Skocz do zawartości

Sterownik ekranu amdkmdap przestał odpowiadać, ale odzyskał sprawność


Zoso

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Gdy gram np w Battlefield 3 po paru minutach wywala mnie do pulpitu z błędem "Sterownik ekranu amdkmdap przestał odpowiadać, ale odzyskał sprawność" (Identyfikator zdarzenia: 4101).

Karta była w serwisie, gdzie stwierdzili, że jest wszystko z nią ok.

Próbowałem już wyłączać PowerPlay, zmniejszać/zwiększać taktowania w panelu CCC, wyłączyć AERO oraz naprawiać błędy programem FIX IT od Microsoftu, wyłączałem przyspieszenie sprzętowe z FlashPlayer.

Posiadam Windows 7 Professional 64 (jest on oryginalny i mam pobierane na bieżąco update).

 

Specyfikacja komputera:

Płyta główna: MSI 770 C-45

Procesor: AMD Athlon II X2 250 3.0 GHz

Karta graficzna: MSI Radeon HD 7770 1GB DDR5

Zasilacz: OCZ 600W

RAM: Goodram 8GB 1333 Mhz (w dwóch kościach, próbowałem także je zamienić slotami, ale to nic nie dało)

 

Przed zmianą karty graficznej miałem GF 240GT, na niej wszystko chodziło bez problemu - w sensie, nie miałem tego typu problemów.

 

Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Pomoc jest darmowa, ale proszę rozważ przekazanie dotacji na utrzymanie serwisu: klik.

Procesor chodzi na 220 MHz , a co za tym idzie ram jest w caly swiat. Zrob reset BIOS-u i ustaw szyny recznie. Single moze wynikac ze zle zapakowanych kostek w sloty. Poczytaj instrukcje plyty - tam masz wszystko podane. Troche uwagi i czasu na to poswiec.

 

Zmieniłem to ręcznie na 200 MHz... Zaraz idę sprawdzić czy błąd dalej występuje.

 

EDIT: Problem nadal występuje.

 

A czy przyczyną może być np podłączenie monitora do karty? Monitor mam pod D-Sub (nie mam wejścia HDMI ani DVI), a do karty dostałem w zestawie Adapter DVI/D-Sub i przez to mam podłączone. Chociaż wydaje mi się, że to nie ma z tym związku.

Odnośnik do komentarza

Jesli

Przed zmianą karty graficznej miałem GF 240GT, na niej wszystko chodziło bez problemu - w sensie, nie miałem tego typu problemów.

chodzilo poprawnie to przyczyna moze byc nowa karta lub jej sterowniki. Zabawa polega na podmianie sterow i ich konfiguracji. To jest mozolna i czasochlonna zabawa. Pomoc z naszej strony jest watpliwa. Moze na stronie gry znajdziesz podobne zdarzenia. Poszukaj rowniez tam. Monitor - malo prawdopodobne. Zamien wejscie w GPU na drugie, nie sadze, ze to pomoze.

Odnośnik do komentarza

Wczoraj instalowałem sterowniki z płytki którą dostalem do karty są tam 12.3, ale było to samo. Także zaktualizowałem je spowrotem do 12.10.

 

Jak zamienić wejście GPU (nie rozumiem tego)?

 

A co do tego błędu - miało go pare osób w tej grze, ale oni mieli systemy 32 bit i wpisywali jakąś tam komende w cmd i podobno pomagało - a na 64 bitowym Windowsie to nie działa...

Odnośnik do komentarza

Wycinek z Biosu, gdzie jest do ustawienia pamięć (te pogrubione i podkreślone to są te opcje, które są ustawione defaultowo).

DRAM Timing Mode [Auto/DCT0/DCT1/BOTH]

1T/2T Memory Timing [1T/2T/Auto]

DCT Unganded Mode [Disabled/Enabled]

Bank Interleaving [Disabled/Auto]

Power Down Enable [Disabled/Enabled]

MemCLK Tristate C3/ATLVID [Disabled/Enabled]

 

Jak byś mógł pomóc jak z tego zrobić Dual Channel byłbym bardzo wdzięczny.

Odnośnik do komentarza

1. To, że masz dwie kostki wcale nie znaczy iż będą razem gadać.

2. Czy kupowałeś "parę" czy pojedyńczo? Może się okazać, że trzeba im sztucznie obniżyć częstotliwość.

3. MarekB w poście #20 pisał abyś je zamontował w slotach czarnych. Gdzie siedzą.

4. Mają być w slotach DIMM1 i DIMM2.

5. W Bios -> Cell Menu -> MemoryZ i widzsz co Bios widzi.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...