Skocz do zawartości

Windows 8 Upgrade - jak stworzyć płytkę instalacyjną?


peter2012

Rekomendowane odpowiedzi

Hej,

 

dzisiaj kupiłem upgrade do Windows 8 Pro z pomocą tego Microsoftowego asystenta. Wszystko fajnie pięknie, działa, ale mam pytanie.

 

Czy da się stworzyć płytkę instalacyjną tego Win8? Wiem, że to wersja Upgrade, ale jakoś się musi dać. Bo znając mojego pecha do dysków, jeden z nich za jakiś czas poleci do serwisu i nie będe miał jak zainstalować systemu - bo płytki brak.

 

Piszcie :) Z góry dzięki.

Odnośnik do komentarza
Pomoc jest darmowa, ale proszę rozważ przekazanie dotacji na utrzymanie serwisu: klik.

Dzięki za link. Z angielskiego orłem nie jestem (6 klasa podstawówki), ale z tego co rozumiem trzeba posiadać jakiś dysk instalacyjny (utworzony z pomocą asystenta).

Problem tkwi w tym, że w czasie upgrade'u instalator nie proponował takiej opcji (a od początku chodziło mi o bootowalny pendrive z instalatorem). Po prostu były opcje Zainstaluj teraz lub Zainstaluj później z pulpitu. Nic o nagraniu na dysk USB/CD.

 

A teraz, na Windows 8, mogę jakoś stworzyć taką instalacyjną, dajmy na to, płytkę? Z tego,co wyczytałem to na Windows asystent wyrzuci błąd. :)

Odnośnik do komentarza
Problem tkwi w tym, że w czasie upgrade'u instalator nie proponował takiej opcji (a od początku chodziło mi o bootowalny pendrive z instalatorem). Po prostu były opcje Zainstaluj teraz lub Zainstaluj później z pulpitu. Nic o nagraniu na dysk USB/CD.

 

(...)

 

A teraz, na Windows 8, mogę jakoś stworzyć taką instalacyjną, dajmy na to, płytkę? Z tego,co wyczytałem to na Windows asystent wyrzuci błąd.

 

To był upgrade z XP? Otóż znalazłam materiały, które twierdzą, że to XP ("brak natywnej obsługi ISO") jest przyczyną braku opcji tworzenia nośnika z ISO w asystencie. To dopiero po zainstalowaniu Windows 8 ponowienie próby z asystentem podaje opcję. Inne obejście problemu: w wirtualnej maszynie założyć instalację Windows 7, by z jej poziomu uruchomić asystenta pobierania... Cytuję:

 

KLIK

 

No Upgrade Assistant option to 'install by creating media'

 

In theory during the upgrade process from Win XP to Windows 8 the Upgrade Assistant should give you the option to download an .ISO to burn a DVD or create a USB installer. Didn't happen, so I ran the assistant again and re-downloaded the 2GB file. Again no option. I can't find the link now, but I read somewhere on a similar Vista problem that it is sometimes possible to do after installing the new OS. So I carried on with the install of Windows 8, then ran the Upgrade Assistant again in Windows 8 which downloaded the 2GB file again and this time I could create a Windows 8 install DVD!

 

KLIK

 

The last person I spoke to on the Answer Desk advised me that Windows XP does not have the ability to handle ISO files so that is why I do not have the option. They said that I would need to install Windows 8 via the installer first THEN I would be able to burn a DVD with the ISO.

 

(...)

 

* PROBLEM SOLVED *

 

To cut a (very) long and (very) tedious story short I have now managed to burn the ISO to DVD and install Windows 8. I had to install Windows 7 on a virtual machine within Windows XP and then download the installer within W7, this then gave the media option.

 

Czyli: teraz z poziomu Windows 8 uruchom asystenta pobierania, powinna się pokazać opcja tworzenia nośnika DVD/USB.

 

 

.

Odnośnik do komentarza

Dzięki. Niestety, ale po uruchomieniu Asystenta w Ósemce najpierw sprawdził zgodność programów, a potem pokazał błąd "Windows 8 nie jest dostępny do pobrania" czy coś takiego. Ok, spróbuję w takim razie maszyny wirtualnej - choć mam wątpliwości. Czy nie będzie prosił o zakup klucza? I mam tylko 2GB RAM, wątpię czy 7 się odpali przy ~1GB RAM wolnego.

Odnośnik do komentarza
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...