Skocz do zawartości

Zapora systemu windows 7 blokuje funkcje odnajdywania sieci


browarnicy

Rekomendowane odpowiedzi

Jak w temacie. Gdy próbuje podglądnąć otoczenie sieciowe (Start>>>Sieć) to nie widzę żadnego urządzenia (powinienem widzieć przynajmniej router) tylko u góry pojawia się żółta belka z informacją: "Funkcje odnajdowania sieci i udostępniania plików są wyłączone. Komputery i urządzenia sieciowe nie są widoczne. Kliknij aby zmienić..." Wszelkie próby włączenia odnajdowania sieci spełzły na niczym. Po użyciu funkcji automatycznej naprawy połączenia sieciowego wywala mi informacje o błędnie skonfigurowanym firewallu i że nie może go naprawić. Dla próby wyłączyłem na chwile zaporę odnoszącą się do sieci domowej i w otoczeniu wszystko nagle się pojawiło. Zatem proszę kogoś o pomoc w konfiguracji zapory, bo lepiej żeby coś jednak "broniło" sieć, a przy tym nie chciałbym przechodzić na jakieś inne oprogramowanie tym kierujące. Dodam że kiedyś to mi działało ale że tego nie potrzebowałem, więc tę opcję wyłączyłem. Skoro to kiedyś wyłączyłem więc powinna być możliwość ponownego włączenia. Miałem także awarie systemu związaną z wysypaniem się usług zapory i paru innych powiązanych, ale picasso pomogła mi w naprawie i wydawało się, że wszystko gra. Nie pamiętam jednak czy awaria była przed wyłączeniem tej funkcji czy po. Szczegóły awarii tutaj http://www.fixitpc.p...2354#entry52354

Odnośnik do komentarza
Pomoc jest darmowa, ale proszę rozważ przekazanie dotacji na utrzymanie serwisu: klik.
Po użyciu funkcji automatycznej naprawy połączenia sieciowego wywala mi informacje o błędnie skonfigurowanym firewallu i że nie może go naprawić. Dla próby wyłączyłem na chwile zaporę odnoszącą się do sieci domowej i w otoczeniu wszystko nagle się pojawiło. Zatem proszę kogoś o pomoc w konfiguracji zapory

 

Czy próbowałeś najprostszej rzeczy, czyli resetu reguł zapory do postaci domyślnej (Panel sterowania > System i zabezpieczenia > Zapora > Przywróć domyślne)?

 

 

.

Odnośnik do komentarza

Żenująco proste, właśnie spaliłem się ze wstydu i pomóżcie się zapaść pod ziemię. Szczerze mówiąc chciałem na samym początku użyć resetu ale wystraszył mnie komunikat że utracę wszystkie wyjątki do tej pory dodane do zapory. Postanowiłem więc poszukać innej metody zanim tego użyje. I tak mi zleciała cała nocka. Zapomniałem wrócić do pierwotnego planu. Reset oczywiście zadziałał, co prawda wszystkie wyjątki odhaczył, ale ich nie skasował, co więcej dodał ich ponad 2 tuziny. Dalsza konfiguracja nie powinna przysporzyć mi problemów. Ale najpierw złapie parę godzin snu, żeby znowu się nie zbłaźnić. ALE WSTYD :/

Można prosić o skasowanie tematu?

Odnośnik do komentarza
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...