Skocz do zawartości

Optymalizacja dysku ssd


wertjacek

Rekomendowane odpowiedzi

Znalazlem takie coś

 

http://www.cdrinfo.p...ssd-12040135405

 

czy ktos może potwierdzić że to nie jakieś wynużenia domorosłego hackera,a krotkie i rzetelne info.Czy zna ktos mozliwości tego programu i zgadza sie z tym,że sam program jednym klikiem wyłaczy niepotrzebne funkcje?

 

I jeszcze jedno,tam na koncu jest krotka wzmianka o przerzuceniu temp do innej lokalizacji lub do RAM.Niby czaje z dyskiem HDD ale nie wiem kompletnie jak to sie ma do RAM,jaka tam powinna byc zmienna środowiskowa gdybym chcial przerzucic wsio do RAM,a tak chce zrobić,bede mial 16Gb wiec gra warta świeczki

 

Ps

 

jeszcze jedno,mam 2 systemy,na jednym robie totalny balagan,jakies gry w ktore nie gram itd...,a drugi dla jakichś konkretnych aplikacji i danych wykorzystywanych przez nie.Poprzez zmiany w rejestrze robie tak by 1-szy system nie widzial 2-go.Krotko mowiąc ukrywam literki dyskow.Sa one ofkors widoczne np. poprzez TotalCmd.ale tu mam pytanko,czy moge na ukrytej w taki sposób partycji zrobic te zmienną srodowiskową? opcja optymistyczna jest taka że stworzylbym katalog temp i tmp wspolny dla obu systemów co wprowadziłoby ład na kompie.Da się? jesli TotalCmd nie ma z tym problemow to na chlopski rozum system też powinien sobie poradzić tym bardziej ze bedzie mial jasno określoną ścieżkę.

Odnośnik do komentarza
Pomoc jest darmowa, ale proszę rozważ przekazanie dotacji na utrzymanie serwisu: klik.

Nie jestem w stanie powiedzieć jak te optymalizacje wpłyną na SDD ale w tym nie ma nic nadzwyczajnego co nie można zrobić na zwykłym HDD. Przecież takie akcje stosuje się do dysków Sata/ATA



    • wyłączyć indeksowanie plików
    • wyłączyć wstępne ładowanie do pamięci (SuperFetch-Prefetch)
    • wyłączyć funkcję timestamp
    • wyłączyć funkcję logowania wydarzeń systemowych
    • wyłączyć defragmentację (dysków SSD nie należy defragmentować - jest to bezcelowe)
    • wyłączyć funkcję Ready Boost (o ile z niej korzystamy)
    • wyłączyć tworzenie plików kompatybilnych z 16 bitowym DOSem (chodzi o pliki 8.3)
    • włączyć funkcję TRIM (tylko Windows 7)

Te akcje wymagają testu. Dla każdej konfiguracji bedzie inaczej. Jedne się sprawdzą, inne nie.

Odnośnik do komentarza

a znasz może jakies dobre w miare opracowanie na temat ramdisk?

czytam po google i ile wyników tyle opinii,jedni twierdzą że pakowanie w RAM jest OK,inni ze lepiej na HDD.

Patrze pod kontem obrobki 3D,z tego co czytam taki render może nieźle dać w kość takiemu dyskowi SSD,vczy to ma pokrycie w rzeczywistości? nie wiem,SSD na szerszą scalę to jeszcze nowośc,informacje na ten temat są lakoniczne,dość pobieżne,raczej to takie gdybanie.

Natomiast RAMdisk z tego co widze to dośc dobrze obryty temat tyle że opisany jako tako,a ze marny ze mnie hacker wolałbym takie myki zrobic i potestować opierajac sie na nieźle opisanym HOWTO

Odnośnik do komentarza

Poczytaj to http://www.purepc.pl/pamieci_masowe/poradnik_ssd?page=0,0

Osobiscie bawie sie Blenderem od jakiegos czasu i RAID0 z dwoch Samsungow HD502HJ calkowicie wystarcza.

Masz wybor http://www.nokaut.pl/dyski-twarde/seagate-constellation-es-2-2-tb-st32000645ss.html w te i tamta strone.

 

Przesadziles

SSD na szerszą scalę to jeszcze nowośc,informacje na ten temat są lakoniczne,dość pobieżne,raczej to takie gdybanie.

To juz dziala i ma sie dobrze, a ceny spadaja.

Odnośnik do komentarza

pewnie ze dyski SSD sa i mają sie dobrze ale za jakis czas dopiero dowiesz sie dlaczego dyski nie przeżyły tyle ile lat dawal gwarancji producent.

Odnosnie gdybania,znajomy gostek w luźnej rozmowie stwierdzil że jeden render da dyskowi w kość tak jakbym 5 razy go zapisywal po czym formatował.Tez go pytalem skąd to wie,a wie bo mu ktoś mówił a sie zna :P

Sprawdze to za kilka lat,jak dyski SSD bedą w takich cenach ze znajdzie sie kilku fanów i bedzie katowalo dyski po czym dadzą jakies podparte faktami informacje co szkodzi,co optymalizuje,czego nie powinno sie robic.Tak myslę i jak dla mnie warto drążyć temat.

 

Co do rozpiski,dzięki,ładniutko opisane i co najważniejsze jesli nie pomoże to napewno nie zaszkodzi.

 

EDIT

 

mam jeszcze jedno pytanie,w sumie zawarte w pierwszym

 

czy może ktoś potwierdzić że dysk ukryty poprzez edycje regedit (optymalizacja systemu,czyli tak naprawde ukrycie partycji po literce dysku) , może posluzyc jako miejsce na zmienną srodowiskową /tmp i /temp? czy niesie to za soba jakies problemy o ktorych ja zwykly smiertelnik nie wiem,czy to operacja z punktu widzenia systemów bezpieczna i spokojnie moge wdrożyc to w życie?

Wspomnę że mysle tu o myku na 2-ch systemach - win7 i xp 64bit.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...