Skocz do zawartości

System bardzo wolno chodzi, powyłączane usługi


bpm

Rekomendowane odpowiedzi

Dobry wieczór,

 

z zaobserwowanych objawów:

 

- komputer z systemem bardzo wolno chodzi;

- uruchamianie trwa bardzo długo;

- powyłączane są usługi np DHCP

- wyłączona Zapora oraz Centrum Zabezpieczeń;

- nie działa internet, zarówno bezprzewodowy jak i na kablu;

 

System został przeskanowany MBAM, TDSSKiller, Gmer, Sality Killer, które nic nie znalazły, jednak jeżeli temat nadaje się do innego działu, proszę o przeniesienie. Załączam logi z Gmer, OTL oraz Process Monitor, proszę o analizę.

 

OTL

Extras

Gmer

ProcessMonitor

Odnośnik do komentarza
Pomoc jest darmowa, ale proszę rozważ przekazanie dotacji na utrzymanie serwisu: klik.

Z logów nic ciekawego nie wynika. Do sprzątnięcia tylko szczątki po Nortonie za pomocą Norton Removal Tool uruchamianego w Trybie awaryjnym. I system w ogóle nieaktualizowany:

 

Windows Vista Home Premium Edition Service Pack 1 (Version = 6.0.6001) - Type = NTWorkstation

Internet Explorer (Version = 7.0.6001.18000)

 

 

- powyłączane są usługi np DHCP

- wyłączona Zapora oraz Centrum Zabezpieczeń;

- nie działa internet, zarówno bezprzewodowy jak i na kablu;

 

Skoro wyłączone DHCP, brak sieci wyjaśnialny. Czy jest jakiś problem z włączeniem wynienionych tu usług? Czy pojawia się określony błąd przy takiej próbie z poziomu services.msc?

 

 

 

.

Odnośnik do komentarza
Czy jest jakiś problem z włączeniem wynienionych tu usług? Czy pojawia się określony błąd przy takiej próbie z poziomu services.msc?

 

Tak, jest problem z włączeniem, natomiast z poziomu services.msc występują następujące błędy:

 

Błąd 1068: Uruchomienie usługi, zależności lub grupy nie powiodło się

Błąd 1747: Usługa uwierzytelniania jest nieznana

Błąd 10107: Wywołanie systemowe, które nie powinno nigdy zawieść nie powiodło się

 

EDIT: Postanowiłem spróbować reperacji nakładkowej zgodnie z poradnikiem:

 

https://www.fixitpc.pl/topic/1234-reperacja-nakladkowa-bez-utraty-danych/

 

Jednak przy wyborze typu instalacji widnieje info:

 

Uaktualnienie zostało wyłączone. Aby uaktualnić uruchom instalację z systemu Windows.

 

Zastanawiam się teraz czy próbować to robić z poziomu Windows czy nie.

Odnośnik do komentarza
Tak, jest problem z włączeniem, natomiast z poziomu services.msc występują następujące błędy:

 

Błąd 1068: Uruchomienie usługi, zależności lub grupy nie powiodło się

Błąd 1747: Usługa uwierzytelniania jest nieznana

Błąd 10107: Wywołanie systemowe, które nie powinno nigdy zawieść nie powiodło się

 

Ale nie napisałeś który błąd od której usługi. I skopiuj na Pulpit cały folder Dzienników C:\WINDOWS\system32\winevt\Logs, dostarcz tu link do paczki.

 

 

Jednak przy wyborze typu instalacji widnieje info:

 

Uaktualnienie zostało wyłączone. Aby uaktualnić uruchom instalację z systemu Windows.

 

Zastanawiam się teraz czy próbować to robić z poziomu Windows czy nie.

 

Przecież jest tam wyraźnie napisane, że na Vista i Windows 7 taka reperacja jest możliwa tylko i wyłącznie spod Windows. Boot z płyty zawsze poda cytowany komunikat.

 

 

 

.

Odnośnik do komentarza
Ale nie napisałeś który błąd od której usługi. I skopiuj na Pulpit cały folder Dzienników C:\WINDOWS\system32\winevt\Logs, dostarcz tu link do paczki.

 

Błąd 1068: Zapora

Błąd 1747: Centrum zabezpieczeń - dziś zauważyłem, że Centrum zabezpieczeń jest uruchomione

Błąd 10107: Klient DNS

 

Logs

 

Przecież jest tam wyraźnie napisane, że na Vista i Windows 7 taka reperacja jest możliwa tylko i wyłącznie spod Windows. Boot z płyty zawsze poda cytowany komunikat.

 

Tak racja, przepraszam to mój błąd. Jednak podczas próby startu wyświetla się następujący błąd:

 

System Windows nie może załadować wymaganego pliku winsetup.dll Kod błędu 0x45A

 

Chyba jednak trzeba zainstalować system od nowa, bo to jak szukanie igły w stogu siana.

Odnośnik do komentarza

Te Dzienniki są na pewno prawidłowe / nieuszkodzone? Mam zwrot "Podgląd zdarzeń nie może otworzyć Dziennika..." przy próbie otwierania pliku System.evtx.

 

 

Błąd 10107: Klient DNS

Wywołanie systemowe, które nie powinno nigdy zawieść nie powiodło się

 

Wykonaj kompleksowy reset Winsock, części Protocol oraz NameSpace, wg wytycznych z: KLIK. Podaj rezultaty czy jest jakaś zmiana.

 

I czy użyłeś Norton Removal Tool?

 

 

.

Odnośnik do komentarza

Te Dzienniki są na pewno prawidłowe / nieuszkodzone? Mam zwrot "Podgląd zdarzeń nie może otworzyć Dziennika..." przy próbie otwierania pliku System.evtx.

 

Tak, to są dokładnie te o które prosiłaś.

 

Wykonaj kompleksowy reset Winsock, części Protocol oraz NameSpace, wg wytycznych z: KLIK. Podaj rezultaty czy jest jakaś zmiana.

 

Niestety netu w dalszym ciągu nie ma.

 

I czy użyłeś Norton Removal Tool?

 

Tak użyłem. Z tego co wiem, to tam jakieś pół roku temu siedział syf "Komputer został zablokowany", ktoś się tym wtedy zajął ale czy do końca posprzątał to nie wiem.

 

Myślę, że temat jest do zamknięcia. Mam decyzję, że będzie zrobiona reinstalacja.

Odnośnik do komentarza
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...