo zrobić działy: software, hardware, sieci (w obecnej kategorii), a poddziały zrobić bardziej sprecyzowane (czyli np. w hardware: procesory, płyty główne i karty rozszerzeń, peryferia itd.).

Nie.

 

Widzę że na razie dział "Hardware" żyje własnym życiem. Ale jest wysoce prawdopodobne, że już niedługo będą do niego trafiać tematy w których pierwotnie było podejrzenie problemów z systemem, a przy okazji (lub "zamiast nich") wynikły jakieś komplikacje ze sprzętem. I w zasadzie takie powinno być jego (działu) przeznaczenie.

 

Dzielenie włosa - sprzętowego - na czworo (patrz: PurePC, PC-Lab itp) może jest "porządne" (choć i tu bym dyskutował), tylko nie bardzo pomaga początkującym użytkownikom. A właściwie szkodzi, bo dla tzw ZU (zwykły użyszkodnik) trudne jest samo określenie na czym polega jego problem ze sprzętem, a wybranie "właściwego" działu z długiej listy może być dla ZU niewykonalne (przeważnie jest).

Może inaczej: to tak jakbyś kazał ludziom w dziale "Diagnostyka malware " od razu wybierać czy mają problem z wirusem, czy z błędem systemu.

 

Są fora dla maniaków OC, i fora typu PC-Lab .... i jest FixitPC. I niech tak zostanie. Tu się pomaga, a nie dyskutuje "o wyższości" (chociaż i takie tematy mają swoje miejsce, w pewnym sensie "na marginesie").

Odnośnik do komentarza

Podobnie jak wyżej sądzę, że zbyt duże rozbicie działu Hardware jest złe (przeciętny użytkownik przeważnie nie wie co się zepsuło). Jeśli już to dzielić, to można co najwyżej wydzielić dział do ogólnych dyskusji/pytań o sprzęcie, do problemów sprzętowych i być może tematy zakupowe i tyle, drobniejszy podział nie ma sensu. Owszem w dziale będzie burdel, ale dzięki temu użytkownik mający problem nie będzie się pół dnia zastanawiał w którym dziale pisać, by w końcu i tak trafić do złego działu.

Odnośnik do komentarza

Dobra, widzę, że jestem w mniejszości. ;)

 

Jednak nie oberwie się userowi za to, że założył temat w złym dziale - po prostu się to przeniesie. Tu nie ma punktów, jak na elektrodzie. Z działem dotyczącym samych problemów technicznych się zgadzam, natomiast dyskusje nt. "lepsza nVidia czy ATI" mogą spokojnie iść do wydzielonej subsekcji.

 

Jeśli chodzi o soft, tutaj jeszcze bardziej jestem zwolennikiem podziału, chociażby wydzielenie aplikacji internetowych. Temu czemuś obiecuję zapewnić opiekę ;) Lecz jeśli ogół uzna, że to nie jest obecnie potrzebne - nie będę protestował :D

Odnośnik do komentarza

Na dobrą sprawę, to na początku można to zostawić jak jest, a potem, gdy będzie widać, że jakiś kolejny dział jest potrzebny, to się go utworzy. Sądzę, że jest to lepsze podejście, bo jednak puste działy działają trochę odstraszająco na nowych użytkowników. Ja bym z tym poczekał jakiś czas, ale to tylko moja opinia.

Z tym podziałem Hardware chodzi mi o to, że dla zwykłego użytkownika, który zajrzy na forum raz na jakiś czas łatwiej jest się połapać, gdy działów jest mało. Dla wyjadaczy i moderatorów z kolei lepszy jest szczegółowy podział, bo łatwiej jest zachować porządek. Niestety, ale żadne wyjście nie jest idealne.

Odnośnik do komentarza

Forum jest w pierwszej mierze dla użytkowników. O tym nie wolno zapomnieć, gdy się je buduje i tworzy.

 

Bierzmy pod uwagę jednak fakt, że to forum istnieje dopiero kilka dni. Wiadomo, że ma na chwilę obecną zapewnioną kadrę, która będzie je prowadzić i pomagać innym. Może w przyszłości będzie tych ludzi potrzeba więcej, oby ;) Na chwilę obecną myślę, że podział jest dobry. Z czasem, kiedy będzie wzrastało znaczenie tego forum i prowadzonej na nim pomocy, rozrośnie się ilość tematów i działów. Przecież picasso sama tego nie wyklucza.

 

DawidS28, jest dział software, gdzie także umieszcza się aplikacje internetowe. Myślę, że pola do popisu Ci nie braknie ;)

 

Podobnie myślę, że dzielenie włosa na czworo, czyli rozbijanie hardware na klawiatury, myszki i procesory mija się z celem. Można co najwyżej utworzyć osobny poddział np. na pytania o modernizację sprzętu, a osobny na problemy z nim. I to tyle, bo więcej naprawdę nie potrzeba.

Odnośnik do komentarza

Dobra, widzę, że jestem w mniejszości. ;)

Tak jakby ;)

 

Sevard i ja mamy doświadczenia z forum na którym dział "Hardware" jest "na przyczepkę" (poza główną tematyką forum). Działa to jakoś (powiedzmy że "dobrze"), nie ma idealnego porządku, ale większość problemów ze sprzętem rozwiązujemy.

Na pewno można ten system usprawnić, ale nie przez podział na kategorie.

Jeszcze 4-5 lat temu popierał bym Twoje stanowisko, tylko ze przez te pare lat:

- zmienił się (wyraźnie) sposób korzystania z pomocy na forach ("neokidy" itp plagi egipskie)

- sprawdziłem w praktyce niektóre swoje koncepcje (na dużych forach) i nie spodobało mi się ;)

 

Jednak nie oberwie się userowi za to, że założył temat w złym dziale - po prostu się to przeniesie. Tu nie ma punktów, jak na elektrodzie.

I bardzo dobrze! na dziś to jedno z najgorszych możliwych rozwiązań.

Pomagamy, nie straszymy. Straszenie nie działa.

Nie wiem jak inni, ale mnie strasznie wkurza przenoszenie tematów z rozwiązanymi problemami do śmietnika z powodu "zły tytuł" albo "zły dział" (dobreprogramy, Purepc, PCF -> lista jest długa). Nie tędy droga, nawet jeśli komuś wydaje się że tak jest "dobrze" albo "ma porządek na forum". Porządek może i ma, bo puste forum łatwiej czyścić.

 

Z działem dotyczącym samych problemów technicznych się zgadzam, natomiast dyskusje nt. "lepsza nVidia czy ATI" mogą spokojnie iść do wydzielonej subsekcji.

To, i tematy "zakupowe" będą potrzebowały osobnego działu/kategorii. Nie dziś, ale raczej prędzej niż później.

Odnośnik do komentarza

Sevard

 

I tak trzeba było od początku.

 

Tylko, że to jest mówione i oczywiste od początku, to Ty interpretujesz to na swoją modłę. Jak rozumiesz mój pierwszy post dla użytkowników oraz fakt, że jestem osobą specjalizowaną w Windows, zakładam własny projekt i nigdy nie wykazałam żadnego znaku, że robię w alternatywnych platformach. To tak jakbym weszła z Azorkiem na forum kotów i zaczęła mącić coś o sekcji dla psów udając, że nie widzę iż całe forum i cała obsługa robi tylko w kotach. :P

 

Haczyk jest taki, że paradoksalnie GNU/Linux jest lepiej udokumentowany niż Windows. Również łatwiej jest znaleźć wartościowe opisy, czy porównania systemów. Po prostu nie za bardzo widzę sens pisania drugi raz czegoś, co już jest napisane i to w dodatku jest napisane dobrze. No i jednak Linux pozwala jednak na nieco więcej w kwestii dostosowania systemu do potrzeb niż Windows, co jest zarazem zaletą i wadą. Zalety są oczywiste, a podstawowa wada jest taka, że w wielu przypadkach nie da się napisać jednego uniwersalnego poradnika jak coś ustawić. Nie zmienia to faktu, że mam w planach napisanie poradnika do kilku programów specyficznych dla systemów Uniksowych, a które mogą się przydać również użytkownikom Windowsa. Choć pewnie to zrobię dopiero w lipcu, bo nie sądzę, bym wcześniej miał czas, by przy tym przysiąść.

 

W ten sposób można wykluczyć przewodniki o Windows. Przecież wszystko jest napisane (i prawie każde forum / portal robi w tym), są dobre dokumentacje samego MS (wcale nie gorsze niż od alternatyw / a może nie widzieli?), jest Technet, jest rozbudowane KB, jest serwis Fix-It i masa innych ciekawych portali inżynieryjnych. Wystarczy tylko: Google. Podobnie mi mówiono, gdy zabierałam się za darmowy soft, że po co to robię skoro jest tysiące serwisów, masa prób i portali. A ja mówię: co mnie to obchodzi.

 

Nie podoba mi się taka postawa i był to jeden z powodów padu starego działu. Ten sam argument. Nikt nie widział sensu nic pisać, bo "wszystko jest udokumentowane", zresztą to samo było przy free sofcie, który jakoby jest już przeindeksowany i oczywiście "nie ma sensu". Gdy jeszcze pisano kilka lat temu tutki, całkiem inaczej to chodziło. Mnie nie chodzi tutaj o zżynanie dokumentacji, tylko pisanie rzeczy obserwacyjnych, selekcję. Tutorial nie musi być uniwersalny, skąd taka reguła. Wybieram sobie jeden soft i jadę z opisem. W ogóle nie widzę problemu. Gdzie widzę problem: z wyobraźnią, z wyzwoleniem się od jakiś przyzwyczajeń.

 

Złośliwie dodam, że w takiej sytuacji nie widzę w ogóle żadnego sensu robić forum. Po co, przecież wszystko jest, wszystko można znaleźć, działy pomocy zbędne, Google to potęga, a rozmiawiać to można na klientach Jabber/XMPP czy Skype i żadne forum nie jest do tego potrzebne.

 

 

DawidS28

 

O ile Windowsy zostały pięknie podzielone, to oprogramowanie jest wg mnie potraktowane nieco gorzej. Teraz jest tego mało, ale wg mnie w przyszłości warto by było utworzyć z tego odrębną kategorię, albo chociaż wyciągnąć to na widok w FIX PC. Nie chcę, by tutaj nasuwały się skojarzenia z układem pewnego innego miejsca, jednak moim zdaniem taki porządek działów byłby bardziej przejrzysty.

 

Oczywista konsekwencja tego, że jest to tematyka podrzędna, a serwis nie jest kierowany na ogólnotematyczny w zakresie "rozwiązywania wszystkich problemów jak leci" i "wszystko o sofcie". Nie planuję dzielić softu, nawet jeśli wzrośnie liczba tematów, moim zdaniem wystarczy tagowanie po nazwie w tytule i tyle. Tak naprawdę tutaj zostaje mało typów po wyrzuceniu tego co nie działało na SE. Wydzielenie Aplikacji internetowych uważam za nietrafione, ponieważ to zaczyna zwracać uwagę na ten soft = świat nie kręci się tylko przy tym, co z resztą, należy podzielić ..... Takie szczegółowe podziały to są dobre dla serwisów, które się specjalizują w sofcie. Na SE już dawno należało to wszystko scalić w jeden "moduł programowy", tym bardziej że userzy i tak rozumieli to potrójnie (zakładali temat w: Sieci, Aplikacje internetowe, Inne programy). Na dobrychprogramach mają jeden dział określony jako "Problemy z oprogramowaniem" i dobrze jest. Nie widzę w ogóle problemu z tym i mnie się to podoba, że mają to razem, tylko kiepsko mają tytuły tematów zrobione.

 

Sądzę, że tu działa siła przyzwyczajeń.

 

Temu czemuś obiecuję zapewnić opiekę

 

Poza faktem, że teraz dział tylko inaczej się nazywa i ma zawierać także dodatkowe aplikacje (w których się udzielałeś kocie :P), nie zmienia to nic. Nadal to prowadzisz, na rozszerzonych kompetencjach.

 

 

 

Widok, o czym już pisałam, nie zostanie wydłużony (niezależnie od przyrostu tematyki), co najwyżej w "Pozostałych..." kiedyś może się wyodrębić coś nowego, ale do tego długa droga. Kompaktowy widok punktuje budowę serwisu i czym nie jesteśmy. Wzorniki innych portali = do Kosza. Takie wydłużenie jest możliwe tylko w jednej sytuacji: przekwalifikowuję serwis.

 

 

 

 

.

Odnośnik do komentarza

W końcu by trzeba było odpisać.

Nie podoba mi się taka postawa i był to jeden z powodów padu starego działu. Ten sam argument. Nikt nie widział sensu nic pisać, bo "wszystko jest udokumentowane", zresztą to samo było przy free sofcie, który jakoby jest już przeindeksowany i oczywiście "nie ma sensu". Gdy jeszcze pisano kilka lat temu tutki, całkiem inaczej to chodziło. Mnie nie chodzi tutaj o zżynanie dokumentacji, tylko pisanie rzeczy obserwacyjnych, selekcję. Tutorial nie musi być uniwersalny, skąd taka reguła. Wybieram sobie jeden soft i jadę z opisem. W ogóle nie widzę problemu. Gdzie widzę problem: z wyobraźnią, z wyzwoleniem się od jakiś przyzwyczajeń.

 

Złośliwie dodam, że w takiej sytuacji nie widzę w ogóle żadnego sensu robić forum. Po co, przecież wszystko jest, wszystko można znaleźć, działy pomocy zbędne, Google to potęga, a rozmiawiać to można na klientach Jabber/XMPP czy Skype i żadne forum nie jest do tego potrzebne.

Inaczej, nie widzę sensu pisać drugi raz tego samego, co nie oznacza, że nie widzę powodów do pisania czegoś nowego, czy też pomagania komuś. Podejście użyj Google niekiedy jest dobre (np. gdy ktoś szuka jakiegoś programu, który znajduje się w pierwszych kilku wynikach z Google po wpisaniu nazwy), ale przeważnie jednak mnie to wkurza. Ja rozumiem, że używanie Google jest cennym skillem, ale odsyłanie kogoś na Google, bo na dwudziestej stronie jest wynik, to już jest ostre przegięcie. Jeśli ktoś potrzebuje pomocy, to o ile moje umiejętności na to pozwalają, to staram się mu pomóc. Jeśli w tym celu łatwiej jest wskazać mu tutorial, czy gotowe rozwiązanie, to daję tej osobie odpowiedni link. W razie wątpliwości staram się je rozwiać. Po prostu wolę odesłać kogoś do gotowego poradnika, niż napisać własny, gdy mam pewność, że nie jestem w stanie napisać nic lepszego, niż to co jest.

Pewnego typu poradniki powinny się oczywiście pojawić na każdym serwisie zajmującym się jakimś zagadnieniem, ale też nie widzę nic złego w odsyłaniu ludzi do źródeł zewnętrznych i nie chodzi mi tu o podejście "znajdź to sobie na Google", tylko o wskazanie konkretnego poradnika.

Odnośnik do komentarza

Tak, odesłać do poradnika. Tylko żeby odesłać to trzeba go stworzyć. Nie ma sensu powielać innych, ale można pisać nowe, po to żeby właśnie ktoś, kiedyś mógł odesłać. Na forach spora część tematów to kalki poprzednich. Po raz setny jest dyskusja nad dawno już rozwiązanym problemem.

 

Pomoc ma polegać na dawaniu wędki nie ryby. Czyli pokazaniu drogi rozwiązania problemu. Wyjątkiem są infekcje, tutaj bez dużej ciągle aktualizowanej wiedzy nie można pracować na schematach.

Odnośnik do komentarza

Na dobrychprogramach mają jeden dział określony jako "Problemy z oprogramowaniem" i dobrze jest. Nie widzę w ogóle problemu z tym i mnie się to podoba, że mają to razem, tylko kiepsko mają tytuły tematów zrobione.

Jedna z rzeczy, które spowodowały, że przyszedłem akurat do SE ;)

Oczywiście najważniejszy był dział wirusów i Windowsa z wiadomych względów :D

 

Poza faktem, że teraz dział tylko inaczej się nazywa i ma zawierać także dodatkowe aplikacje (w których się udzielałeś kocie :P), nie zmienia to nic. Nadal to prowadzisz, na rozszerzonych kompetencjach.

Mnie tam wolno tylko na posta odpisać ;)

 

Widok, o czym już pisałam, nie zostanie wydłużony (niezależnie od przyrostu tematyki), co najwyżej w "Pozostałych..." kiedyś może się wyodrębić coś nowego, ale do tego długa droga. Kompaktowy widok punktuje budowę serwisu i czym nie jesteśmy. Wzorniki innych portali = do Kosza. Takie wydłużenie jest możliwe tylko w jednej sytuacji: przekwalifikowuję serwis.

Rozumiem. Ja zostałem już przekonany ;)

Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...

Nie no nie róbcie mi tego. Idea FixItPc jest od samego początku jasno i wyraźnie określona.

 

Zwróćcie uwagę ile jest "ogólnych" forów na których możemy się dowiedzieć jak podkręcić podzespoły, jaki monitor wybrać, co obejrzeć w kinie, jaki ciuch kupić a przy okazji jaka jest najlepsza metoda na pryszcze na stopie. Nie róbmy z ch*** rakietnicy!

 

Fix It PC powstało jako jeden z niewielu for gdzie można dostac tak precyzyjną i profesjonalną pomoc. Gdzie okiem nie sięgnąć, znajdują się domorośli specjaliści zaczynajacy doradzanie od "zdefragmentuj, chkdsk /f , ComboFix a później najlepiej przeinstaluj system". Tutaj aż na odległość pachnie PRO :) Nie, nie mam w zamiarze podlizywanie się komukolwiek. To, co przyciąga i zachęca do korzystania z tego forum, to przede wszystkim wiedza autorów, rzetelność i nie [Filtr wulgaryzmów]e*** się z jakimiś głupotami.

Co ciekawe, nigdy nie spotkałem się z sytuacja, gdzie jeśli problem został rozwiązany to błyskawicznie zostaje zamknięty, w skrócie podsumowany i jeśli jest taka potrzeba- przeniesiony do innego działu.

 

Często gęsto wspominacie tutaj o serwisie PCLab. Jestem tam od samego początku. Różne sytuacje tam bywały. Jest mnóstwo działów, w których brakuje często solidności, systematyczności i profesjonalizmu. Zadajesz np pytanie o myszkę do grania w gry akcji, budżet 300zł i nie z Alledrogo. Po godzinie dostajesz odpowiedzi:

- do 300zł nic dobrego nie kupisz

- na allegro znajdziesz....

- a w jakie gry chcesz grać?

- moja ciotka ma taką myszkę, która ma 50 przycisków i pływającą rybkę, ale do grania się nie nadaje

i tak dalej...i tak dalej...

 

Nie ma potrzeby, ba nawet nie wskazane jest tworzeniu tutaj działów OC, gry, filmy, moto itd. Moim skromnym zdaniem taka struktura jak jest teraz w zupełności wystarcza. O filmach możemy sobie w Relaxation Room popisać...

Odnośnik do komentarza
  • 4 tygodnie później...

Witam

Szukałem na tym forum tematu który niegdyś pisała Picasso na SE:

"Plaga Ask Toolbar i innych - Śmieci w instalatorach"

niestety nie mogłem się doszukać a uważam , że temat ten byłby bardzo pożądany przez innych użytkowników.

Mam pytanie czy była by możliwość przeniesienia tych treści do któregoś z działów i ewentualnie rozszerzenie o listę niebezpiecznych programów takich jak komercyjny "HDD Regenerator" który zamiast naprawiać błędy na dysku potrafi pokasować dane na dysku lub wprowadzić chaos w MBR dysku uniemożliwiając rozruch.

Odnośnik do komentarza

Dział Free softu ma ukrytą zawartość, której odkrywanie idzie mi jak z kamienia, bo jest bardzo dużo innych rzeczy, którymi się teraz zajmuję, włączając w to nowy artykuł który przygotowywuję w Tutorialach.

Taki temat ma tam figurować obowiązkowo, bo jestem szczególnie uczulona na "darmowy" soft, który ma niespodzianki i tępię po prostu taką kategorię oprogramowania, które perfidnie śmieci system. Myślę, że sprowadzę temat do postaci prostej listy + zrzut ekranu przedstawiający niespodziankę.

Odnośnik do komentarza
Taki temat ma tam figurować obowiązkowo, bo jestem szczególnie uczulona na "darmowy" soft, który ma niespodzianki i tępię po prostu taką kategorię oprogramowania, które perfidnie śmieci system.

Nie ukrywam, że na taki temat szczegolnie czekam z jednego powodu: jestem bardzo ciekawy Twojej osobistej opinii nt. ostatnio dość popularnego i jednocześnie darmowego pakietu bezpieczeństwa firmy Comodo, biorąc pod uwagę jego przeszłość i terażniejszość. Parę razy już ten temat był poruszany na tym forum jednak bez Twojego udziału. Na "poprzednim forum", jak widzę, pakiet został "potraktowany negatywnie", ale od tamtej pory wiele się (ponoć) zmieniło.

Odnośnik do komentarza
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...