Skocz do zawartości

Sterownik ekranu amdkmdap przestał odpowiadać, ale odzyskał sprawność


Zoso

Rekomendowane odpowiedzi

Pomoc jest darmowa, ale proszę rozważ przekazanie dotacji na utrzymanie serwisu: klik.

"Nie mogę ustawić wysokiego odświeżania... "

 

I tego NIE uzyskasz dla tej rozdzielczości - pisałem o paśmie przenoszenia.

Usuń na chwilę ptaszka przy Usuń tryby, których ..... i wówczas zobaczysz inne tryby ale nie zalecam zmian bo możesz zobaczyć czarny ekran.

Problemem jest typ wejścia analogowego i jego ograniczenia.

 

"HKR,"MODES\1920,1080",Mode1,,"30-81,56-75,+,+""

 

Znaczy to tyle. że przy 1920 odchylanie poziome to 81 kHz i dopuszczalne pionowe przy tym ustawieniu 56 Hz. :P

 

Coś mi się pieprzy edytor. Usuwa cytaty.

Edytowane przez wieslaw531
Odnośnik do komentarza

Ja wrócę do postu #91:

 

Grałem teraz około 4 godz. i mnie ani razu nie wywaliło po tej instalacji czystych sterowników.

 

To było na systemowych sterownikach od MS. Mogą mieć trochę bardziej uniwersalne ustawienia.

Spróbuj w MU - Monitor - przywróć sterownik. Chodzi o to aby pojawił się stary od MS + Restart.

1600x1200 - domyślne ustawienia i testuj bo chyba to jest najlepsze rozwiązanie dla tego monitora.

 

I jeszcze jedno pytanie o kartę - czy działa na domyślnych ustawieniach?

Edytowane przez wieslaw531
Odnośnik do komentarza

Teraz mnie oświeciło, że Twoja matryca ma maksymalną rozdzielczość w pionie 1080 pikseli.

Ustawiając 1600x1200 przekraczasz nominalną wartość.

Na sterowniku MS masz 1600x1200 oraz 1600x900 i to ta druga wartość jest poprawna.

Możliwe, że na sterowniku Samsunga wystąpi typowa wartość dla Twojego formatu 16:9 - czyli 1680x1050 bo jest to zgodne ze standardem.

 

Musisz uzyskać taką rozdzielczość gdzie w oknie Monitor - Częstotliwość odświeżania nie będą występować pozycje typu 25 Hz z przeplotem.

Odświeżanie z przeplotem to odświeżanie ekranu co drugą linię poziomą w każdym półobrazie z przesunięciem o jedną linię - dawniej stosowane w TV.

Skutkuje to tym, że na ekranie masz efekt zbliżony do migotania ekranu.

Edytowane przez wieslaw531
Odnośnik do komentarza

Można z przeplotem bo wówczas jest 1600x600. A na pikselach dzieją się cuda - o czym zresztą autor chyba wcześniej pisał. :P

 

Cos mieszacie - 1680x1050 to jest 16:10 , a nie 16:9.

Marek to był skrót myślowy - zabrakło słowa matrycy.

Poprawne zdanie to:

 

Możliwe, że na sterowniku Samsunga wystąpi typowa wartość dla Twojego formatu matrycy 16:9 - czyli 1680x1050 bo jest to zgodne ze standardem.

I to nie jest ważne, że 1050. Ważne jest to, że nie przekracza 1080. Każda większa wartość skutkuje odświeżaniem z przeplotem.

Edytowane przez wieslaw531
Odnośnik do komentarza
Grałem teraz około 4 godz. i mnie ani razu nie wywaliło po tej instalacji czystych sterowników. Ale nie wiem jak ustawić tą rozdzielczość, abym mógł mieć 1920x1080.

 

Chyba już wiem czemu mnie wtedy nie wywaliło, ale dziwnie mało fps miałem... Bo jak przed reinstallem teraz żebym miał jednak to CCC to sprawdziłem sobie jeszcze MSI Afterburner'em czy mogę zmienić to napięcie (może)... Niestety się nie dało, ale jak zobaczyłem taktowania grafiki to się zaśmiałem... Zamiast 1000/1125 miałem 500/625.... Przy takiej konfiguracji taktowania mnie nie wywalało, ale miałem mało fps.

 

Teraz mam spowrotem CCC i ustawione w ustawieniach karty graficznej, że mogę mieć rozdzielczości do 1920x1080 i częstotliwość odświeżania od 60 do 85 sobie dałem (max jest tam 200).

Odnośnik do komentarza

Chyba już wiem czemu mnie wtedy nie wywaliło, ale dziwnie mało fps miałem... Bo jak przed reinstallem teraz żebym miał jednak to CCC to sprawdziłem sobie jeszcze MSI Afterburner'em czy mogę zmienić to napięcie (może)... Niestety się nie dało, ale jak zobaczyłem taktowania grafiki to się zaśmiałem... Zamiast 1000/1125 miałem 500/625.... Przy takiej konfiguracji taktowania mnie nie wywalało, ale miałem mało fps.

 

Teraz mam spowrotem CCC i ustawione w ustawieniach karty graficznej, że mogę mieć rozdzielczości do 1920x1080 i częstotliwość odświeżania od 60 do 85 sobie dałem (max jest tam 200).

 

 

Pamiętasz jak pisałem swoje 2 sposoby na naprawę tego błędu? Pierwszym byla ze zmiana taktowania a druga z zmiana napięcia.

Wiesz co, ja bym spróbował tak z głupka, co ci szkodzi, zajmie ci to pare minut a będziesz wiedzial

 

Zmniejsz Taktowanie na,

 

Core Clock: 975

Memory Clock: 1100

 

Testuj, jak będzie wszystko dobrze, nie będzie wywalało sterownika, to wina napięcia a że u ciebie sie nie da zwiększyć to masz w sumie 3 opcje według mnie.

1. Jak ci nie przeszkadza grać z taktami mniejszymi bez nieszczęsnego komunikatu ze spadkiem 2-3 fps w grach

2. Sprawdzić, może jest nowy BIOS do karty graficznej który akurat Ci pomoże

3. Jak masz jeszcze gwarancje to oddać ją w [Filtr wulgaryzmów]u, ale zgaduje że nie masz bo byś już dawno ją oddał, przynajmniej ja bym tak zrobił.

 

 

Jeśli natomiast chodzi o te rozdzielczości to ja bym się z tym nie pieprzył i usunął wszystko potem w trybie awaryjnym Driver Sweeperem usunął pozostałe dziadostwa

zainstalował najnowsze stery [AMD 12.11 BETA 11] z CCC i tam ustawił tą twoja rozdzielczosć 1920x1080 przy 60Hz

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...