Skocz do zawartości

Pusty gadżet kalendarza


simson

Rekomendowane odpowiedzi

Pomoc jest darmowa, ale proszę rozważ przekazanie dotacji na utrzymanie serwisu: klik.

simson, sekcja Tutoriale nie służy do pomocy technicznej i zakładania tematów z pytaniami. To sfera stricte edukacyjna. Temat przeniosłam na oko do działu Vista, choć nie sprecyzowałeś o jakiej platformie mowa. Gadżet kalendarza jest też na Windows 7... Podaj platformę i ilu bitowa ona jest.

 

Pytanie - a co jeśli po zastosowaniu procedury C:\Windows\system32>regsvr32 vbscript.dll kalendarz po restarcie zachowuje się tak samo czyli dalej jest tylko pomarańczowe tło ?

 

Sprawa jest relatywna do maszyn skryptowych. Kolejna możliwość to interferencja innego programu, który modyfikuje domyślne zapisy w rejestrze wstawiając siebie zamiast plików MS.

 

 

1. Jakie oprogramowanie zabezpieczające jest lub było zainstalowane?

 

2. Start > w polu szukania wklep regedit > wejdź po kolei do tych zespołów kluczy:

 

HKEY_CLASSES_ROOT\CLSID\{B54F3741-5B07-11cf-A4B0-00AA004A55E8}\InprocServer32

HKEY_CLASSES_ROOT\CLSID\{B54F3742-5B07-11cf-A4B0-00AA004A55E8}\InprocServer32

HKEY_CLASSES_ROOT\CLSID\{B54F3743-5B07-11cf-A4B0-00AA004A55E8}\InprocServer32

 

W każdym z nich ma być wartość (Domyślna) równa C:\Windows\system32\vbscript.dll

 

HKEY_CLASSES_ROOT\CLSID\{cc5bbec3-db4a-4bed-828d-08d78ee3e1ed}\InprocServer32

HKEY_CLASSES_ROOT\CLSID\{f414c260-6ac0-11cf-b6d1-00aa00bbbb58}\InprocServer32

HKEY_CLASSES_ROOT\CLSID\{f414c261-6ac0-11cf-b6d1-00aa00bbbb58}\InprocServer32

HKEY_CLASSES_ROOT\CLSID\{f414c262-6ac0-11cf-b6d1-00aa00bbbb58}\InprocServer32

 

W każdym z nich ma być wartość (Domyślna) równa C:\Windows\system32\jscript.dll

 

HKEY_CLASSES_ROOT\CLSID\{989D1DC0-B162-11D1-B6EC-D27DDCF9A923}\InProcServer32

 

W tym zaś ma być wartość (Domyślna) równa %SystemRoot%\System32\msxml3.dll

 

 

Te wpisy wyglądają tak samo na Vista i Windows 7 32-bit. Na edycjach 64-bit jest dodatkowe powielenie całej struktury w kluczu HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Wow6432Node\Classes\CLSID\{numerki}\InProcServer32 punktujące w wartościach (Domyślnych) 32-bitowe odpowiedniki tych bibliotek z katalogu C:\Windows\SysWOW64.

 

 

Gdyby coś wymagało korekty, to tu daję na wszelki wypadek automatycznego fiksa dla systemu 32-bit (oraz 64-bit, jeśli gadżety są ładowane w wersjach 64-bit) na wszystkie wpisy hurtem:

 

 

 

Otwórz Notatnik i wklej w nim:

 

Windows Registry Editor Version 5.00
 
[HKEY_CLASSES_ROOT\CLSID\{B54F3741-5B07-11cf-A4B0-00AA004A55E8}\InprocServer32]
@="C:\\Windows\\system32\\vbscript.dll"
"ThreadingModel"="Both"
 
[HKEY_CLASSES_ROOT\CLSID\{B54F3742-5B07-11cf-A4B0-00AA004A55E8}\InprocServer32]
@="C:\\Windows\\system32\\vbscript.dll"
"ThreadingModel"="Both"
 
[HKEY_CLASSES_ROOT\CLSID\{B54F3743-5B07-11cf-A4B0-00AA004A55E8}\InprocServer32]
@="C:\\Windows\\system32\\vbscript.dll"
"ThreadingModel"="Both"
 
[HKEY_CLASSES_ROOT\CLSID\{cc5bbec3-db4a-4bed-828d-08d78ee3e1ed}\InprocServer32]
@="C:\\Windows\\system32\\jscript.dll"
"ThreadingModel"="Both"
 
[HKEY_CLASSES_ROOT\CLSID\{f414c260-6ac0-11cf-b6d1-00aa00bbbb58}\InprocServer32]
@="C:\\Windows\\system32\\jscript.dll"
"ThreadingModel"="Both"
 
[HKEY_CLASSES_ROOT\CLSID\{f414c261-6ac0-11cf-b6d1-00aa00bbbb58}\InprocServer32]
@="C:\\Windows\\system32\\jscript.dll"
"ThreadingModel"="Both"
 
[HKEY_CLASSES_ROOT\CLSID\{f414c262-6ac0-11cf-b6d1-00aa00bbbb58}\InprocServer32]
@="C:\\Windows\\system32\\jscript.dll"
"ThreadingModel"="Both"
 
[HKEY_CLASSES_ROOT\CLSID\{989D1DC0-B162-11D1-B6EC-D27DDCF9A923}\InProcServer32]
"ThreadingModel"="Both"
@=hex(2):25,00,53,00,79,00,73,00,74,00,65,00,6d,00,52,00,6f,00,6f,00,74,00,25,\
  00,5c,00,53,00,79,00,73,00,74,00,65,00,6d,00,33,00,32,00,5c,00,6d,00,73,00,\
  78,00,6d,00,6c,00,33,00,2e,00,64,00,6c,00,6c,00,00,00
 

 

(założeniem jest system zainstalowany na C:, w przeciwnym wypadku należy sobie poprawić literkę)

 

Z menu Notatnika > Plik > Zapisz jako > Ustaw rozszerzenie na Wszystkie pliki > Zapisz jako FIX.REG

 

W Start w polu szukania wklep regedit, z PPM Uruchom jako Administrator, a w otworzonym edytorze z menu Plik > Importuj > wskaż FIX.REG, zresetuj system.

 

 

 

 

Dołączam pokazowy obrazek jaką "krzywdę" robi przykładowy program zabezpieczający Kaspersky, który modyfikuje wartość (Domyślną) we wszystkich w/w kluczach, a wpis systemu przesuwa do drugiej wartości OriginalDll czyniąc ją nieaktywną:

 

gadgetscript.th.png

 

W podobny sposób postępują inne pakiety zabezpieczające, które dysponują systemem filtrowania skryptów. Po deinstalacji takiego oprogramowania, jeśli zostanie usunięty plik programu ale odwołujące się doń wpisy rejestru nie zostaną przywrócone do postaci domyślnej, są efekty jak z opisu.

 

 

.

Odnośnik do komentarza
z Kaspersky Anti-Virus

Ale do tej pory wszystko chodziło OK....

 

Było OK a nie jest = nie wiem co się stało, ale masz Kasperskiego (jaka to wersja? nie aktualizowałeś jego komponentów ostatnio?), który modyfikuje te ustawienia i stoi jako nadrzędny dla vbscript.dll i podobnych. Do sprawdzenia co się stanie jeśli:

 

1. W Kasperskym zostanie wyłączone filtrowanie skryptów + restart systemu. Ta operacja przywraca wszystkie domyślne ustawienia w opisywanych przeze mnie wyżej kluczach. Nie wiem jaką wersją dysponujesz, tu mam obrazek z KIS 2011, gdzie siedzi opcja (Settings > Web Anti-Virus > Settings > Block dangerous scripts in Microsoft Internet Explorer):

 

gadgetscript2.th.png

 

2. W Kasperskym zostanie całkowicie wyłączona osłona trybu rzeczywistego + restart systemu.

 

 

 

.

Odnośnik do komentarza
Mam kaspersky 2009 v. 8.0.0.506

 

Czy w Kasperskym wyszukałeś opcję dla wyłączania skryptów i zdjąłeś to + restart? Dla Kaspersky Antivirus 2009 opcja jest w nieco innym miejscu, Settings > Protection > Anti-Malware > Enable Web Traffic Protection > Settings > Block dangerous scripts in Microsoft Internet Explorer:

 

gadgetscript3.th.png

 

Jeśli to jednak wykonałeś i było przez chwilę OK, a znów nie jest, to sprawdź czy opcja się nie przestawiła, no i wyłączanie kompleksowe osłony Web. Poza tym, jeśli ten Kaspersky nie jest zdobyty legalną drogą, to całkowicie odinstaluj (pomoc: Kaspersky Removal Tool) i zamień nowszym / innym programem. To i tak Kaspersky datowany na dwa lata wstecz.

 

 

.

Odnośnik do komentarza
  • 4 tygodnie później...

Witam, cieszę się, że trafiłam na to forum i temat, który mnie bardzo zainteresował. Mój system to Vista Home Premium 32-bit lecz problem nie dotyczy pojedyńczego gadżetu ale całego paska sidebar, otóż kiedy załaduje się pulpit, ikony, cały pasek robi się czarny lecz wszystkie gadżety są widoczne, trwa to kilka sekund, jednak najbardziej uciążliwe jest to, że w środkowej części pulpitu jest niewidoczny i nieaktywny prostokąt (jego wymiary są dokładnie wielkości okna z gadżetami jakie się uruchamia po kliknięciu na + na pasku u góry). Dodam jeszcze, że również mam KIS 2011, sprawdziłam też wymienione klucze rejestru i we wszystkich na pozycji pierwszej "ulokował" się Kaspersky (jest dokładnie tak jak na obrazku). Jestem kompletnym laikiem a chciałabym spróbować zastosować podany fiks, mam odnośnie tego pytanie czy do notatnika wkleić łącznie z tym "Windows Registry Editor Version 5.00" czy tylko same klucze. Z tym problemem zmagam się już od długiego czasu, przywróciłam system do ustawień fabrycznych i po dwóch miesiącach ten sam problem znów się pojawił.

Odnośnik do komentarza

Na razie nie zamierzam zmieniać systemu ale spróbwać rozwiązać problem, gdyż prawdopodobnie nie tyle jest winny system co zbyt silna ingerencja KIS w rejestr (nawiasem mówiąc nie wiem dlaczego ustawienia w kluczach systemu dają się "zepchnąć" na pozycję drugą). No dobrze ale czy próbowałeś podmienić te klucze, jeśli tak to jakie tego były efekty?

Odnośnik do komentarza

Dzięki za odpowiedź, chociaż nie na taką liczyłam, pytałam

 

"czy próbowałeś podmienić te klucze, jeśli tak to jakie tego były efekty?"

ale skoro nie napisałeś domyślam się, że nie. Jeżeli czytałeś dokładnie posty picasso to nie tylko KIS dość mocno ingeruje w rejestr dlatego nie widzę sensu dzwonić do Kaspersky Lab bo raczej nic nie poradzą na to, że któraś aktualizacja baz danych spowodowała błąd.

Odnośnik do komentarza

Dzięki simson za odpowiedź. Może ktoś będzie tak miły i odpowie mi tylko na poniższe pytanie (nigdy tego nie robiłam a nie chciałabym jeszcze bardziej zepsuć).

Jestem kompletnym laikiem a chciałabym spróbować zastosować podany fiks, mam odnośnie tego pytanie czy do notatnika wkleić łącznie z tym "Windows Registry Editor Version 5.00" czy tylko same klucze?
Odnośnik do komentarza

Ewa37

 

Jestem kompletnym laikiem a chciałabym spróbować zastosować podany fiks, mam odnośnie tego pytanie czy do notatnika wkleić łącznie z tym "Windows Registry Editor Version 5.00" czy tylko same klucze?

 

Razem z nagłówkiem się wkleja, w przeciwnym wypadku plik nie zostanie zinterpretowany jako plik rejestru (błąd "nie jest binarnym..."). Ale ta operacja nie jest potrzebna, skoro masz program Kasperskiego zainstalowany = zamiast importować wpisy do rejestru, należy użyć opcję w samym Kasperskym, przypominam co należy odznaczyć:

 

KIS 2011, gdzie siedzi opcja (Settings > Web Anti-Virus > Settings > Block dangerous scripts in Microsoft Internet Explorer)

 

Przestawienie tej opcji samoczynnie przywraca klucze do wyglądu dmyślnego.

 

 

 

.

Odnośnik do komentarza

Picasso bardzo dziękuję za pomoc, oczywiście miałaś rację. Odznaczyłam w KIS tę opcję, restart i system uruchomił się prawidłowo, sprawdziłam też rejestr i nie było wpisów KIS. Trochę mnie jednak martwi, że odznaczając tę opcję na stałe pozbędę się jakiejś części ochrony. Właśnie z powodu problemu, o którym pisałam przywracałam system do ustawień fabrycznych, teraz spróbuję całkowicie odinstalować i ponownie zainstalować KIS, może przez jakiś czas wszystko będzie działało prawidłowo.

Ps. Picasso jesteś wspaniała i genialna. Jeszcze raz dziękuję.

Odnośnik do komentarza
  • 4 tygodnie później...

Witam, niestety nadal mam problem z prawidłowym uruchamianiem systemu i wygląda na to, że jednak nie jest temu winny KIS. Zastosowałam kolejno wszystkie porady i tak:

- odznaczyłm filtrowanie skryptów + restart,

- wyłączyłam całkwicie moduł ochrony www + restart,

- odinstalowałam całkowicie KIS programem KAVremover + restart

po każdej operacji system uruchamia się z nieaktywnym prostokątem na środku pulpitu. Nie dzieje się to za każdym razem ale na 10 uruchomień 8 jest z tym błędem. W poprzednim poście pisałam, że odznaczenie filtrowania skryptów pomogło ale widocznie to był przypadek, bo później już po każdym uruchomieniu występuje ten błąd. Gadżety na pasku sidebar też różnie się uruchamiają, nie raz jak już pisałam pojawia się na kilka sekund czarne tło na całym pasku, czasami czarne tło ma tylko zegar lub pokaz slajdów ale wszystkie są widoczne i działają. Byłam przekonana, że gadżety to powodują ale teraz już nie jestem tego pewna. Jako ciekawostkę chciałabym dodać, że problem ustępuje po zmianie kompozycji (mam ustawioną aero) na podstawową Vista (przy tym ustawieniu jest wszystko ok) i z powrotem zmieniam na Windows aero wówczas wszystko działa jak należy, nie ukrywam, że jest to dosyć uciążliwe. Czy jeszcze można coś zrobić oprócz przywrócenia do ustawień fabrycznych co jak się okazało wystarczyło na dwa miesiące.

Odnośnik do komentarza
po każdej operacji system uruchamia się z nieaktywnym prostokątem na środku pulpitu (...) Gadżety na pasku sidebar też różnie się uruchamiają, nie raz jak już pisałam pojawia się na kilka sekund czarne tło na całym pasku, czasami czarne tło ma tylko zegar lub pokaz slajdów ale wszystkie są widoczne i działają. Byłam przekonana, że gadżety to powodują ale teraz już nie jestem tego pewna.

 

1. Zacznijmy od początku, tzn. od raportu z wyglądu elementów startowych systemu. Proszę wygeneruj logi z OTL i tu wstaw jako Załączniki.

 

2. Czy zestaw gadżetów jest domyślny czy są może doinstalowane jakieś dodatkowe gadżety?

Odnośnik do komentarza

1. Logi w załączniku (zrobiły się dwa, więc na wszelki wypadek załączam obydwa).

2. Gadżety systemowe z wyjątkiem dwóch: gadżet Kaspersky w wersji 2011 zainstalował się wraz z programem (nie używam go) a drugi to gadżet pogodowy z galerii pobrany z tej strony

http://gallery.live.com/liveItemDetail.aspx?li=10588c0a-f64f-4842-94c2-0ba80eca42b2&bt=1&pl=1

Jeśli chodzi o ten gadżet mam go od samego początku czyli od ponad 3 lat, przez prawie 2,5 roku nie miałam żadnych problemów z laptopem więc myślę, że to nie on jest przyczyną moich kłopotów.

OTL.Txt

Extras.Txt

Odnośnik do komentarza

Podstawowa rzecz:

 

Windows Vista Home Premium Edition  (Version = 6.0.6000) - Type = NTWorkstation

Internet Explorer (Version = 7.0.6000.16386)

 

Nieaktualny system. Brak Service Packów, również Internet Explorer (baza dla działania Paska) nie jest nadpisany nowszym (a i widzę w Dzienniku zdarzeń liczne błędy właśnie Internet Explorer). Rozpocznij od aktualizacji systemu: instalacja po kolei Service Pack 1 + 2 (KB935791 = Metoda 3) + Internet Explorer 8 (nie instaluj IE9 beta, zbyt problematyczny).

 

Gadżety systemowe z wyjątkiem dwóch: gadżet Kaspersky w wersji 2011 zainstalował się wraz z programem (nie używam go) a drugi to gadżet pogodowy z galerii (...)

Jeśli chodzi o ten gadżet mam go od samego początku czyli od ponad 3 lat, przez prawie 2,5 roku nie miałam żadnych problemów z laptopem więc myślę, że to nie on jest przyczyną moich kłopotów.

 

To nie znaczy, że jest dożywotnia gwarancja bezproblemowej pracy. System jest poddawany zmianom / instalacjom i coś co wcześniej nie stanowiło problemu może go zacząć generować. Przy dochodzeniach z paskiem bocznym zawsze warto wykonać test na czystej postaci paska, tzn. bez wtórnie dodanych gadżetów.

 

 

 

.

Odnośnik do komentarza
  • 1 miesiąc temu...

HKEY_CLASSES_ROOT\CLSID\{B54F3741-5B07-11cf-A4B0-00AA004A55E8}\InprocServer32

HKEY_CLASSES_ROOT\CLSID\{B54F3742-5B07-11cf-A4B0-00AA004A55E8}\InprocServer32

HKEY_CLASSES_ROOT\CLSID\{B54F3743-5B07-11cf-A4B0-00AA004A55E8}\InprocServer32

Witam mam problem a mianowicie taki ze brakuje mi prawdopodobnie tych wpisow w rejestrze probowalem je wstawic ale mi nie przyjmuje jest komunikat ze to nie jest plik rejestru. Ostatniio odinstalowalem KIS2011 do najnowszej kompilacji i antywirus nieco storpedowal mi rejestr np nie wyswietlaly sie gadzety zegar byl czarny nie mozna bylo utworzyc e-mail w kliencie poczty windows live poczta.naprawilem pare rzeczy natomiast kalendarz jest caly pomaranczowy i przegladarka IE9 nie wyswietla strony startowej onetu w sposob naturalny. i nie ktore strony tez sa dziwnie wyswietlane np na operze rowniez.Jesli ktos wie jak to usprawnic prosze o pomoc.

Odnośnik do komentarza
Witam mam problem a mianowicie taki ze brakuje mi prawdopodobnie tych wpisow w rejestrze probowalem je wstawic ale mi nie przyjmuje jest komunikat ze to nie jest plik rejestru.

 

W takim razie nie wkleiłeś wszystkiego do Notatnika, czyli ominąłeś nagłówek Windows Registry Editor Version 5.00. Bez tego tekstu plik nie będzie rozpoznany jako plik rejestru. To jest całość do wklejenia:

 

Windows Registry Editor Version 5.00

 

[HKEY_CLASSES_ROOT\CLSID\{B54F3741-5B07-11cf-A4B0-00AA004A55E8}\InprocServer32]

@="C:\\Windows\\system32\\vbscript.dll"

"ThreadingModel"="Both"

 

[HKEY_CLASSES_ROOT\CLSID\{B54F3742-5B07-11cf-A4B0-00AA004A55E8}\InprocServer32]

@="C:\\Windows\\system32\\vbscript.dll"

"ThreadingModel"="Both"

 

[HKEY_CLASSES_ROOT\CLSID\{B54F3743-5B07-11cf-A4B0-00AA004A55E8}\InprocServer32]

@="C:\\Windows\\system32\\vbscript.dll"

"ThreadingModel"="Both"

 

[HKEY_CLASSES_ROOT\CLSID\{cc5bbec3-db4a-4bed-828d-08d78ee3e1ed}\InprocServer32]

@="C:\\Windows\\system32\\jscript.dll"

"ThreadingModel"="Both"

 

[HKEY_CLASSES_ROOT\CLSID\{f414c260-6ac0-11cf-b6d1-00aa00bbbb58}\InprocServer32]

@="C:\\Windows\\system32\\jscript.dll"

"ThreadingModel"="Both"

 

[HKEY_CLASSES_ROOT\CLSID\{f414c261-6ac0-11cf-b6d1-00aa00bbbb58}\InprocServer32]

@="C:\\Windows\\system32\\jscript.dll"

"ThreadingModel"="Both"

 

[HKEY_CLASSES_ROOT\CLSID\{f414c262-6ac0-11cf-b6d1-00aa00bbbb58}\InprocServer32]

@="C:\\Windows\\system32\\jscript.dll"

"ThreadingModel"="Both"

 

[HKEY_CLASSES_ROOT\CLSID\{989D1DC0-B162-11D1-B6EC-D27DDCF9A923}\InProcServer32]

"ThreadingModel"="Both"

@=hex(2):25,00,53,00,79,00,73,00,74,00,65,00,6d,00,52,00,6f,00,6f,00,74,00,25,\

00,5c,00,53,00,79,00,73,00,74,00,65,00,6d,00,33,00,32,00,5c,00,6d,00,73,00,\

78,00,6d,00,6c,00,33,00,2e,00,64,00,6c,00,6c,00,00,00

Odnośnik do komentarza

Proszę stosuj funkcję "Edytuj", nie twórz postów pod postami, gdy nikt jeszcze nie odpisał. Posty łączę.

 

Fakt nie wpisalem tego naglowka a czy musze to wszystko wstawic skoro tylko te 3 wpisy w rejestrze brakuje?

 

Ale czy reszta prawidłowa? Skoro był KIS, on modyfikuje wszystkie podane wyżej wpisy. Dla pewności zaimportuj wszystko (daję wpisy domyślne systemu). Po tym zresetuj system.

 

I posiadam system windows vista home basic 32 bit

 

Bez znaczenia dla kontekstu. Wpisy aplikują się dla tej edycji.

 

EDIT:

 

Nie o to mi chodziło z edycją postów.... Po wykonaniu zadania oczywiście mogłeś napisać pod moim postem nowy zawiadamiający o wynikach zaleceń. Na PW wysłałam instrukcje, byś dyskusję doprostował, to pogadamy dalej na temat kolejnych defektów.

 

 

.

Odnośnik do komentarza
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...