Skocz do zawartości

Przesuniecie partycji z 800gb danych


wertjacek

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

mam pierońską zagwozdkę z dyskiem 1Tb.mam na nim 2 partycje z czego druga to ponad 800Gb prawie zapelniona.

Dotychczas na pierwszym mialem system,ale ze kupuje dysk SSD tam postawie system a zwolnione miejsce chcialbym połaczyć j/w.Cala operacja przesuniecia idzie w lewo wiec bedzie to czasochłonne i niebezpieczne.

dajcie poradę czym,jakis pewny myk,nie mam gdzie tego przeniesc,wiec musze to robić na pelnym dysku.

Odnośnik do komentarza
Pomoc jest darmowa, ale proszę rozważ przekazanie dotacji na utrzymanie serwisu: klik.

panowie nie zrozumieliscie do konca,pisze w lewo przesuwam

 

1partycja 2 partycja (to ta z 800Gb danych)

 

usuwam 1 i zapelnic chce puste miejsce tą drugą czyli 2partycja musi byc powiekszona w:

 

puste miejsce <---- 2 partycja w lewo

 

to co podal Belfegor to powiekszenie w prawo i tu programy radza sobie prawie na 100%,przesunięcie w druga strone to loteria i jest trudna,do tego trzeba program "pewniak".

Odnośnik do komentarza

jestem w krzokach,dopiero co instaluje systemy,pisze teraz z liveCd linux.

macie zapewne dysk C i D.partycja C zazwyczaj to system i jest pierwsza partycja na dysku.teraz wyobrazcie sobie ze chcecie te C wywalic a D (to druda partycja na dysku) by zajeło całą przestrzeń dysku.Co tu wyjasniac? znika pierwsza partycja,zostaje druga i trza to zrobic jak pisze.

Systemem docelowym bedzie Win7 64bit

 

Przypomnialo mi sie ze na livcd jest gimp

 

 

C znika a D trzeba przesunąc tak by zapelnilo caly dysk

post-8861-0-24301200-1354920693_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza

[...]ale ze kupuje dysk SSD tam postawie system a zwolnione miejsce chcialbym połaczyć j/w.Cala operacja przesuniecia idzie w lewo wiec bedzie to czasochłonne i niebezpieczne.

 

Pytanie zasadnicze na teraz: To masz już ten dysk SSD, czy zamierzasz go kupić w nieokreślonej przyszłości?

Pytam, bo z poziomu płyty LiveCD zmierzasz do ukatrupienia partycji systemowej z Windowsem. No i jeśli ją usuniesz + powiększysz całość jako D, a nie masz dysku SSD, to na co liczysz?

 

Ja to widzę tak ( przy założeniu, że masz już dysk SSD):

1. odpinasz stary dysk ( ten na fotce t09027.gif ) od płyty głównej

2. podpinasz nowy dysk SSD, sprawdzasz w BIOS czy jest wykrywany, instalujesz Windowsa 7

3. podpinasz stary dysk do płyty głównej (oczywiście w priorytetach bootowania w BIOS musi być niżej od dysku SSD)

4. instalujesz AOMEI Partition Assistant 5.1 Home Edition - http://www.extend-partition.com/help/merge-partition.html i robisz z tymi dwoma partycjami na starym dysku co tam tylko chcesz (bo chcesz to 'zrobić bezpiecznie')

 

PS. Fotka jest rewelacyjna! t09038.gif

Odnośnik do komentarza
to co podal Belfegor to powiekszenie w prawo i tu programy radza sobie prawie na 100%,przesunięcie w druga strone to loteria i jest trudna,do tego trzeba program "pewniak".

 

Se możesz zmieniać w lewo i w prawo. Ale widzę że nie łapiesz. ;)

Nikt ci nie poda programu pewniaka. Operacje na partycjach zawsze niosą ryzyko, że coś pójdzie nie tak.

Odnośnik do komentarza

lapie panowie w czym rzecz,a co ja pierwszy raz partycje ustawiam.Ano czesto to robie i dlatego wiem że duze parycje to duży problem i niestety Belfegor nie masz racji,w ktora strone przesuwasz to jedno z najwazniejszych rzeczy,programy partycjonujące generalnie nie radza sobie z przeliczaniem w tył,google jest pelne zapytań jak odzyskać dane :P

Dysku SSD jeszcze nie mam,wlasnie przygotowuje sie na zmiane i dlatego ciacham dyski by miec jak chce mieć :P

Brak systemu to nie problem,są liveCD,mam juz postawionego linucha wiec daje radę.Z tym ze wczoraj przesuwajac partycje na linux 49Gb (też w lewo) zajelo gparted 19 minut,teraz przeliczcie ile to bedzie przy 800Gb i juz wiecie czemu sie martwie,jedno nieprzewidziane zdarzeie i ukatrupiam 800Gb danych.Nawet nie probowalbym tego odzyskiwać bo bym sie postarzał zanim bym to mial spowrotem

Odnośnik do komentarza

Przecież to nie ma być przewalanie 800 GB tylko rozszerzenie o wolne miejsce , i każdy sensownie działający program robi to momentalnie . Mogę ci sprawdzić który. O ile pamięć mnie nie myli to easeus partition master tak działa wspomniany AOMEI I Mini ToolPartition Wizard. W jakim celu program miałby wszystko przesuwać ? Kwestia żebyś ty nie wybrał takiej opcji przesunięcia partycji a tylko rozszerzenie o wolne miejsce.

 

Ed: Sprawdziłem i Easeus jak i Mini Tool robią to bez żadnego zbędnego przenoszenia. AOMEI przenosi, ale nie całość a ilość GB która jest zależna od wolnej przestrzeni . Także AOMEI bym odpuścił.

Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...