Skocz do zawartości

Problem z rozszerzeniem sygnału sieci


Morys0856

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie,

 

Postanowiłem rozszerzyć sieć za pomocą TP-LINK TL-WA730RE, o takiego:

http://www.tp-link.com.pl/products/details/?model=TL-WA730RE#over

 

Próbowałem z niego najpierw zrobić AP, niestety nie mogłem się do urządzenia dostać. Domyślne ip urządzenia to 192.168.0.254. Po wpisaniu w przeglądarkę, ciągle wyskakuje błąd połączenia. Próbowałem przez różne przeglądarki, łącząc się po kablu i po wifi, ani razu się nie udało.

 

Potem spróbowałem poszerzenia zasięgu. Wszystko ładnie, pięknie urządzenia się widzą, zasięg na full, aż po paru minutach spada do jednej lub dwóch kresek. Po próbach rozłączenia i połączenia w końcu znów załapuje. Niestety nie na długo gdyż po chwili zasięg znów znika.

 

Nie wiem czy coś robię źle czy dostałem wadliwe urządzenie ale proszę o pomoc.

 

Podsyłam log. Niestety podczas jego tworzenia miałem dwie kreski (prawdopodobnie łapał główny router) i nie wiem czy będzie widać co jest nie tak z tym TP-Linkiem.

net-log.txt

Odnośnik do komentarza
Pomoc jest darmowa, ale proszę rozważ przekazanie dotacji na utrzymanie serwisu: klik.

Pozostań połączony kablem z AP jak pisał DawidS28. Wykonaj w konsoli polecenie ping 192.168.1.254 Jeśli się nie powiedzie to zmień swój IP na 192.168.0.1 reszta bez zmian i wykonaj ping 192.168.0.254 Pamiętaj, że jeśli chcesz połączyć się z AP musisz mieć adres w tej samej podsieci, czyli 192.168.0.1 => 192.168.0.254 lub 192.168.1.1 => 192.168.1.254

W ostateczności przywróć ustawienia fabryczne TP-Linka przyciskając przez 5 s przycisk reset z tyłu urządzenia i powyższa procedura od nowa.

Odnośnik do komentarza

Adres domyślny w instrukcji jest podany, dałem wyżej cytat z instrukcji, ale jest tam również coś na temat ręcznego

konfigurowania połączenia sieciowego, znaczy się wpisywania adresu IP i maski.

Configure the IP address manually.

1)Select Use the following IP address.

2)Enter 192.168.1.* (* is any integer between 1 to 253) into the IP addressfiled,

255.255.255.0 into the Subnet maskfiled.

Odnośnik do komentarza

Ok, czyli rozumiem, że można zamknąć temat jako rozwiązany, bo dostałeś się do konfiguracji AP i wszystko działa?

 

A, polecam podłączyć ten nowy AP do routera przy pomocy kabla. Jest zdecydowanie bardziej stabilnie i efektywnie, niż w trybie poszerzania zasięgu.

 

Potem spróbowałem poszerzenia zasięgu. Wszystko ładnie, pięknie urządzenia się widzą, zasięg na full, aż po paru minutach spada do jednej lub dwóch kresek. Po próbach rozłączenia i połączenia w końcu znów załapuje. Niestety nie na długo gdyż po chwili zasięg znów znika.

 

To może być związane z ustawieniami roamingu w konfiguracji karty sieciowej komputera. Są zazwyczaj dwie opcje: "optymalizuj względem siły sygnału" i "optymalizuj względem prędkości". Jeżeli, na przykład, router pracuje w trybie 802.11n, a AP w 802.11g, to przy tej drugiej opcji, będzie wybierany router, nawet jeśli sygnał z AP będzie mocniejszy.

Odnośnik do komentarza
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...