Skocz do zawartości

Sterownik ekranu amdkmdap przestał odpowiadać, ale odzyskał sprawność


Zoso

Rekomendowane odpowiedzi

Driver Swepper oraz Driver Fusion nie wykryły nic związanego z Nvidia. Także chyba coś jednak zostało w tym rejestrze... Tak używałem CCleaner.

Powiedz jak pozbyć się tych wpisów w rejestrze (czy wystarczy wyszukać tego w regedit i usunąć wpisy) i jaką konfiguracje ustawić w OTL do skanowania.

 

Wykonałem skan tym OTL ale nie wiem czy chodzilo Ci o to: http://www.sendspace...1bf42f8350d1d86

Jeśli coś innego to pisz i robię nowy. ;)

 

W regedit jest coś takiego: http://i49.tinypic.com/3495cw2.png

Odnośnik do komentarza
Pomoc jest darmowa, ale proszę rozważ przekazanie dotacji na utrzymanie serwisu: klik.

Jestem teraz na innym systemie i nie mam możliwości pobierania obrazków (blokada firmowa).

W temacie autoruns odpal program i odptaszkuj ten żółty wpis oraz oba z Nvidia.

Ewentualnie podaj nazwy tych plików lub zlokalizuj te pliki wg ścieżki i PPM -> Właściwości -> Info o plikach..

Zamknij program + restart.

Sprawdzasz czy są problemy.

Jeżeli po pewnym czasie nie stwierdzisz, że jakiś soft wymaga tych wpisów to w autoruns możesz fizycznie usunąć je klawiszem Del.

Znikną również z rejestru.

Odnośnik do komentarza

Masz dużo błędów "Nie można uruchomić usługi AODDriver4.2.0 z powodu następującego błędu"

Start -> Uruchom -> Services.msc -> Enter -> AMD Fuel Service -> PPM -> Właściwości -> Typ uruchomienia -> Wyłączony.

Zastosuj + restart i próba.

 

EDYTA

 

A tego:

W regedit jest coś takiego: http://i49.tinypic.com/3495cw2.png

nie ruszaj.

Edytowane przez wieslaw531
Odnośnik do komentarza

Witam, miałem identyczny problem i się z nim uporałem. Na poczatek moja historia

Kupiłem nowy komputer w październiku tego roku z kartą GIGABYTE HD 7870 WF3 2GB na pokładzie i od samego poczatku był problem. Wywalało sterownik nie dało się nic zrobić, czytałem i czytałem aż znalazłem rozwiązanie:

Sposób: 1. W panelu Catalyst w zakładce Wydajność włączasz Overdrive i tutaj testujesz. Moja karta standardowo ma 1000 Mhz więc zmniejszyzyłem jej taktowanie na 965Mhz i zwiększyłem 20% zasilania. Problem zniknął zero problemów z sterownikiem.

Ale jestem człowiekiem takim, że strasznie mnie to denerwowało że kupiłem kartę z takimi parametrami i chcę żeby tak działało, a nie jakieś tam zmniejszanie mocy karty, więc próbowałem dalej aż do wczoraj. :)

 

Od wczoraj udalo mi sie naprawić problem z sterownikiem bez obniżania zegarów. Zrobiłem tak:

Sposób: 2. Pobrałem ze strony producenta program MSI Afterburner, zainstalowałem zrestartowalem kompa bo program tak chciał po czym go włączyłem.

W settings zaptaszkowałem odblokuj kontrole napięcia oraz monitor napiecia.

Restart kompa i potem jak uruchamiasz ten program to dajesz Apply overclocking after startup bo program musi dzialać by wszystko było OK.

Core Voltage w moim przypadku standardowo było 1.218V dałem 1.300V i Save profil 1

 

Gry które wcześniej wywalały sterownik teraz dzialają prawidłowo

Most Wanted 2012

Black Ops 2

Crysis 2

Hitman Absolution

 

Proszę o odpowiedź czy pomogłem, ponieważ kurcze naprawdę mi to pomogło a wiem ile ludzi ma z tym problemów i chciał bym oszczędzić im to.

 

Pozdrawiam

 

Aha, i wszystko to testowane na Windows 8 64Bit, sterowniki AMD 12.11 Beta 11

Odnośnik do komentarza

Ok już piszę ze swojego konta, Pani admin mi zaktywowała wreszcie konto (miałem problemy z mailem bo nie chciał dochodzić link aktywacyjny). :)

 

Masz dużo błędów "Nie można uruchomić usługi AODDriver4.2.0 z powodu następującego błędu"

Start -> Uruchom -> Services.msc -> Enter -> AMD Fuel Service -> PPM -> Właściwości -> Typ uruchomienia -> Wyłączony.

Zastosuj + restart i próba.

 

Zrobiłem tak jak Pan tu napisał i jest wszystko ok (a przynajmniej się tak na razie wydaje, grałem ponad 2 godz i mnie ani razu nie wywaliło czy zawiesiło gry). Dziękuje bardzo za pomoc. Temat wydaje się być rozwiązany. :)

Odnośnik do komentarza

Dodam tylko w celu eksperymentu.

 

Ten problem z AODDriver wynika prawdopodobnie z tego, że nie jest zainstalowany specjalny soft AMD OverDriver.

Jeżeli cała platforma (procek, chipset i grafika) pochodzi od AMD to warto pobrać i zainstalować ten soft ze strony AMD.

Soft umożliwia bezpieczny OC wszystkich podzespołów co myślę jest istotne dla graczy.

Odnośnik do komentarza
Rameczka z czerwonym X + ewentualnie Dołączona grafika. Tak jest od zawsze. Obrazki wstawiane na forum widzę.

 

A to jest sprawka McAfee. Kurcze było o tym tyle na forum. Przekierowanie bibliotek albo cuś podobnego. Poczekaj Wiesiu zaraz poszukam bo to nie do pomyślenia jest. Podejrzewam że wywalić tego genialnego antywirusa jako że służbowy niestety nie możesz?

 

Sprawdź na szybko te pomysły. Nie ważne czy są od Google Chrome czy od innych przeglądarek, powinieneś mieć to samo

https://community.mcafee.com/thread/47176

 

https://community.mcafee.com/message/151689

 

teraz sobie przypominam że pomogłem jakies babeczce bo zablokowała jej się systemowa wyszukiwarka plików jpg itd. Winny był za to McAfee. Muszę tego tematu poszukać bo tam była piękna solucja na ten przypadek.

Odnośnik do komentarza

Posłuchaj nie męcz się. Ja nie mam żadnego dostępu do jakichkolwiek ustawień. Jest tylko skonfigurowany rezydent.

Mogę jedynie (teoretycznie) wywołać skanowanie na żądanie.

Teoretycznie bo MCAffe nie chce działać z Windows Installer v. 4.5 a taki mam bo muszę. Wywala błąd niezgodności msi.dll.

 

A na tym zestawie straciłem cnotę infekcyjną. :P

 

EDYTA do postu #61.

 

AOD zawsze to wyświetla i to nie jest błąd tylko ostrzeżenie związane z OC.

Aby uruchomić soft klikasz OK czym wyrażasz (ogólnie) zgodę na warunki producenta softu.

 

A co do tego AOD to w tym services.mcs jest AODService... Może w nim też ustawić na Wyłączone, bo na razie jest na Automatyczne uruchamianie?

To usługa instalowana przez AOD - tak myślę. Na razie nic nie zmieniaj bo soft się pewnie wykrzaczy.

Możliwe, że aby soft działał poprawnie należy ponownie włączyć FUEL.

Jeżeli stwierdzisz, że ten soft jest Ci zbędny lub nie wnosi niczego pozytywnego to go odinstaluj.

Następnie ewentualnie wyłączasz FUEL.

Edytowane przez wieslaw531
Odnośnik do komentarza

Niestety, jednak to wyłączenie AMD Fuel nie pomogło do końca... Raz działa, raz nie...

Dlatego chce wykonać sposób od freeman94. Niestety mam zablokowany dostęp do Core Voltage, no chyba, że można to ustawić w Biosie? Ale tam mam wszystkie Voltage na Auto, jedynie od DRAM mam na 1.5V tak jak radził Marek.

 

Witam, miałem identyczny problem i się z nim uporałem.

 

Od wczoraj udalo mi sie naprawić problem z sterownikiem bez obniżania zegarów. Zrobiłem tak:

Sposób: 2. Pobrałem ze strony producenta program MSI Afterburner, zainstalowałem zrestartowalem kompa bo program tak chciał po czym go włączyłem.

W settings zaptaszkowałem odblokuj kontrole napięcia oraz monitor napiecia.

Restart kompa i potem jak uruchamiasz ten program to dajesz Apply overclocking after startup bo program musi dzialać by wszystko było OK.

Core Voltage w moim przypadku standardowo było 1.218V dałem 1.300V i Save profil 1

 

Gry które wcześniej wywalały sterownik teraz dzialają prawidłowo

Most Wanted 2012

Black Ops 2

Crysis 2

Hitman Absolution

 

Proszę o odpowiedź czy pomogłem, ponieważ kurcze naprawdę mi to pomogło a wiem ile ludzi ma z tym problemów i chciał bym oszczędzić im to.

 

Pozdrawiam

 

Aha, i wszystko to testowane na Windows 8 64Bit, sterowniki AMD 12.11 Beta 11

 

20syczl.png

 

Jeżeli ktoś wie jak to odblokować proszę o odpowiedź, będę bardzo wdzięczny. Muszę sobie z tym problemem poradzić...

Odnośnik do komentarza

post 61 - nie wydaje mi sie, ze to blad. To ostrzezenie tylko, ze dzialasz na wlasne ryzyko.

Czyli lepiej zainstalować ten program jeszcze? Dla bezpieczeństwa?
program do OC nie jest zwiazany z bezpieczenstwem.

Chcesz podkrecic grafike?

 

Powiedz co teraz chcesz uzyskac.

 

Wieslaw dobrze radzi. Odinstaluj WSZYSTKO od grafiki. Zainstaluj tylko czyste stery i wtedy baw sie afterburner.

 

Core Voltage

W Biosie nie ma takiej mozliwosci.

 

Moze powinienes zaznaczyc dodatkowo

post-2293-0-26526200-1356271790_thumb.png

 

Widze chyba, ze wymuszanie przy starcie systemu jednak jest wlaczone, ale sie upewnij.

 

@edit

 

Nie wiem naprawde gdzie jest problem. Pobralem aplikacje >nr1, zainstalowalem, ustawilem wymuszone napiecie > nr2 ; program po restarcie ustawil poprawke na 1.025 z 1.021. Taka jego uroda. Po restarcie systemu mam dalej wymuszone 1.025 >nr3.

 

Nie radze suwac napieciami bez rozsadku. Musisz miec swiadomosc do ilu to ustawic. Sa tylko minimalne granice. Przekroczenie ich uszkodzi GPU.

Odnośnik do komentarza

Jest kilka rzeczy.

Możliwe, że Twoja karta nie ma możliwości OC w temacie zmian napięcia.

To potwierdza m.in. soft https://www.sapphireselectclub.com/ssc/TriXX/TriXX.aspx . Zobacz kompatybilne procesory graficzne.

AOD jeżeli masz zainstalowany - też zobacz kompatybilne Chipsety (Wymagania systemowe).

Jeżeli AOD nie wyświetla takich możliwości to procesor i konstrukcja karty niestety ma ograniczenia.

 

Nie mam zainstalowanych tych softów bo nie mam takiej potrzeby. Mój zestaw spełnia wymagania dla moich softów, które wykorzystuję. I to nie są gry.

Mam inny zestaw i próbna prezentacja obrazków nie ma sensu.

Odnośnik do komentarza

Wieslaw dobrze radzi. Odinstaluj WSZYSTKO od grafiki. Zainstaluj tylko czyste stery i wtedy baw sie afterburner.

 

A jak zainstalować czyste stery bez CCC (jeśli dobrze rozumiem)?

 

 

Jest kilka rzeczy.

Możliwe, że Twoja karta nie ma możliwości OC w temacie zmian napięcia.

 

Chyba masz racje... Po zainstalowaniu programu, który polecił Marek, nadal nie można zmienić napięcia. No trudno... Ale i tak nie wiem co dalej zrobić z tym "fantem", aby wszystko było w porządku i, żeby ten "Sterwonik ekranu (...)" dał mi spokój.

Odnośnik do komentarza

A jak zainstalować czyste stery bez CCC (jeśli dobrze rozumiem)?

 

 

 

 

Chyba masz racje... Po zainstalowaniu programu, który polecił Marek, nadal nie można zmienić napięcia. No trudno... Ale i tak nie wiem co dalej zrobić z tym "fantem", aby wszystko było w porządku i, żeby ten "Sterwonik ekranu (...)" dał mi spokój.

 

 

Cześć, jak nie możesz ustawiać napięć w programie MSI Afterburner standardowo, to wymuś mu możliwość zmiany napiecia poprzez modyfikowanie pliku konfiguracyjnego, na tej stronie masz wszystko napisane:

 

http://forums.guru3d.com/showthread.php?t=327291

 

Napisz czy działa, ja osobiście nie próbowałem bo takiej potrzeby nie miałem. U mnie możliwość zmiany napiecia było możliwe.

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...