Skocz do zawartości

Bluescreen (atikmpag.sys) i mała wydajność


Mienco

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

Ostatnio spaliła mi się karta graficzna w komputerze (stacjonarnym) firmy GeForce. Kupiłem nową ATI Radeon 6770 HD firmy HIS (1GB). Ta karta ma 2 wejścia na 1x4 PIN, a że od mojego zasilacza miałem tylko jeden wolny, to podłączyłem tam rozdzielnik, dzięki czemu mogłem podłączyć 2 wejścia przy karcie. Zainstalowałem sterowniki ATI i od tego czasu przy włączaniu komputera pojawia mi się BSOD z komunikatem o błędzie sterownika atikmpag.sys. Komputer uruchamia się wtedy ponownie i działa już pozornie poprawnie. Próbowałem instalować starsze wersje sterownika, ale nic to nie pomagało. Jednak od czasu zmiany karty zauważyłem spadki w wydajności komputera. Najbardziej widoczne oczywiście przy grach, jednak nie mówię tu o takich z dużymi wymaganiami typu BF3 itp.. Mam na myśli na przykład Need For Speed World, który bez problemu chodził na maksymalnych wymaganiach na laptopie, który jest słabszy od mojego komputera. Rozwiązania szukałem na różnych stronach, jednak po kilku miesiącach postanowiłem tu napisać. Proszę o pomoc! :)

 

Mój sprzęt:

Intel Core Quad Q9450 @ 2.66GHz

ATI Radeon 6770 HD - 1GB

pamięć - 2x1GB DDR2 + 1x2GB DDR2

Windows 7 Professional 64bit

Odnośnik do komentarza
Pomoc jest darmowa, ale proszę rozważ przekazanie dotacji na utrzymanie serwisu: klik.
Ostatnio spaliła mi się karta graficzna w komputerze (stacjonarnym) firmy GeForce.

Pokaż obrazek z Menadżera urządzeń - Start - uruchom - Devmgmt.msc - Enter.

 

Czy odinstalowałeś sterowniki nvidia zgodnie ze sztuką?

- przez panel sterowania - odinstaluj nvidia drivers, PhysX.

- w trybie awaryjnym poprawiasz deinstalację przez Driver Sweeper v 3.2.0 (poszukaj w necie bo na stronie producenta już jest tylko wersja komercyjna).

 

Może się okazać konieczna deinstalacja sterowników AMD w podobny sposób ale wcześniej konieczne jest poprawne podłączenie zasilania.

Ta karta ma 2 wejścia na 1x4 PIN, a że od mojego zasilacza miałem tylko jeden wolny, to podłączyłem tam rozdzielnik, dzięki czemu mogłem podłączyć 2 wejścia przy karcie.

Każde wejście powinno być podłączone z oddzielnej linii + 12 V. Ten rozdzielnik podłącz pod inne gniazdo Molex.

Odnośnik do komentarza

http://imageshack.us...5/managerh.png/

O to chodziło?

 

Sterownik był, już wcześniej odinstalowany, jednak użyłem teraz Drive Sweepera. Później przełączyłem rozdzielnik i jak na razie chodzi dobrze. Napiszę jeszcze za tydzień, bo już raz miałem taką chwilową poprawę (nie wiem skąd).

Ale wielkie dzięki, mam nadzieję, że to pomogło na stałe! :)

 

 

 

Wszystko działa jak powinno! Temat uważam za zamknięty :)

Edytowane przez Mienco
Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...