Skocz do zawartości

"Trik" przyśpieszenia systemu


avertos

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć

Zacząłem się ostatnio bawić w przyśpieszanie systemu i znalazłem taką fajną rzecz(załącznik(

 

Czy opcja zmiany rdzeni na 6 przyśpieszy mi uruchamianie systemu? To samo z opcją "Rozruch bez interefejsu GUI"

Co o tym myślicie? Oraz czy znacie jeszcze inne sposoby przyśpieszenia systemu? :)

 

Pozdrawiam

PS. Nie mówić mi o dysku SSD. Nie stać mnie, chce to zrobić poprzez system, rejestr itd.

post-7537-0-46028900-1354656280_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Pomoc jest darmowa, ale proszę rozważ przekazanie dotacji na utrzymanie serwisu: klik.

Boje się troche że mi się spali procek ;P

Niby mam te 6 rdzeni bo cpu:

AMD Phenom II X6 1090T

 

ale nic się nie stanie? :P

 

 

@up

ok rezygnuje

a czym jest interfejs GUI? chodzi o ten ekran czarny z napisami jaki mam dysk ile ramu itd?

 

 

Oraz co innego jeszcze przyśpieszy uruchamianie/zamykanie systemu?

Czy zabawa z czasem zabicia usług to dobry pomysł?

Odnośnik do komentarza
Zacząłem się ostatnio bawić w przyśpieszanie systemu i znalazłem taką fajną rzecz(załącznik(

 

Czy opcja zmiany rdzeni na 6 przyśpieszy mi uruchamianie systemu?

 

Z forum KLIK:

 

Moim zdaniem to bujda i nie wiem dlaczego niektórzy użytkownicy odczuwają jakieś zmiany po wprowadzeniu tego (placebo? zbieg okoliczności? inne techniczne uwarunkowania?). Dlaczego bujda: system domyślnie nie jest ograniczony w taki sposób, a owa opcja w msconfig służy zupełnej odwrotności = limitowaniu ilości w celach diagnostycznych pracy procesora. Czyli: jeśli nic nie wybierzesz w msconfig, system powinien korzystać z całości. Materiały:

  • Najbardziej techniczne wyjaśnienie jakie zdołałam wynaleźć na temat wadliwości tego tipu jest tutaj: KLIK. Autor wprawdzie posługuje się odnośnikami do starszych systemów, ale w komentarzu wyjaśnia, że cel tego ustawienia nie uległ zmianie na linii rozwojowej platform.
  • Kolejny link: KLIK. W nim zresztą pojawia się podlink do artykułu MS, który przedstawia prawidłowy kontekst używania tej opcji (do limitacji).
  • Zainstalowałeś TuneUp, blog TuneUp wtóruje KLIK, choć treść na blogu jest mocno zubożona.

(...)

A co do tej "jedynki" .... chyba nabierają się na nią w zszarzonym nieaktywnym menu (opcja nie jest wybrana, więc nie ma nic do rzeczy) oraz na to że po zaznaczeniu opcji widać 1 jako pierwsze (porządkowo 1 to numer pierwszy :lol:).

 

 

 

 

.

Odnośnik do komentarza

Zawsze mnie to interesowało!

Czym się różni Defragmentator systemowy od takich stworzonych przez ludzi? :D

 

I w jakiej kolejnosci defragmentowac?

najpierw dysk potem rejestr?

 

Oraz czytałem teraz że najlepiej defragmentować dysk w trybie awaryjnym:

"Ale żaden, nawet najlepszy program nie zdefragmentuje Ci plików które są np. w użyciu. Bo się po prostu nie da...

Możesz uruchomić defragmentację w trybie awaryjnym, wtedy jest mniej uruchomionych usług i może zdefragmentuje więcej. "[/color]

Odnośnik do komentarza

Wiesz... to zależy od stopnia defragmentacji dysku. Nie ma tego sensu zapuszczać przy każdym starcie, bo tylko wydłuży czas uruchamiania i zwiększy zużycie dysku. Ale raz na dwa tygodnie lub miesiąc można profilaktycznie uruchomić.

 

Nie widzę powodu, dla którego nie miałoby się tego robić częściej. No... może poza tym, że lepiej, żeby podczas przenoszenia fragmentów plików systemowych nie padło zasilanie, bo potem trzeba będzie naprawiać system (stwierdzi najpewniej uszkodzone pliki). Więcej bezpośrednich zagrożeń nie znam.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...