Skocz do zawartości

Dziwne BlueScreeny oraz problemy z pracą komputera


dudocriz

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, na wstępie pragnę dodać, że jeśli założyłem temat w złej kategori proszę Szanowną Administrację o przeniesienie.

 

Zacznę od początku:

Od jakiegoś czasu mam problem z komputerem,mianowicie komputer uruchamia się tak żeby nie skłamać 30,40minut, kiedy chce włączyć np start,internet,jakąś grę czy nawet kliknąć PPM na pulpicie zajmuje to strasznie dużo czasu.Jeżeli uda mi się jakimś cudem po wielu minutach włączyć internet strony sie wczytują normalnie lecz gdy juz cos wymaga większej pracy takiej jak skopiowanie linku bądź odtworzenie filmiku na YT wszystko się ścina i następują rózne blue screeny.Nie mogę zlokalizować folderu minidump ale mam zdjecia na telefonie paru bluescreeonow,lecz nie moge podpiac telefonu bo #1 zajmie to wieki a 2# bedzie bluescreen.Wracając do mojego wątku wymieniałem zasilacz w komputerze wczoraj (myślałem , że to jego wina z 500W na 600W zmienilem-bez efektu),próbowałem też bawić się z RAM przekładałem kości na wszystkie możliwe sposoby-bez efektu,sprawdzałem również temperaturę,napięcie CPU,GPU wszystko w normie,kondensatorki na płycie wszystkie sprawne.Bardzo proszę o jakąś pomoc,bądz postawienie jakiejś diagnozy,ponieważ jak wszyscy wiemy zbliżają się swięta i zależy mi na tym aby pozbyć się tego problemu jak najszybciej.

Dodam, że jeżeli komputer jest wyłączony całkowicie przez ok 2h po uruchomieniu wszystko działa "na galowo" ale tylko przez 10,15minut po tym czasie dalej zawiasy,crashe.

#####DANE PC#####

 

Zasilacz 600W 230V 6A 50Hz
Komputer:
  System operacyjny								 Windows 7 Enterprise Media Center Edition
  Dodatek service pack systemu operacyjnego		 -
  DirectX										   4.09.00.0904 (DirectX 9.0c)
  Nazwa komputera								   DUDO-KOMPUTER
  Nazwa użytkownika								 Dudo
Płyta główna:
  Typ procesora									 Intel Pentium III Xeon, 2800 MHz 6300
  Nazwa płyty głównej							   Nieznane
  Mikroukład płyty głównej						  Nieznane
  Pamięć fizyczna								   4096 MB
  Typ BIOS'u										Nieznane
  Port komunikacyjny								Port komunikacyjny (COM1)
  Port komunikacyjny								Port drukarki ECP (LPT1)
Ekran:
  Karta wideo									   NVIDIA GeForce 9600 GT
  Karta wideo									   NVIDIA GeForce 9600 GT
  Monitor										   Rodzajowy monitor PnP [NoDB]  (ABLMTF089908)
Multimedia:
  Karta dźwiękowa								   Cyfrowe urządzenie audio (S/PDI
  Karta dźwiękowa								   Głośniki (Urządzenie zgodne ze
Magazyn:
  Kontroler IDE									 Intel(R) ICH7 Family Ultra ATA Storage Controllers - 27DF
  Kontroler IDE									 Intel(R) N10/ICH7 Family Serial ATA Storage Controller - 27C0
  Napęd dyskietek								   Stacja dyskietek
  Dysk fizyczny									 WDC WD2500AAJS-00VWA0 ATA Device
  Status dysków SMART							   Nieznane
Partycje:
  C: (NTFS)										 238372 MB (123488 MB wolne)
Urządzenia wejściowe:
  Klawiatura										Urządzenie klawiatury HID
  Mysz											  Mysz zgodna z HID
Sieć:
  Karta sieciowa									Karta Realtek RTL8168C(P)/8111C(P) Family PCI-E Gigabit Ethernet NIC (NDIS 6.20)  (192.168.0.102)
Urządzenia zewnętrzne:
  Drukarka										  Fax
  Drukarka										  Microsoft XPS Document Writer
  Kontroler USB1									Intel(R) N10/ICH7 Family USB Universal Host Controller - 27C8 [NoDB]
  Kontroler USB1									Intel(R) N10/ICH7 Family USB Universal Host Controller - 27C9 [NoDB]
  Kontroler USB1									Intel(R) N10/ICH7 Family USB Universal Host Controller - 27CA [NoDB]
  Kontroler USB1									Intel(R) N10/ICH7 Family USB Universal Host Controller - 27CB [NoDB]
  Kontroler USB2									Intel(R) N10/ICH7 Family USB2 Enhanced Host Controller - 27CC [NoDB]
  Urządzenie USB									Urządzenie kompozytowe USB
  Urządzenie USB									Urządzenie wejściowe USB
  Urządzenie USB									Urządzenie wejściowe USB
  Urządzenie USB									Urządzenie wejściowe USB

--------[ Przetaktowanie ]----------------------------------------------------------------------------------------------
Właściwości procesora:
  Typ procesora									 Intel Pentium III Xeon 6300
  CPUID: nazwa procesora  

Oraz kody Z blue Screenów

STOP : 0x000000F4

STOP : 0x0000007A [KERNEL_DATA_INPAGE_ERROR]

STOP : 0x0000007B

Odnośnik do komentarza
Pomoc jest darmowa, ale proszę rozważ przekazanie dotacji na utrzymanie serwisu: klik.
Od jakiegoś czasu mam problem z komputerem,mianowicie komputer uruchamia się tak żeby nie skłamać 30,40minut

+

Dodam, że jeżeli komputer jest wyłączony całkowicie przez ok 2h po uruchomieniu wszystko działa "na galowo" ale tylko przez 10,15minut po tym czasie dalej zawiasy,crashe.

 

Nie rozumiem - po wylaczeniu i odczekaniu 2 godziny dalej wlacza sie 30, 40 minut czy natychmiast?

Temperatury sprawdziles i napiecia takze, a czym to uczyniles i jakie byly wyniki bo opis pasuje jak ulal do przegrzewania, a podzespoly to nie tylko CPU i GPU.

 

Co to jest

Windows 7 Enterprise Media Center Edition		

 

Czym odczytywane dane - jakims wynalazkiem. CPU to nie jest Xeon tylko http://www.cpu-world...0571E6300).html to.

 

Podaj dane platformy najprosciej z HWinfo (dobierz do OS-a x64 lub x32) http://www.hwinfo.com/

Potrzebujemy LOG Sprzetowy + zakladka Sensors + zakladka System summary.

 

@edit

Poza tym http://www.elektroda.pl/rtvforum/topic2446455.html Zastosuj sie do wskazowki i wywal zasilacz przez okno na poczatek.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...